PLEXR

plexr header nedir

 

Plexr ve Göz Estetiği Uygulamaları

Plexr, İtalyan teknolojisi ile geliştirilen, cerrahi müdahaleyi ortadan kaldırarak özellikle hassas bölgelerin estetiğinde kullanılan yüksek teknolojili bir cihazdır. Profösör  Giorgio Flippi tarafından geliştirilen cihaz, özellikle göz operasyonlarının cerrahi kısmının ortadan kaldırarak, kişinin gündelik hayata dönüşünü kolaylaştıran, acısız uygulamalar adına geliştirilmiştir.

PLEXR CİHAZININ ÇALIŞMA PRENSİBİ

Göz kapağının estetiğini anlatma adına kullandığımız, blefaroplastioperasyonları cerrahi müdahaleler ile yapılırken, deri veya yağ miktarının artış gösterdiği bölgelerin alınarak veya yerlerinin değiştirilerek yapılması ile uygulanmaktadır. Fakat Plexr ile yapılan uygulamalarda cerrahi bir müdahale söz konusu değildir ve cihazın tamamen plazma yöntemi ile çalışmasına odaklıdır.

Maddenin, katı, sıvı,gaz gibi hallerinden olan, bilimsel dünyada adından sıkça bahsedilen Plazma hali, Plexr teknolojisinin anahtar kelimesidir. Atmosferde bulunan gazları iyonize eden cihaz bir plazma ortaya çıkarır. Bir çeşit enerji olarak tarif edebileceğimiz bu plazma enerjisi, sorunlu ya da memnun olunmayan bölgelerde tedavi amacıyla kullanılır. Cihazın ortaya çıkardığı plazma enerjisi, sadece sorunlu bölgeye uygulanır, bölgenin çevresi bu enerjiden etkilenmezler. Cihaz, ortaya çıkardığı ısının nanometrik, milimetrenin milyonda biri, ölçüler ile çalışan son derece hassas bir teknoloji ile çalışmaktadır.

Tüm bu işlemler, vücutta kesme, dikme, iz, kanama, yarık, açılma, bıçakla müdahale olmadan yapılır. Plexr uygulamalarında uzun süreler beklemek zorunda kalmazsınız. Anında etki etmeye başlayan modern bir tıbbi teknoloji olarak dikkat çeker. Esas amaç, cilt üzerinde meydana gelmiş olan lezyonu buharlaştırmak, yeni deri oluşumunu hızlı bir şekilde tetiklemektir.

PLEXR TEKNOLOJİSİNİN KULLANILDIĞI ALANLAR

Bugün, estetik dünyasının en yeni teknolojisi olarak kabul gören plexr teknolojisi, estetik kaygı oluşturan veya fiziksel olarak sağlık problemi yaratan birçok alanda kullanılmaktadır.

 Ağrısız, dikişsiz ve cerrahi müdahale olmaması nedeniyle her geçen gün kullanım alanı genişleyen Plexr;

 • Yüz estetiği (Kaz ayağının giderilmesi)
 • Göz estetiği uygumaları (Badem göz estetiği, göz kapağı kaldırma, göz çevresi uygulamaları)
 • Boyun estetiği, boyun kaldırma
 • Dövmelerin silinmesi
 • Siğil tedavileri
 • Akne izlerinin silinmesi, akne, sivilce tedavisi
 • Fibromalar, pigmentasyon ve güneş lekeleri,
 • Cerrahi sonrası skarlar,  gerginlik işaretleri de dahil olmak üzere yara izi görünümünde iyileşme

Alanlarında aktif olarak kullanılmakta ve kesin sonuçlar vermektedir.

Plexr Öncesi Plexr Sonrası
Plexr Öncesi Plexr Sonrası
Plexr Öncesi Plexr Sonrası
Göz Estetiği Sonrası Nasıldır Plexr Sonrası

PLEXR VE GÖZ  ESTETİĞİ UYGULAMALARI

Gözlerimiz, yüzümüzün simasını belirleyen, duygu durumlarımızı anlatmada yardımcı en önemli organlarımız arasındadır. Gözlerimiz, gündelik hayatta kurduğumuz ilişkilerden kendimizi nasıl ifade ettiğimize kadar her durumda rol oynar.

İlerleyen yaşa ya da kalıtsal durumlara bağlı olarak, göz çevresinde veya göz kapaklarında sarkma meydana gelebilir. Özellikle ilerleyen yaşla birlikte, cilt, yoğunluk ve hacmini kaybedecek ve cildimiz eskisi kadar gergin görünmeyecektir. Bu sarkmalar, yüzde yorgun, hüzünlü, mutsuzluk ifadelerinin belirginleşmesine yol açar. Bu durum, üst göz kapağı derilerinin sarkması, kırışması veya dış kenarlardan aşağı düşmesi seviyelerine kadar gelir ve beraberinde kişide kurduğu ilişkilerde çekinme, kendisini güzel hissetmeme, yaşlanma psikolojisi gibi sorunları beraberinde getirir.

