plexr ameliyatı

Plexr Operasyonu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşlanmanın etkisi ile birlikte insanların cilt yüzeylerinde çeşitli belirtiler ortaya çıkıyor. Bu belirtilerin en yoğun görüldüğü yer de göz çevresidir. Hem gözaltında hem de göz üstü kısımlarında bulunan ince deri yaş almaya bağlı olarak kırışmaya başlar. Bunun yanında çeşitli sarkmalar ve torbalanma gibi sorunlar da kendini gösterir. İnsanların göz kapaklarında yaşanan düşmeler gözaltı estetiği diğer adı ile Plexr ismi verilen bir operasyon ile hızlı şekilde giderilebilmektedir. Plexr operasyonu ameliyatsız şekilde yapılan ve göz kapakları çevresinde oluşan sarkmaları toparlayan bir operasyondur. Bu uygulama hem gözaltına hem göz üstüne hem de göz kenarlarında bulunan kaz ayakları kısmına uygulanabilmektedir.

 

Plexr Operasyonu Öncesinde Neler Yapılıyor?

 

Plexr operasyonunun yapılması sürecinde mutlaka uzman olan doktorlardan yardım alınması gerekiyor. Uygulama yapılmadan önce kişinin önce muayeneden geçmesi son derece önemlidir. Uygulamaya ilişkin olarak tedavi sürecinde doktor her türlü detay hakkında hastayı bilgilendirmeli ve operasyonların mutlaka hijyenik bir ortamda yapılmasına önem verilmelidir. Ortamdaki tüm risk unsurlarının ortadan kaldırılması da son derece önemlidir.

 

Plexr Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci

 

Operasyonun süresi yapılacak olan uygulamaya göre değişiyor. Ancak ortalama 5 dakika ile 30 arasında bir sürede tamamlanan bir operasyondur. Bu operasyonun yapıldığı alanda genel olarak 3 ile 7 gün arasında yüzeysel şekilde bir kabuklanma oluşacaktır. Bu kabuklanmalara kesinlikle kişiler tarafından dokunulmaması gerekiyor. Yüzeyde oluşan kabuklar bir süre sonra kendiliğinden düşecektir. Bu kabuklar düştükten sonra cildin yüzeyinde hafif şekilde pembe bir renk oluşacaktır. Ancak bu renk farkı da birkaç hafta içerisinde normale dönecektir. Plexr tedavisinden sonra cilt yüzeyinde herhangi bir tedavi lekesi kalmıyor. Bu operasyon seanslar 1 ve 3 seans arasında değişiyor. Seansların aralıkları ise 2 ve 6 hafta arasında değişim gösteriyor. Ancak bu uygulama akne ve sivilce izleri için yapılacaksa seans sayısı biraz daha fazla olabiliyor.

 

Plexr Operasyonu Sonunda Neye Dikkat Edilmelidir?

 

Plexr operasyonu sonrasında dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bunlardan ilki bu bölgeye herhangi bir şekilde nemlendirici kullanılmamasıdır. Çok hafif ve doğal bir makyaj uygulaması yapılmasında herhangi bir sorun bulunmuyor. Operasyonun yapıldığı alanın hem çok sıcaktan hem de çok soğuktan uzak tutulması gerekiyor. Bunların yanında kişilerin mutlaka alkol bazlı olan temizleyicilerden de uzak durması son derece önemlidir. Temizleyici kullanımı konusunda daha natürel ürünler tercih edilebilmektedir.

 

Bu süreçte temizleme ürünü olarak bebek sabunu ya da şampuanlarından kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor. Operasyondan sonra güneşe çıkılacaksa mutlaka güneş koruma faktörü bulunan likid fondöten kullanılması gerekiyor. Bu fondötenler kişilerin güneşin UV ışınlarından korunmasını sağlıyor ve aynı zamanda da kabuklanmaların daha çabuk ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. Kişiler operasyon sonunda daha hızlı bir iyileşme gösterebilmek için antibiyotikli ya da streoidli pomad çeşitlerinden faydalanabilmektedir.
 

7 Comments

  1. Bu operasyonu gerçekleştirmiş biri olarak Hakan hocaya sonsuz Teşekkürler başından sonuna cok memnun kaldım.

  2. Bir yakınım bu göz kapağı ameliyatını yaptırdı ve memnun kaldı ama ben cesaret edemiyorum sağ göz kapağım düsük bu arada makalelerinizi okuyorum ve beğeniyorum. Dediğim gibi korku yendiğim ilk an sendeyim hocam 😂 Teşekkürlerr.

  3. Merhaba, bende 6 ay once Konya da plexir ile goz kapaklarimi,gozalti torbalarimi vede alnimda ki kırışıklıklari aldirdim yanlız bende cok leke kaldi. Zamanla gececegini soyledi guzellik uzmani ama hic umudum yok. Nolur bana yardimci olurmusunuz

    1. Ayni sorun bende de var doktor bana 3 ay icin rocha serum verdi geceleri suruyorum 1 hafta da rengi biraz da olsa acildi eger gecmezse peeling yapacak

  4. Bende yaptirdim tavsiye ederimiyim derseniz biraz is kalma riski Var ama ben 3 seans yaptim goz kapaklarim icin. surec 3 seans olacagina direk kesme islemi daha mantikliydi ama yine de hic yoktan iyidir

Comments are closed.