Kaş Kaldırma Nedir

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır

Yaşlanmayla birlikte öncelikle bedende daha sonra da ciltte belirgin bir elastikiyet kaybetme durumu yaşanır. Yüz bunların başında gelir. Kırışıklıklar ve sarkmalar başlar. İlk yaşlanma belirtileri olarak da kaş ve alın bölgesi dikkat çekici hal alır. Kaşlarda ve göz kapaklarında oluşan bu sarkmalar zaman geçtikçe daha da artarak yüz ifadesini zorlamaya başlar. Teknolojinin yardımı ile etki eden bu bölgelerden kaşlar; kaş kaldırma adı altında yardımcı bir detay halindedir. Kaş kaldırmalar bazen cerrahi bazen de hiç cerrahiye gereksinim duymadan yöntemlerle yapılabilmektedir. Cerrahi yöntemler içerisinde kaş askısı ya da endoskopik kaş kaldırma; ameliyatsız yöntemlerde ise botoks ön plandadır.

 

‌Botoksla Kaş Kaldırma

 

Botoks ile kaş kaldırma öncelikle olarak kişiye özel bir kaş şekli ile başlanır. Botoksla olan uygulama konusunda uzman estetik cerrahlarca altın oran hesabına göre planlanarak uygulama kısmına geçilir. Bu yöntemde hedef her zaman için yüz ile uyumlu kaş oluşumu sağlamak, yumuşak ve dinç görünümlü bir kaş şekli ortaya çıkarmaktır. İşlem en fazla 10 dk. sürer. Bu işlemde en önemli avantaj herhangi bir yara izi oluşmaz.

 

Endoskopik Kaş Ameliyatı

 

Endoskopik kaş ameliyatı cerrahi seçenekler arasında yer alır. Lokal anestezi altında uygulanabilir. Hiç kesi yapılmaz, iz kalma olasılığı yoktur, ameliyat ortamı şarttır. Botoksla kaş kaldırmaya göre düzenli aralıklarla tekrar gereksinimi yoktur.

 

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrasında İyileşme Dönemi

 

Kaş şekli herkesin yüz şekline göre ideal kaş kavramı altındadır. Yüz tiplerine göre kaş modelleri vardır. Kaşlarda ciddi oynamalar yapıldığında ifadelerdeki değişiklikler son derece rahatsız edici bir hal alır. Kaş uzunluğu ve kaş tipi çok önemli detaylardır. Mesela kalkık bir kaş her yüze yakışmaz. Bu sebeple konu kaş kaldırma olduğu zaman ister cerrahi ister cerrahi olmayan yöntemlerde konusunda uzman doktorun tavsiyeleri birlikte hareket edilmesi en doğrusudur.

 

Kaş Operasyonları Neden Gereklidir

 

1- Kaşlar yüz ifadesinde en önemli bölgeyi teşkil eder.

2- Kaşlar herkesin yüz şekline göre bir şekil içerisinde olup, profesyonel olmadan yapılan işlemler sıkıntı yaratan görüntülere gebe olur.

3- Ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri ile kesi izi olmaz, yara izi olmaz, kısa sürede gerçekleştirilir, ciltte canlanmalar olur.

4- Cerrahi kaş kaldırma yöntemleri lokal anestezi altında ve ameliyat ortamında gerçekleşmelidir.

5- Her ne yöntem kullanılacak olunursa olunsun profesyonel uzmanlarla çalışmak gereklidir.

 

Kaşın şekli yüzdeki ifadeyi doğrudan etkileyen noktadır. Zaman içerisinde özellikle alın bölgesindeki kırışıklık durumu, kaş düşmelerine kadar gider. 2 kaş arasında ciddi çizgiler oluşur. Bu da sert bakışların meydana gelişi demektir. Kaş düşüklüğü aynı zamanda kişide yorgun bir yüz ifadesi yansıtır. Kaş kaldırma ameliyatları genel olarak göz kapağı estetiği ve alın estetiği ile birlikte hareket edilerek işleme tabi tutulur. Genel olarak tercih edilen ameliyatsız kaş kaldırmanın bir adım önde oluşudur.

 

2 Comments

  1. Ameliyat sonrası süreç nasıl ilerliyor ağrı şiddetleri falan biraz bilgi verirmisiniz ??

    1. Merhaba detaylı bilgi için bana 0 532 057 50 84 numaralı telefondan ulaşabilirisiniz.

Comments are closed.