Plexr Plazma Tedavisi Nedir

Plexr Plazma Tedavisi Nasıldır? Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Plexr plazma, yumuşak cerrahi sistemi olarak adlandırılır. Plexr, invaziv cerrahi kozmetik prosedürlere alternatif sunuyor. İyileşme süresini ve ameliyat öncesi ve sonrası komplikasyonları azaltıyor.  Sistem çok hassas ve çevredeki bölgelere ısı dağıtmıyor; yani radyofrekans temalı işlemler veya lazerler gibi diğer cihazlar için gerçekten uygun olmayan alanlarda (göz kapakları gibi) çalışmak mümkün oluyor.  Plexr’in akne, sarkık veya düşük göz kapağı ve ağız çevresinde kırışıklıkların tedavisinde pozitif sonuçlar verdiğini gösteren bilimsel çalışmalar mevcuttur. Plexr yönteminin kozmetik cerrahiye kıyasla pek çok avantajı vardır ve bu da giderek yaygınlaşan tedavi yöntemidir.

 Cildin kesilmesi gerekmez; bu, hiçbir dikiş gerekmediği anlamına gelir ve çoğu kişi aynı gün iş hayatına geri dönebilir. Hiçbir enjektabl anestetik gerekmediğinden ameliyattan daha hızlıdır. Plexr makinesi tamamen eğitmli, profesyonel ve alanında deneyimli almış bir uzman tarafından kullanıldığında çok oldukça güvenilir.

Plexr plazma hangi durumlarda kullanılır?

Plexr, cildin gerçekte kesilmesine gerek duymadan çeşitli kusurları tedavi edebilen geniş bir terapötik kullanım alanına sahiptir. Aşağıdakiler için kullanılabilir:

  • Göz kapaklarının yeniden yapılandırılması (cerrahi olmayan blefaroplasti), şişkin gözkapakları ve üst göz kapağı derisinin giderilmesi de dahildir.
  • Dövme silme.
  • Cilt kusurları ve benign lezyonlar, siğiller, fibromalar, pigmentasyon ve güneş lekeleri.
  • Cerrahi sonrası skarlar, sivilce izleri ve gerginlik işaretleri de dahil olmak üzere yara izi görünümünde iyileşme.
  • Ağız çevresinde çizgi ve kırışıklıklar.
  • Facelift ve boyun kaldırma.
  • Aktif akne.

Plexr plazma tedavisi ne kadar sürer?

Tüm cerrahi ve kozmetik prosedürler gibi, Plexr tedavisinin etkileri tamamen kalıcı değildir, çünkü yaşlanmayı tamamen durduran bir yöntem mevcut değildir. Ancak, olumlu sonuçlar uzun süre mevcudiyetini korur. Buna ek olarak, sigara içimi, alkol tüketimi ve güneşe maruz kalma gibi faktörler, etki süresinin kısalmasına yol açabilir.

Plexr plazma tedavisinin yan etkileri nelerdir?

Plexr’in invaziv olmayan doğası nedeniyle, güvenli bir tedavi olduğu gösterilmiştir. Hastaların çoğunluğunun tedaviden sonraki 7 gün içinde bir miktar küçük yan etkiler yaşayabilir. Küçük kabuklanma görünümüne sahip bazı kahverengi izler meydana gelebilir ancak yaklaşık 5 gün sonra bunlar düşecek ve altında yeni pembe cilt açığa çıkaracaktır. Şişkinlikler oluşabilir (özellikle göz kapağının tedavisinde), ancak en fazla 3-5 gün sonra kendiliğinden geçecektir.  Bu yan etkiler tamamen normal ve beklenen etkilerdir.

Plexr plazma tedavisi kimlere uygulanamaz?

Kozmetik işlemlerin çoğunda olduğu gibi, Plexr hamile veya emziren kadınlarda kullanılmamalıdır. Yumuşak cerrahi prosedürü için daha koyu cilt türleri de uygundur, ancak çok koyu ciltli olanlar için tavsiye edilmez.

Tedaviye hazırlık süreci:

Tedavi gününde tedavi alanına hiç makyaj yapılmaması önerilir, bu da alanın daha çabuk temizlenmesini sağlayacaktır. Bir anestetik krem ​​uygulanır ve yaklaşık 30 dakika etkisini göstermesi için beklenir. Tedavi alanı yeterince uyuştuğunda, oturum, plazma ucunun birbirine çok yakın mesafedeki birden çok atışıyla başlar. Tedavi alanında rahatsızlık duyulabilir. Tedavi süresi genellikle bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak 10-40 dakika arasındadır. Tedavi sonrasında yanma hissi yaşayabilirsiniz, ancak birkaç saat sonra bu his tamamen geçecektir ve uygulayıcı tedavi alanına bir soğutma jeli uygulayacaktır. Tedaviyi takiben, pratisyen size en iyi sonuçları görmenizi sağlamak için eksiksiz bakım sonrası talimatlar verecektir.

Tedaviyi takip eden haftada (veya tedavi alanı tam iyileşene kadar) bir peeling veya temizleyici kullanılmamalıdır.

Plexr tedavisi deride bir dizi dakika nokta oluşturarak cilt liflerinin hızla daralmasını ve sıkışmasını tetikleyerek bir kaldırma, tadilat ve canlandırıcı etki yaratır.  Plexr geniş bir yelpazede yaşlanma ve deri endişeleri için kullanılabilir. Çok güvenli bir tedavidir ve hemen hemen tüm cilt tipleri için uygundur.