plexr nasıl yapılır

Plexr Nasıl Yapılır

Plexr, estetik ameliyat yaptırmak yerine cildinin yenilenmesini tercih eden bireylere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Plexr yöntemiyle akne ve izler yok edildiği gibi, ciltteki kırışıklık sorunu da gideriliyor. Vücudun farklı bölgelerine uygulanan ve son derece olumlu sonuçlar elde edilen Plexr yöntemiyle.

 

 • Göz çevresinde oluşa kaz ayakları
 • Alt ve üst göz kapağında oluşan kırışıklıklar
 • Cilt lekeleri
 • Siğil- et beni tedavileri
 • Kulak önü kırışıklığı
 • Dudak üstlerinde oluşan kırışık ve çizgilerin onarımı
 • Akne tedavisi
 • Ameliyatlardan kalan kesi izlerinin yok edilmesi
 • Karın çevresinde oluşan çatlama ve kırışıklıkların tedavisi
 • Yağ kistleri tedavi edilebilmektedir.

 

Plexr yönteminde maddenin 4. Hali olan plazma enerjisi kullanılmaktadır. Dünyaca ünlü plastik cerrahı Prof. Giorgio Fippi tarafından geliştirilen bu yöntemde kullanılan cihaz, cilt yüzeyinde mevcut olan elektriksel aktiviteyle, ortam havasında bulunan iyonize gazları plazma enerjisine dönüştürüyor. Böylece cildin sorunlu bölgesinin dış yüzeyi buharlaşarak yeni cildin oluşum sürecini başlatıyor. Plexr uygulaması yapılan alanda sorunlu bölgenin dışında herhangi bir bölge olumsuz etkiye maruz kalmıyor. Bölgede bulunan kıl kökleri, yağ, sinir dokuları ve kılcal damalar tedaviden etkilenmeyerek yapılarını koruyor.

 

Uygulama Nasıl Yapılır?

 

Avrupa’da ve Dünyanın birçok ülkesinde yaklaşık 15 yıldır başarıyla uygulanan Plexr yöntemiyle sağlanan plazma enerjisiyle, cilt temizleme, yenileme yapılabildiği gibi, ameliyatsız göz kapağı estetiği de yapılabiliyor. Plexr uygulaması, uygulama yapılacak alanın antiseptik özelliğe sahip özel bir sıvı ile temizlenmesinden sonra lokal anestezi etkisine sahip bir kremin sürülmesi ve yaklaşık 20 dakika beklenmesi sonrasında yapılıyor. İşlem tedavinin yapılacağı bölgenin boyutuna göre değişkenlik göstermekle birlikte, yaklaşık 5- ila 20 dakika arasında sürebiliyor.

 

Plexr Uygulaması Ağrılı Bir Yöntem Midir?

 

Plexr tekniğiyle cilt yenileme uygulamaları sanılanın aksine acı ve ağrı hissedilmeyen bir tekniktir. Lokal anestezi sağlayan keremlerin sürülmesiyle bölgenin acıya duyarlılığı engellenerek yapılan işlem sonrası hafif bir sızı hissi oluşmakla birlikte, bireyi rahatız edici boyutta olmayan sızlama hissi, birkaç gün içerisinde tamamen yok oluyor. Plexr uygulaması sonrası kullanılan güneş koruma faktörü özelliğine sahip sıvı fondöten, cildi ultraviyole ışınlardan korumanın yanı sıra, cildin temizlenmesi sırasında oluşması muhtemel ince kabukların da ortadan kalmasını sağlıyor. Plexr uygulaması sonrasında tedavi edilen bölgenin tamamen iyileşmesi yaklaşık 1 hafta sürüyor.

 

Plexr Uygulamasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 

Plexr uygulamaları ciltte oluşan soruların bulunduğu yere ve tedavi olan bireyi yaşına göre 1-4 seans aralıklarında yapılabiliyor. Estetik cerrahi ile yapılabilen ve göz çevresi sorunlarının ortadan kaldırılabilmesini sağlayan yöntem, diğer yöntemlere nazaran daha uygun fiyatlarla yapılabiliyor. Bunun yanı sıra plexr yönteminin avantajları arasında,

 

 • Uygulamanın kolayca ve kısa sürelerde yapılabiliyor olması,
 • Bireyin günlük yaşamının tedaviden etkilenmemesi
 • Pansuman gerektirmeyen bir tedavi sürecine sahip olması yer alıyor.

 

Plexr Yöntemiyle Ameliyatsız Göz Kapağı Yenileme

 

Estetik cerrahi yöntemlerine ihtiyaç duyan göz kapağı yenilemesi, plexr uygulamalarıyla oldukça başarılı şekilde sonuçlanıyor. Uygulama sonrasında göz kapağı üzerindeki kırışıklıklar ve sarkmalar düzeltilebiliyor. Plexr uygulaması sonrası bireylerin daha dinamik bir görünüme kavuşmasının yanı sıra, estetik kaygılar sebebiyle yaşadığı psikolojik çekinceler de son buluyor. Daha genç ve aydınlık bir yüz ifadesinin sağlandığı bu tedavi yöntemi sonrası herhangi bir pansuman gereksinimi hissedilmeden birey günlük yaşamına devam edebiliyor. Üst göz kapağına yapılan uygulamalar sonrasında 3-4 gün süren ancak her geçen gün azalan bir ödem oluşuyor. Ancak 5. günden sonra, tedavi alan birey daha canlı ve dinamik bir görünüme kavuşuyor.