Plexr Göz Kapağı Estetiği Nedir

Plexr Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği bireyin yüz bölgesinde bütünsel bir bakış, estetik bir görünüm, genç ve dinamik bir yüz yapısının sağlanması amacıyla yapılmaktadır. Göz kapağı estetiği sonrasında sarkarak gözleri perdeleyen ve bireyin sürekli yorgun ve mutsuz bir ifadeye sahip olmasına yol açan estetik olumsuzluklar giderilmektedir. Genellikle 35-70 yaş aralığındaki kadın-erkek bireyler tarafından tercih edilen göz estetiği, doğuştan ortaya çıkması halinde yaşa bakılmaksızın yapılabilmektedir.

Göz estetiğinde asıl amaç yüz estetiği ile ilgili kaygıların giderilmesi olsa da, görme konusunda sıkıntı yaşayan bireylere yönelik olarak da yaş sınırlamasına bakılmaksızın ihtiyaçları giderilmekte, yaşam konforlarına önemli katkılar sağlanmaktadır. Göz çevresine yapılan estetik operasyonlarda üst göz kapağı ameliyatları genellikle 45 yaş ve üzeri kişilere yapılırken, alt göz torbalarının giderilmesine yönelik operasyonlar genellikle 50 yaş ve üzeri bireylere uygulanmaktadır.

Göz Estetiğinde Uygulanan Yöntemler

Göz kapağı düşüklüğü olarak ortaya çıkan rahatsızlıklar tıpta pitosiz olarak adlandırılmaktadır. Bu tür rahatsızlıklar Okuloplastik birimi tarafından incelenmekte ve gerekli tedaviler uygulanmaktadır. Göz kapağı düşüklüğü yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıktığı gibi, doğuştan gelen bir sorun da olabilmektedir. Göz kapağı estetik cerrahisi kapak düşüklüğünün sebebine bağlı olarak alternatif tedavi yöntemleri uygulamakta, uygulanacak tedavi yöntemi göz muayenesi sonrasında belirlenmektedir.

Göz kapağı düşmesinin yanı sıra, göz kapağının sarkması ve gevşemesi de göz estetiği çerçevesinde değerlendirilen sorunlar arasında yer almaktadır. Bu tür oluşumlar genellikle yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Çoğu zaman göz kapağı düşüklüğü ile karıştırılan bu tür durumlar, sarkmanın az olduğu durumlarda Plexr lazer yöntemiyle, sarkmanın daha fazla olduğu durumlarda ise cerrahi bir yöntem olan Blefaroplasti uygulanmaktadır.

Blefaroplasti yöntemi hem estetik kaygıların giderilmesi hem de fonksiyonel kayıpların giderilmesi amacıyla alt ve üst göz kapaklarına uygulanabilen bir cerrahi yöntemdir. Göz kapağı estetiği ile tedavilerin ana fikri, üst göz kapağı sarkmaları, düşüklük ve gözaltı torbacıklarının oluşturduğu görünümün bireyin estetik beklentileri doğrusunda düzeltilmesidir.

Ameliyatsız, Dikişsiz Plexr Lazer Uygulamaları

Plexr lazer uygulamaları iz bırakmadan göz çevresi estetiği yaptırmak isteyen bireyler tarafından tercih edilen oldukça popüler bir yöntemdir. Ameliyatsız ve dikiş kullanılmadan yapılıyor oluşu sebebiyle tüm kaygılara ortadan kaldıran bu yöntem, tüm dünyada 5 binden fazla doktor tarafından uygulanan bir yöntemdir. Yaklaşık 15 yıla yakın bir geçmişe sahip olmasına rağmen dikişsiz ve ameliyat gerektirmeden yapılabiliyor olması sebebiyle her geçen gün popülaritesi daha da artmaktadır. Uygulamada kullanılan lazer cihazı klinik çalışmaları başarıyla tamamlanmış, sonuçları titizlikle analiz edilmiş, hasta beklentileri açısından büyük memnuniyet sağlayan CE belgeli ve uluslararası patente sahip bulunmaktadır.

