Plexr

PLEXR

plexr-header

üGöz estetiği konusunda dünya genelinde en iyi sonuçlar veren Plexr teknolojisi, kısa süre içerisinde kliniğimizde sizler için hizmet verir hale geldi. Yeni nesil tıbbi teknolojiler sayesinde en iyi seçenekleri değerlendirerek hastalarımızın sıkıntılarına kesin çözümler üretebilmek amacı içerisindeyiz. Tam da bu noktada en iyi teknolojiyi kullanma zorunluluğu doğuyor.

Plazma enerjisini kullanan bu mükemmel teknoloji sayesinde göz ve göz çevresi estetiği konusunda %100 başarılı sonuçlar elde edebildiğimizi de söylemek gerekiyor.

Plexr Nedir?

Plexr, uygulama bölgesinde maddenin gaz hali olarak bulunan azot ve su buharını yüksek enerji sayesinde plazma haline dönüştürerek vuruş yardımı ile sorunlu derinin atılması ve yeni deri oluşumunu anında tetikleyen yeni nesil bir teknolojidir.

Plexr uygulamalarında uzun süreler beklemek zorunda kalmazsınız. Anında etki etmeye başlayan modern bir tıbbi teknoloji olarak dikkat çeker. Esas amaç, cilt üzerinde meydana gelmiş olan lezyonu buharlaştırmak, yeni deri oluşumunu hızlı bir şekilde tetiklemektir. Plexr teknolojisi, Türkiye genelinde sadece belli başlı kliniklerde kullanılmakta olan bir sistemdir. Bu sistemi sizler için getirmiş bulunuyoruz.

degisim degisim
degisim degisim
degisim degisim
degisim degisim

Plexr Kimlere Uygulanabilir?

Plexr uygulaması, cerrahi bir operasyon değildir. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde verimli olarak uygulanabilir. Bu neden dolayısı ile kadın ya da erkek ayırmaksızın her yaş grubunda insana ve tüm cilt tiplerine istendiği zaman sorunsuz şekilde uygulanabilir.

 

Plexr Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

 

plexr

Plexr, deri dökümünü sağlayarak yeni deri oluşumunu tetikleyen bir teknolojidir. Özellikle estetik cerrahi sınıfında yeni nesil bir uygulama olarak görülebilir. Ancak uygulama alanları bellidir. Dikkatli bir şekilde uygulanması durumunda sonuçları son derece sağlıklı ve hızlıdır. Plexr uygulama alanları şu şekilde;

 • Üst ve alt göz kapağı kırışmaları,
 • Genital bölge için estetik operasyonlar,
 • Göz çevresinde yer alan kaz ayakları,
 • Dudak üstünde yaşlanmaya bağlı oluşan çizgi ve kırışıklıklar,
 • Kulak önünde meydana gelen kırışmalar,
 • Akneler ve akne nedeni ile oluşmuş lekeler,
 • Cilt üzerinde kabarık olarak kendini gösteren lezyonlar,
 • Siğil ve et benlerinin giderilmesi,
 • Ameliyat izleri, kesi izleri ya da yara izleri,
 • Yağ oluşumu ile meydana gelen kistler,
 • Karın bölgesi ve çevresindeki çatlaklar,

Konusunda maksimum başarı imkanını bizlere sunan teknolojilerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Kesinlikle cerrahi bir yöntem olmadığını burada belirtelim.

Plexr Uygulaması Nasıl Yapılır?

Plexr, dikkat gerektiren ve uygulama yapılacak bölgenin analiz edilmesi konusunda da önem arz eden bir uygulamadır. Uygulama yapılacak bölgeyi enine boyuna analiz ettikten sonra uygulama için gerekli zemini hazırlarız. Uygulama aşamaları ise şu şekildedir;

 • Öncelikle hastamızı yatay konuma yakın masamıza yatırıyoruz.
 • Uygulama yapacağımız bölgenin son durumunu analiz ettikten sonra bölgeye antiseptik sıvı ile temizlik aşamaları uyguluyoruz.
 • Temizleme işleminin ardından bölgede uyuşma sağlamak için lokal anestezik bir krem uyguluyoruz.
 • 20 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde uyuşan bölgeye Plexr uygulamasını yapmaya başlıyoruz.

Plexr Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Plexr uygulamasında önceliğimiz uygulanan bölgenin steril hale getirilmesi ve sonrasında ise lokal anestezik bir uygulamadır. Anestezi işleminin ardından uygulama yapacağımız bölgenin hassasiyetine de bağlı olarak uygulamamız 10 ila 30 dakika aralığında sürmektedir.

Plexr Uygulaması Kaç Seans Devam Eder?

Plexr uygulaması, anında başarılı sonuçları beraberinde getiren bir uygulamadır. Bölgenin hassasiyeti ve operasyon sonrası durumu dikkat ile incelenmelidir. Genellikle Plexr uygulaması tek seans sonunda başarılı bir şekilde biter. Ancak gerekli görmemiz durumunda 2 ya da 3 seansa kadar uzadığı durumlar olabilir.

Plexr Uygulaması Acılı – Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Plexr uygulaması, modern tıbbi bir teknoloji ile uygulanır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere lokal anestezik bir uygulama ile bölge uyuşturulur. Uygulama esnasında en ufak bir şekilde ağrı ya da acı hissi söz konusu değildir.

Ancak uygulama sonrasında ise sıkıntı yaratmayacak kadar sızı durumu söz konusu olabilir. Bu sızı 1 – 2 günlük zaman dilimi içerisinde düzelir.

Plexr Uygulaması Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Uygulamamız son derece ideal seçenekleri beraberinde getiriyor. Deri altına da işleyen bir teknoloji olduğundan dolayı uygulama sonrasında sizlere birkaç ilaç reçete ediyoruz. Güneşten koruyucu sıvı bunlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Herhangi bir aksilik olmadığı takdirde ise 5 – 7 günlük bir zaman dilimi içerisinde iyileşme sağlanıyor.

Plexr Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Plexr uygulaması birçok farklı avantajı beraberinde getirir. En önemli avantajı ise kuşkusuz ki zamandan elde edeceğiniz tasarrufdur. Maddeler halinde Plexr avantajları konusunda bilgi verecek olursak;

 • Uygulama 10 ila 30 dakikalık zaman dilimi içerisinde noktalanır ve son derece kısa sürer.
 • Uygulama sonrasında etkilerini anında gözlemlersiniz, bekleme gibi bir durum söz konusu değildir.
 • Operasyon sonrasında herhangi bir pansumana gerek yoktur.
 • Plexr uygulamamızın ardından bölgedeki cilt yenilenmesi (Rejuvenasyon) sürekli olarak devam eder.
 • Kıl kökleri, kılcal damar yapıları ya da sinir dokularına asla zarar vermez.
 • Uygulama sonrasında enfeksiyon ya da skar riski söz konusu değildir.
 • Plexr uygulamasının hemen ardından yüksek faktörlü güneş kredi kullanmak dışında herhangi bir ek durum söz konusu değildir.

Plexr Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Plexr, uzmanlık gerektiren bir uygulama olarak dikkatleri çeker. Doğru bir şekilde uygulandığı takdirde ise en ufak bir yan etkisi dahi söz konusu değildir.

Nadiren bazı durumlarda kısa süreli lekelerin meydana geldiği gözlemlenmiştir. Ancak bu lekeler de kısa bir zaman sonrasında yok olur.