Lazerle Leke Sildirme

lazerle-leke-sildirme

Lazerle Leke Sildirme

Cilt lekeleri cildimize rengini veren pigmentlerin belli yerlerde daha fazla toplanması sonucu ortaya çıkar. Gebelik veya doğum kontrol haplarının hormonlar üzerindeki etkisiyle, güneş ışığının cilde verdiği zarar sonucu ya da yaşlılık ile cilde renginin veren pigmentin fazla salgılanarak lekelenmelere yol açması sonucu kişi lazerle leke sildirme işlemini yaptırmak ister. Bu lekelerin vücuda bir tehdidi olmasa da çoğu insan görünüşlerini beğenmez ve lekelerden kurtulmak ister. Lazerle leke sildirme en etkili işlemlerden biridir ve kliniğimizde kullanılan plexr plazma enerjisi ile buharlaştırma yaparak lekelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Lazerle Leke Sildirme Kaç Seans Yapılır?

Lazerle leke sildirme işleminde kişinin cildindeki lekelerin koyuluğu ve derinliğine göre kaç seans gerektiği değişkenlik gösterir. Bazı ciltler kendini hemen yenileyebilir fakat bazı ciltlerde bu durum o kadar hızlı olmayabilir.

Çiller ve kahve tonlarındaki lekeler kolaylıkla tedavi edilebilirken daha derin lekelerde zorlanılabilinir. Yaygın olarak görülen güneş lekelerinden kurtulma oranı %70-80’dir.Lekelerin tamamen kaybolması lekenin direncine ve pigmentine göre değişkenlik gösterir ama genel olarak lazer uygulamasından sonra cildinizdeki farklılık gözle görülür bir düzeyde fark edilecektir.

Yan Etkileri Var Mıdır?

Yara ve enfeksiyon oluşumu çok nadiren görülmektedir. Yan etkisi yok denilecek kadar azdır ve lazer teknolojisi son zamanlarda fazlasıyla gelişmiş ve tıp alanında birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Lazerle Leke Sildirme Fiyatları

Uygulanan lazer işlemi kişiden kişiye göre farklılık gösterir kimisinde tek seansta yok olan lekeler kimi ciltte iki seansta yok olabilir veya lekeler diğer lekelere göre daha koyuysa daha fazla seans gerekebilir bu seans sayısına göre de fiyat değişecektir.