Üst göz kapağı estetiği

Üst kapak blefaroplasti estetiği

Göz kapağına yapılan tüm işlemlerin genel adı blefaroplastidir. Göz çevresi ise insanın nasıl göründüğünü özetleyen en özel noktadır. Ve her şeyden önce yaşlılığa ilk adımı gözlerimiz atar. Üst kapakta düşüklük, altta oluşan torbalar, göz kenarındaki kaz ayakları kişinin yaşlandığına işarettir. Fakat bu durum bazı insanlarda daha erken oluşabilir ve bu da kişinin psikolojisini etkileyebilir. Bazılarında ise bu durum doğuştan gelir.

Bu Ameliyat Nasıl Ve Kimlere Uygulanır

Blefaroplasti ameliyatı ile göz kapağı derisindeki ve kas tabakasındaki fazlalıklardan kurtuluruz. Bu ameliyat ile kazayağı olarak adlandırdığımız göz çevresindeki kırışıklıklar tedavi edilemez. Bunların giderilmesi için ek işlemler uygulamak gerekir. Bu ameliyatı göz kapağında oluşan bozukluktan rahatsızlık duyan ya da doğuştan gelen bu düşüklükten rahatsız olan tüm hastalarımıza bir kontrol ardından ameliyatı uygularız. Fakat unutmamak gerek ki bu yapılan değişiklik sizi daha genç ve dinamik bir görüntüye kavuşturacak olsa da yaşlanmanızı engellemeyecektir. Ameliyat öncesinde hastaya bu ameliyatla ne kazanacağını anlatmak çok önemlidir. Çünkü kişinin kaşlarına göre ameliyat etkisini gösterir. Örneğin hastanın göz kapaklarında fazla deri vardır fakat kaşlarının yeri olması gerektiği gibidir ya da bu durumun tam tersi de olabilir. Böyle durumlarda yapılan ameliyat çok fazla anlaşılmaz. Bu işlemde ki önemli nokta kişinin gözlerini kapatacak kadar deriyi korumak fazlalığı alabilmektir.

Bu ameliyat genellikle 45 dakika kadar sürmektedir. Hastane koşuları altında anestezi uygulanılarak yapılır. Aynı gün içerisinde eve gidilebilinir. Ameliyat tekniği farklı türlerde kişiye göre belirlenerek yapılır. Üst göz kapağı ameliyatı genellikle kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte tercih edilir. Böylelikle göz çevresinde daha başarılı sonuçlara ulaşılır.

Ameliyat Öncesinde Ve Sonrasında Neler Yapılmalı

Ameliyat sırasında fazla bir kanama yaşanmaması için en az 10 gün önceden kanın pıhtılaşmasını azaltmamız gerekir. Aspirin, e vitamini ve ağrı kesici kullanımı varsa bunlar bırakılmalı. Ameliyat sonrasında ise göz kapaklarında morluklar oluşabilir bu durum için soğuk uygulaması ve yüksek yastıkta yatma tavsiye edilir. Ameliyattan bir hafta sonra kontak lens kullanılabilinir. Dikişler 3 ila 5 güne alınmış olur. Hastalardan ısrarla gelen sorulardan bir tanesi de iz kalır mı? İz kalma ihtimali çok düşük bir ihtimaldir. Tabi ki her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da dikişler vardır ve bunlar beraberinde pembemsi izleri de getirir. Fakat bu pembemsilik zamanla ten renginizle uyumlu hale gelerek iz sorununuzu da ortadan kaldırır.

Her insan bir gün yaşlanacaktır fakat bu görüntüyü ertelemek ve daha dinamik görünmek için bu ameliyatların yapılması kişinin psikolojisinin de daha canlı olmasını sağlayacaktır.

Paylaşın:

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Keratokonus

Keratokonus

Normalde yuvarlak kubbe şeklinde olan korneanın kademeli olarak incelmesi ve koni biçiminde kabarcık şeklinde oluşan iltihapsız göz şeklidir. İleri derece de göz bozukluğu ile sonuçlanır. Gözdeki önemli sorunlardan birisidir.

Devamını Oku
Protez Göz

Protez Göz

Doğuştan gözü olmayan veya sonradan gözünü kaybetmiş hastalar için uygulana yöntemdir. Protez göz kişinin görmesini sağlamasa da estetik açıdan kişinin sosyal hayatta rahat olabilmesi ve göz yuvasını dışa etkenlere karşı korunması en etkili yöntemdir.

Devamını Oku
Göz Enfeksiyonları

Göz Enfeksiyonları

Göz enfeksiyonu her yaşta ortaya çıkabilir. Gözün mikrop kapması olarak da yorumlanır. Tedavi edilmediği taktirde kalıcı görme bozukluğundan tutun, korneanın incelmesine kadar bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Kısa sürede tanı ve tedavi önemlidir.

Devamını Oku