kaş kaldırma fiyatı

Kaş Kaldırma Fiyatı

Kaş kaldırma fiyatı hangi tekniğin uygulanacağına ve uygulamayı yapacak olan cerrahın bilgi ve tecrübe birikimine bağlı olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Fiyatları belirleyen diğer bir faktör de, uygulamaların yapılacağı kliniğin genel fiyat politikasıdır. Kaşlar, gözlerle orantılı bir şekilde konumlandığında yüze anlam katan yapılardır. Bireyin kaş sarkması sebebiyle estetik görünümden uzak oluşu dış görünümünü olumsuz yönde etkilemektedir. Kaşların olması gereken konumlarından uzaklaşarak sarkmasının sebepleri arasında,

 

  • Yerçekimi etkisi
  • Yaşlanma
  • Dokularda meydana gelen bollaşma ve gevşemeler
  • Kilo alıp verme
  • Genetik özellikler
  • Kötü yaşam alışkanlıkları yer almaktadır.

 

Bu gibi sebeplerden dolayı kaşlar normalde dik olmaları gerekirken, gevşeme ve bollaşma sebebiyle sarkarak yüzde kötü bir görünüm oluşmasına sebep olurlar.

 

Kaşların aşağıya doğru sarkması bireylerin yüz hatlarında değişimlerin oluşmasına ve dış görünüm itibarıyla yorgun, bitkin bir yüze sahip olmalarına sebep olur. Sarkma sebebiyle oluşan görünümler kişide estetik kaygılarını tetikleyerek kendisini toplumdan soyutlamasına, içe dönük bir yaşamı tercih etmesine sebep olabilir. Kaş sarkmaları biyolojik değişimler sebebiyle oluşabildiği gibi, yüz felci, tümör veya yüz bölgesinden geçirilmiş ameliyatlar sebebiyle de oluşabilmektedir.

 

İdeal Kaş Görünümü Nasıl Sağlanır?

 

Her bireyin kendi yüz yapısına uygun bir kaş şekli olmasına rağmen, genel kabullere göre ideal bir kaşın nasıl olması gerektiği ile ilgili çıkarım yapmak mümkündür. Özellikle günümüzde estetik cerrahide görülen önemli gelişmeler ve estetik cerrahlarının bilgi ve tecrübeleri farklı tekniklerle mükemmel sonuçlar alınabilmesine olanak sağlamaktadır. Gerek cerrahi müdahalelerle, gerekse ameliyatsız tekniklerin uygulanması sonucu ortaya çıkan sonuçlar, her birey için en ideal kaş görünümünün elde edilmesini mümkün kılmaktadır.

 

Kaş kaldırma fiyatı hangi tekniğin uygulanacağına ve uygulamayı yapacak olan cerrahın bilgi ve tecrübe birikimine bağlı olarak farklılıklar gösterebilmektedir.

 

Kaş Kaldırma Ameliyatları Nasıl Yapılır?

 

Kaş kaldırma fiyatı konusunda etken olan unsurlardan biri de, yapılacak uygulamanın türüdür.  Bireylerin talepleri ve hekimlerin muayene sonrası tavsiyelerine göre kararlaştırılan yöntemler, ameliyat olarak anılmalarına rağmen oldukça kısa sürelerde yapılan ve ağrı-acı barındırmayan işlemlerdir. Bu tür ameliyatlar,

 

  • Üst yüz germe
  • Orta yüz germe
  • Şakak germe
  • Estetik göz kapağı ( blefaroplasti) göz kapağı torbalarının alınması ile birlikte yapılabildiği gibi, talep halinde aynı anda birlikte de yapılabilmektedir.

 

Kaşlarda düşme veya sarkmaların meydana geldiği durumlarda alın germe (şakak germe) daha uygun bir teknik olarak kullanılabilirken, sadece kaşın dış kenarlarından kaldırılması gereken durumlar için tek başına kaş kaldırma girişimi yapılması uygundur.

 

Kaş Kaldırma Tekniği Nedir? Nasıl Uygulanır?

 

Kaş kaldırma operasyonu saçların arasından birkaç santimlik kesi yapılmak suretiyle gerçekleştirilmektedir. Dokuların serbestleştirilmesini takiben kaşların arasındaki dokunun yukarı kaldırılması sayesinde istenilen kaş yapısı elde edilmiş olur. Kaş kaldırma ameliyatları bireyin günlük yaşamına her hangi bir olumsuz etki yapmadığı gibi, rahatsızlık verecek düzeyde bir ağrı da oluşturmaz. Bireyin cilt yapısına göre değişkenlik göstermekle birlikte 4-5 gün süreyle göz kapağı ve göz çevresinde hafif şişmeler görülmesi olağandır.

 

Farklı teknikler ve malzemeler kullanılarak yapılan diğer cerrahi yöntemler de, bireyin cildinin yenilenmesi ve daha canlı görünmesini sağlayarak estetik beklentileri en üst düzeyde karşılamaktadır. Ancak herhangi bir cerrahi müdahaleye maruz kalmak istemeyen bireyler için ameliyatsız kaş kaldırma yöntemleri de mevcuttur.

 

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Teknikleri

 

Cerrahi operasyonları tercih etmeyen bireyler için en uygun kaş kaldırma çözümlerinden biri botoks, bir diğeri de ultera (Ulthropy) tekniğidir. Ultera tekniği kullanılarak yapılan uygulamalar yaklaşık 2 yıl herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kaş yapısını koruyabiliyorken, botoks uygulanan bireyin her yıl 2 kez işlem yaptırmasını gerektirebilmektedir. Bir başka yöntem de kaş altına yapılacak dolgularla kaşın istenilen görünüme kavuşturulmasıdır.