Plexr Nedir

Plexr Nedir

Plexr estetik ameliyatı olmak yerine cilt yenilemeyi sağlayan bir yöntemdir. Plexr yöntemi ile göz çevresi yenileme, lekeler, akneler tedavilerinde uygulanır. Özellikle göz kapağı estetiği, göz kenarı gençleştirme, leke giderme, siğil yok etme amaçlı kullanılmaktadır. Plexr yöntemi lokal anestezik bir krem uygulaması sonrası uygulanan ağrısız bir işlemdir. Tedavi esnasında hafif bir ısı hissi, sonrasında ise yanma ve karıncalanma hissi olabilmektedir.

 

Plexr Yönteminde Yan Etki Var Mıdır

 

Plexr yöntemi sonrasında minik benekler oluşabilir, şişlik ve ödem halleri birkaç gün sürebilir. Karıncalanma ve yanma hisleri oluşur. Kabuklanma meydana gelir. Daha sonra oluşan kabuk düşer. Nemlendirici ürün kullanılmamalıdır. Cilt çok sıcak ya da soğukla bağlantıda olmamalıdır.

 

Plexr Yöntemi Sonrasında

 

Yapılan işlemden alınan sonuç genelde 3 seans sonrasında kendini göstermeye başlar. Bu sonuçlar cildin yapısına göre değişkenlik gösterir. Kalıcılık süresi ise hastanın kendisine iyi bakması ile alakalıdır. İyi bakması ne demektir? Uyku düzenine dikkat etmesi, beslenme alışkanlığı kazanması, sigara alkol tüketimi, ilaçlar, güneş faktörü bunlardan bazılarıdır. Dikkat ve özen halinde kalıcılık 5 seneye kadar uzayabilir.

 

Plexr Göz Kapağı Estetiği

 

Öncelikle bölge antiseptik sıvılarla iyice temizlenir ve lokal anestezik krem uygulaması sonrasında ağrı ve acı olmaması için uyuşması beklenir. Uyuşma etkisi başladığında işlem acısız gerçekleştirilir.

 

Plexr Uygulaması Kullanım Alanları

 

Plexr uygulaması kullanım alanları göz kapağı düşüklüğü, üst göz kapağının kaldırılması, göz kapağında oluşan yağ bezelerinin tedavisi, alt göz kapaklarında oluşan torbaların giderilmesi, dudak üstündeki çizgilerin ortadan kaldırılmasında, çatlak tedavilerinde, akne, siğil tedavilerinde, boyun bölgesi kırışıklıklarında kullanılır.

 

Plexr Neden Tercih Edilir

 

  • Plexr uygulaması estetik ameliyat gerekmeksizin uygulanan bir işlemdir.
  • Plexr yönteminde ciddi ağrılar, acılar yaşanmaz. Lokal bir kremle bölge uyuşması sonrası işlem uygulanır.
  • Plexr yönteminde işlemin sonuçları 3 seans sonrasında kendini göstermeye başlar.
  • Plexr yöntemi ile cildin gençliği ve esnekliği tekrar kazanılır.
  • Plexr yönteminde çevre dokulara zarar söz konusu değildir.

 

Yan Etkileri

 

Plexr yönteminde işlem esnasında birtakım yan etkiler oluşabilir. Uygulanan alanlarda küçük kabuklanmalar oluşabilir. Ödem var olur, göz kapakları balon gibi şişebilir. Ama bunlar bir süre sonra kendi kendine kaybolur. Pembelikler lekelenmelere dönüşebilir. Şayet hijyen kurallarına uyulmazsa hastada enfeksiyon oluşma riski vardır.

 

Plexr estetik ameliyatı olmak yerine cilt yenilemeyi sağlayan bir yöntemdir. Plexr yöntemi ile göz çevresi yenileme, lekeler, akneler tedavilerinde uygulanır. Özellikle göz kapağı estetiği, göz kenarı gençleştirme, leke giderme, siğil yok etme amaçlı kullanılmaktadır.

 

Cilde İyi Gelen Plexr Uygulamaları

 

Cilt kuşkusuz güzellik adına en değerli varlıktır. Cildin gençliğini, esnekliğini korumak bazen de teknolojik yöntemlerle söz konusu olabilmektedir. Estetik işlemleri bazen geriye dönülmesi zor sonuçlarla karşı karşıya bıraktığından neştersiz bir operasyon olan Plexr tercih edilesi bir uygulamadır. Göz kapağı germe, kaldırma, torbaların giderilmesi gibi işlemler açısından da etkilidir. Plexr bir estetik ameliyat gibi değil, uygulama sonrasında günlük yaşamı engellemeyen bir işlemdir. Plexr uygulaması içinde gaz halinde bulunan azotun iyonize edilmesi hali ile kullanılır. Plexr cihazı çevre dokulara hiçbir zararı dokunmadan sorunlu bölge için tedavi edicidir.

One Comment

  1. Göz kapağı düşüklüğü işlem sonrası ne kadar süre su değdirmemeliyiz ve hangi ürünleri kullanmamız gerekiyor

Comments are closed.