kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

Yüzümüz en çabuk yer çekiminden etkilenen organlarımızdan biridir. Özellikle kaşlarımız belirli zamandan sonra düşerek yorgun bir görünüme ulaşmaktadır. Kaş düşmesine bağlı olarak göz kapağı gözün görüş mesafesini de kapatabilmektedir. Kaş düşme sorunu hem medikal hem de estetik bir sorundur. Bu nedenle tedavisi oldukça kolaydır. Kaş kaldırma estetiği tedavisinde seçenekler fazladır. Doktorunuz muayeneden sonra kaş kaldırma estetiği konusunda sizlere doğru olan tedavi şeklini sunarak tercih yapmanızda etkili olacaktır. Kaş kaldırma estetiği özellikle son dönemlerde en sık yapılan operasyonlardan biridir. Pek çok kaş kaldırma yöntemi söz konusudur. Cerrahi kaş kaldırma yöntemi, lazerle yapılan kaş kaldırma yöntemi, askılama yöntemi ile yapılan kaş kaldırma gibi tedavi teknikleri de en popüler uygulamalar arasında yer almaktadır.

 

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

 

Kaş kaldırma ameliyatı kaş ve alın bölgesindeki elastikiyetin durumuna göre değerlendirilerek yapılan tedavi şeklidir. Klasik ameliyatlar da yeni gelişmelere göre hala popülerliğini korumakta olan yöntemlerin başında gelmektedir. Klasik kaş kaldırma ameliyatı cerrahi olarak yapılan ameliyattır. Bu ameliyat şekline alın germe operasyonu da denmektedir. Yapılan ameliyat saçlı derinin alınarak bu bölgenin gerilerek yukarı kaldırılması ile yapılmaktadır. Bu ameliyat şekli belirli bir süre sonra yeniden kaş yapısının düşmesi ile tekrarlanan bir operasyon şekli olabilmektedir. Ancak bu durum herkes için geçerli değildir.  Kaş kaldırma ameliyatı konusunda doktor ve hasta arasındaki iletişim çok önemlidir. Hasta ne istediğini net bir şekilde ifade etmelidir. Hekim de hastanın ne istediğini anlayarak tedavi konusunda hastaya bilgi vermelidir.

 

Kas Askılama Yöntemi Nedir?

 

Kas askılama yöntemi de bir kaş kaldırma yöntemidir. Bu yöntem lokal anestezi uygulanarak yapılan bir askılama tekniğidir. Alnın saçlı bölümünde bulunan ön çizgiden ufak bir kesi açılarak kaş asılma işlemi yapılabilmektedir. Kas askılama işlemi yüz dokusuna uygun bir ip yardımı ile yapılmaktadır. Ancak bu yöntem çok uzun süreli bir işlem olmayıp 3 ya da altı ay sonra kaşlar yeniden aynı haline dönmektedir.

 

Endoskopik Kaş Kaldırma Uygulaması Nedir?

 

Bu uygulama günümüzde en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Alın bölgesinde küçük kameralar yardımı ile küçük kesiler açılarak yapılan kaş kaldırma yöntemidir. Uygulanan pek çok yönteme göre etki sağlayan bir operasyon şeklidir. Bu uygulama da kesi izi kalmadığı için oldukça etkili bir uygulamadır. Bu yöntemle yapılan kesinlerde hemen hemen hiç kanama olmaması da iyileşmede son derece kolaylık sağlamaktadır. Bu yöntemde kanama olmadığı gibi, yara izi oluşma ihtimalide nerede ise hiç yok denecek kadar azdır. Yine ameliyat bittikten sonra şişlik olma ihtimali de yoktur. Bir ağrı kesici alınarak oluşabilecek ağrı engellenebilmektedir. Bu operasyonda iyileşme süreci yaklaşık üç hafta sonra tamamlanmaktadır.

 

Botoks Yöntemi ile Kaş Kaldırmak

 

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından biri de botoks ile kaş kaldırtmaktır. Bu yöntem doktorların yüzdeki altın oran özelliklerini belirleyerek uyguladıkları işlemdir. Botoks etkisi kalıcı olmasa da belirli bir süreye kadar kaş kaldırma konusunda etkili olmaktadır. Bu uygulama uzman bir hekim tarafından yapılarak, yüz ifadesi ve mimikler bozulmayacak şekilde uygulanması gereken uygulamalardan biridir.