Plexr lazer cihazı göz kapağı estetiği başta olmak üzere, gözaltı ve çevresindeki dokuların sıkılaştırılması,

·         Dudak üstünde ortaya çıkan çizgilerin giderilmesi,

·         Leke ve yara izlerinin tedavisi,

·         Çatlaklar,

·         Akne tedavisi,

·         Karın sıkılaştırma,

·         Ben ve siğil tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca yüzde oluşan tüm kırışıklıkların giderilmesi konusunda da oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Uygulama yapılacak alanın temizlenmesiyle başlayan plexr lazer işlemleri, uyuşmanın sağlanması için lokal anestezi etkisine sahip krem sürülerek bir süre beklenir. Plexr tekniği plazma enerjisi kullanılmak suretiyle tedaviyi sağlayan bir yöntemdir. Uygulama, bireyin cilt yüzeyi ile cihaz arasındaki potansiyel farkı havada mevcut bulunan gazları plazma enerjisine dönüştürme fikriyle çalışmaktadır. Ortaya çıkan plazma enerjisi sayesinde cilt üzerindeki lezyonlar buharlaşmakta ve problemli dokular yok edilmektedir. Böylece işlem sonrasında yeni dokunun oluşabilmesi sağlanarak bireyin daha canlı ve taze bir cilt yapısına kavuşması sağlanmaktadır.

Göz Estetiğine Ne Zaman Başvurmak Gerekir?

Göz estetiği her ne kadar yüz estetiği ile ilgili kaygıların giderilmesi amacına yönelik olarak yapılıyor olsa da, bazı hallerde görme fonksiyonunu engelleyecek derecede kayıpların giderilmesi amacıyla da yapılmaktadır. Bu sebeple bireylerin göz kapakları ve çevresinde revize ihtiyacı duydukları anda uzman bir hekime başvurmaları tavsiye edilmektedir. Göz kapağında oluşan sarkmalar sebebiyle ortaya çıkan estetik kayıplar yüzün şeklini olumsuz yönde etkilediği gibi, bireyin sosyal yaşamını da kötü yönde etkiler. Sürekli yorgun ve asık yüzlü bir görünüme sebep olan bu tür durumlar bireyde psikolojik sorunların oluşmasına da yol açabilmektedir.

Plexr Lazer Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Plexr lazer uygulamasının en önemli özelliği, estetik cerrahi alanında en son geliştirilen yöntemlerden biri olması ve hastanın konfor beklentilerini en üst düzeyde karşılıyor olmasıdır. Uygulamanın kolaylığının yanı sıra, estetik sonrası bakım aşaması da oldukça kolay bir süreç gerektirmektedir. Bireyler, uygulama sonrasında buharlaşma sonucunda meydana gelen kabuklaşmalar üzerine koruyucu fondöten uygulayarak güneş ışınlarından korunmalı, kabuklara müdahale edilmeden kendiliğinden düşmesi beklenmelidir.

Hekim tarafından önerilen ilaç veya koruyucular dışında hiçbir surette kimyasal ve alkol içeriğine sahip ürünler kullanılmamalı, nemlendirici gibi kozmetik ürünlerden uzak durulmalıdır. Ayrıca uygulama sonrası oluşan kabuklaşmaların üzerine bir bant veya flaster yapıştırılmamalıdır. Bölgenin temizlenmesi sırasında sadece bebek şampuanı, saf ve doğal sabunlar gibi koruyucu malzeme içermeyen ürünler kullanılmalıdır. Uygulama sonrasında yeni cildin oluşması ve kabuklanmaların kendiliğinden dökülmesi yaklaşık 10 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süreç içerisinde ve sonrasında bir dönem yakıcı güneş ışınlarından özenle korunmak gereklidir.

Plexr uygulamaları lokal anestezi altında yapıldığından dolayı, meydana gelebilecek acı ve ağrının önüne geçilmekte, uygulama sonrası göz ve çevresinde ortaya çıkabilecek muhtemel sızı ve ağrılar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Plexr yöntemi kullanılarak yapılan göz kapağı kaldırma işlemleri ve göz kapağı germe uygulamalarında işlem sonrası hafif bir ödem oluşmakla birlikte yaklaşık 2-3 gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Uygulama sonrası pansuman veya benzeri uygulamalara gerek duyulmadığı için bireyin günlük yaşam rutinini sürdürebilmesi mümkündür.