Plexr teknolojisi sayesinde bugün kliniklerimizde, üst kapak üzerindeki fazlalığı kaldırabilirken, göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkları ortadan kaldırabiliyoruz. Göz çevresinde görünen ve estetik kaygılar yaratan bu sorunları giderirken plexr cihazı ile göz çevresinde yepyeni bir görünüm, bebeksi bir deri elde edebiliyoruz.

Göz Estetiği Alanında Yapılan Plexr Uygulamaları

 • Üst ve alt göz kapaklarında yorgun ve yaşlı görünümlere sebep olan kırışıklıkların giderilmesi,
 • Üst göz kapağının kaldırılması,
 • Alt göz kapağındaki torbaların giderilmesi,
 • Kaz ayağı adı verilen göz çevresindeki ince mimik çizgilerinin giderilmesi
 • Göz kapağında oluşan yağ bezelerinin tedavisi
 • Göz çevresinde olan et benlerinin alınması (Hekim görüşü çerçevesinde risk teşkil etmeyen benler)

Alanlarında Plexr teknolojisi ile kolay, hızlı ve güvenle çalışmamız mümkün.

PLEXR OPERASYONLARI NASIL YAPILIR?

Plexr teknolojisi ile yapılan göz estetik uygulamaları ve göz çevresindeki sorunların giderilmei işlemleri için, danışan kişinin önceden bir hazırlık yapmasına gerek yoktur. Plexr uygulaması bir ameliyat işlemi değildir.  Bu nedenle, gerekli kontrollerin yapılmasının ardından kişi aynı gün içinde operasyona alınabilir.

Biz, Plexr uygulaması yaparken, ilk olarak uygulamanın yapılacağı alanı temizliyoruz. Çoğu kişi için ağrısız atlatılan bu işlemde, uygun görüldüğü takdirde ve kişiyi rahatlatmak amacıylalokal anestezi uyguluyoruz ve anestezinin etkisini göstermesi adına 45 dakika bekliyoruz.

Plazma enerjisi, plexr teknolojisi sayesinde sadece sorunlu olan bölgeye temas etmekte ve oluşan ısıdan cilt katmanları ve uygulama yapılmayan bölge etkilenmemektedir. Böylelikle toplam işlemin en fazla yarım saat sürdüğü uygulama tamamlanmış olmaktadır.

Plexr Hangi Bölgelerde Kullanılır
 • PLEXR OPERASYON SONRASI

  İyileşme süresi cerrahi operasyonlar ile kıyaslandığında ve kişinin gündelik hayat devamı düşünüldüğünde Plexr operasyonlarında bu süre çok çok kısadır.  Kişinin şikayetine ve durumuna göre değişebilen iyileşme süresi en fazla 10 günü bulmakta, 10 gün içinde kişi kesin çözüme kavuşturulmaktadır. Operasyon sonrası aldığınız sonuçlar kalıcı olmakta ve göz çevresindeki tüm sorunlar giderilmektedir.

  Göz çevresi vücudumuzun en hassas bölgelerinden olduğu için operasyon sonrası, özellikle toza, aşırı güneşe maruz kalma gibi durumlarda hafif şişlikler kızarıklar görülebilir. Operasyonun uygulandığı bölgede iyileşmeye bağlı olarak kabuklanmalar gözlemlenecektir. Bu kabuklanmaları kesinlikle kendiniz çıkarmaya çalışmamalı ve bölgeyi nemli tutacak herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız. Tüm bu etkiler 10 gün içinde kendiliğinden yok olacaktır.

  CERRAHİ YÖNTEMLERE KIYASLA PLEXR TEKNOLOJİSİ

  Gün geçtikçe başvuran kişinin arttığı ve kesin çözümler elde eden Plexr uygulaması cerrahi yöntemlerden farklı olarak;

  1. Bölgeye dikiş atılmasına gerek yoktur.
  2. Kısa süreli ve kolay bir işlemdir, hasta kısa sürede günlük hayatına geri dönebilir.
  3. Pansuman ya da dikiş alınmasına gerek yoktur.
  4. Uygulama alanındaki cildin gençleşmesini ve bölgenin kusurlarından arınmasını sağlar.
  5. Kıl kökleri, kılcal damarlar, yağ ve sinir dokuları etkileyen bir yöntem değildir.
  6. Enfeksiyon riski güvenilir hekimler tarafından uygulanan Plexr yönteminde sıfıra yakındır.
  7. Gözlerin kapatılması gerekmez.
  8. Tekrarı mümkün bir yöntem olmaktadır.
  9. İyileşme sürecinde kişinin güneşten koruma faktörü içeren likit bir fondöten kullanması yeterli olmaktadır.
  10. Etkileri kalıcıdır.