plexr fiyatları

Plexr Fiyatları

Plexr fiyatları, klinik muayene sonrasında uygulamanın yapılacağı alanın boyutuna ve yapılacağı yere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Fiyat konusunda değişkenliğe sebep olan bir başka faktör de uygulamanın yapılacağı kliniğin fiyat politikası ve seans sayısıdır. Uygulama fiyatları önemli olmakla birlikte tekniğin uygulanması sonrası elde edilecek sonuçların beklentileri en üst düzeyde karşılaması fiyatı kabul edilebilir kılmaktadır. Avrupa’nın yaklaşık 15 yıldır kullandığı plexr yöntemi dünyaca ünlü film yıldızları ve mankenlerin tercihiyle adını tüm dünyada duyurmuş bulunmaktadır.

 

Plexr Uygulaması Nedir?

 

Bireylerin vücudunda farklı sebeplerle oluşan leke, çatlak, yara, kırışıklık, sivilce ve sivilce izlerinin ameliyatsız bir şekilde tedavi edilmesine yönelik olarak kullanılan bir tekniktir. Ameliyat sonrası vücutta uzun süre kalan kesi izlerinin ortadan kaldırılması konusunda da oldukça etkili bir tedavi yöntemi olan plexr, havada gaz halinde bulunan azot ve su buharının ciltteki elektriksel enerjiyle buluşturmak prensibine göre çalışmaktadır.

 

Elektriksel enerjinin azot ve buharla buluşması sonucunda oluşan plazma enerjisi cilt yüzeyindeki sorunlu bölgenin buharlaştırılarak yeni doku oluşumuna uygun hale getirilmesini sağlamaktadır. Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde oldukça başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan yöntem yüz bölgesinde yer alan ve ince olması sebebiyle zor tedavi edilen kırışıklıkların da ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır. Bunun dışında plexr tedavisi uygulanabilen sorunlar,

 

  • Dudak üstü çizgilerin düzeltilmesi
  • Leke ve izlerin yok edilmesi
  • Karın bölgesi sıkılaştırma
  • Ciltteki çatlak ve kırışıklıkların tedavisi
  • Siğil ve et beni oluşumlarının tedavileri
  • İstenmeyen dövmelerin silinmesi
  • Göz kenarlarında oluşan kolesterol birikimlerinin tedavisidir.

 

Plexr fiyatları, klinik muayene sonrasında uygulamanın yapılacağı alanın boyutuna ve yapılacağı yere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

 

Plexr Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

Uygulama yapılacak bölgenin lokal anestezi etkisine sahip kremlerle uyuşturulması sonrasında yapılan plexr uygulaması uygulamanın yapıldığı alanın büyüklüğü ve yerine göre yaklaşık 5 ila 30 dakika arasında sürmektedir. Uygulama öncesi cilt mikrop kapma yoluyla enfeksiyon oluşturması riskine karşı antiseptik özelliğe sahip özel bir sıvıyla temizlenmektedir. Uygulamanın bir başka özelliği de uygulama yapılan alanın dışında kalan bölgelerin tedavi sırasında en küçük bir olumsuz etkiye maruz kalmamasıdır.

 

Plexr tedavisini başarılı kılan unsurlardan biri de kullanılan cihazla nokta atışlarla başarı yüzdesinin artırılması, sorunlu olan her bölgenin  % 100’üne bu yolla etkili olunabilmesidir. Cerrahi bir işlem olmaması tedavi gören kişilerin günlük rutinlerine bıraktıkları yerden devam edebilmesi tedaviyi cazip kılan diğer özellikler arasında yer almaktadır. Tedavi edilen alanın yeri ve büyüklüğüne bağlı olarak değişkenlik gösteren seans sayısı 1 ila 4 seans olarak gerçekleştirilmekte seanslar arasında 2 haftadan az olmamak üzere ara verilmektedir.

 

Plexr Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Plexr tedavisi ağrısız ve acısız bir yöntem olması sebebiyle bireylerin kolayca tercih edebileceği bir tekniktir. Uygulama sonrası kısa süreli sızılar duyulmasına rağmen sızlamalar birkaç gün içerisinde yok olmaktadır. Uygulama sırasında düşük oranda olmakla birlikte bir ısı hissinin oluşması olağandır. Yaklaşık 2 ila 4 hafta arasında iyileşme tamamlanarak sorunun tamamen yok olduğu gözlemlenmektedir. Uygulama sonrası ilk hafta işlem yapılan bölgede küçük kahverengi görünümde noktalar ve yüzeysel şekilde oluşan ince tabakalı kabuklanmalar görülebilmektedir.

 

Özellikle göz çevresindeki uygulamalarda sık rastlanmamakla birlikte her gün azalan seviyede şişlik ve ödem görülmesi de olağan durumlar arasındadır. Oluşan ince kabukların kendiliğinden düşmesi beklenmeli bakım tedavisinin sürdüğü dönemlerde uygulama yapılan alanlara kozmetik bir ürün sürülmemelidir. Kabukların kendiliğinden dökülmesinden sonra kısa bir dönem ciltte pembe bir renk dönüşümü görülmekle birlikte iyileşmenin tam anlamıyla sağlandığı 2-4 hafta sonrasında cilt yenilenmiş ve daha sağlıklı bir görünümle ortaya çıkar.

 

2 Comments

  1. plexr konusunda uzman bir doktor Hakan hocam. kendisine çok teşekkür ederim.

  2. Kesinlikle katılıyorum Hakan YÜZER 1 numara Bu konuda hem hasta ile iletişim hem de yapmış olduğu işlem ve konuya hakimiyeti her anlamda güvenebileceginiz ve işlemleri gönül rahatlığıyla yaptırabileceğiz bir doktor 🥼

Comments are closed.