Kaş Kaldırma Egzersizleri

Kaş Kaldırma Egzersizleri Nelerdir

Yüzümüz yer çekimine çok çabuk yenik düşen organlarımızdan biridir. Yüz yapımızda bulunan kaslar belli bir süreden sonra elastikiyetini kaybetmeye başlar. Bununla birlikte sarkmalar ve göz kapaklarında, kaşlarda düşmeler meydana gelir. Bunun için vücudumuzdaki kasların çalışması gibi yüz kaslarının da çalışması gereklidir. Yüz bölgemizin kasları en az çalışan kaslar olduğu için yüz egzersizleri ile toparlanır ve sıkılaşır. Bunun için düzenli egzersiz yapmak en faydalı yöntemler arasında yer almaktadır. Kaş kaldırma egzersizleri kaş bölgesine iki el ve parmaklar ile kaşların geri itilmesi ile uygulanmaktadır. Bu uygulama esnasında yüzümüzün temiz olması önemlidir. Cildimiz ne çok yağlı ne de çok kuru olmamalıdır.

Eğer cildimiz yağlı olursa egzersizleri yapmak zorlaşacaktır. Cildimiz kuru olursa da yapılan egzersiz cildin tahriş olmasında sebep olabilmektedir. Kaş kaldırma Egzersizlerine Birden Fazla Örnek Verilebilmektedir. Kaş kaldırma egzersizleri bilinçli bir şekilde yapılmalı ve bu işin uzmanı olan kişilerden destek alınmalıdır. Ezbere yapılan uygulamalar cildinize zarar vererek ciddi sorunların oluşmasına sebep olabilmektedir. Yüz bölgemiz oldukça kas yapısından zengin bir doku yapısına sahiptir.

 

 

Kaşları Yana Doğru Çekerek Uygulanan Egzersiz

 

İki el yardımı ile kaşları yana çekerek derin bir nefes alarak içimizden ona kadar sayma yöntemi ile bir egzersiz yapılır. Bu işlem yaklaşık olarak beş kez tekrarlanmaktadır. Bir diğer kaş kaldırma egzersizi ellerin alın bölgesine yerleştirilmesi yapılmaktadır. El açılarak şakaklara ve kaş bölgesinin kenarlarına yerleştirilerek, yüz ve alında kesinlikle kırışıklık oluşmayacak şekilde gerilerek kaşlar aşağı yukarı doğru hareket ettirilerek kaslar hareket ettirilmelidir. Bu egzersiz düzenli uygulandığında kaşların belirli bir süre sonra kalktığı gözle görülür bir şekilde fark edilecektir. Yapılacak egzersizlerden önce yüz bölgesinin temiz olması gerekmektedir.

 

İşaret Parmağı ile Kaş Kaldırma Egzersizi

 

İşaret parmağı ve orta parmak birlikte kullanılarak kaş kaldırma egzersizi de düzenli olarak yapıldığında faydalı olan yöntemler arasında yer almaktadır. İşaret ve orta parmak alın üzerine konarak baş parmak ile yanaklardan destek alınarak kaşlar hafif bir güç yardımı ile geriye doğru itilerek bu hareket 60 kez tekrarlanmalıdır.  Bu uygulama esnasında temel konu el şeklinin doğru ayarlanarak hiçbir noktada kırışıklık olmamasıdır. Yoksa kaş kaldırayım derken diğer mimik dokularında bazı kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu egzersizi de düzenli olarak her gün yaptığınızda kaşlarınızdaki değişimi sizlerde fark edeceksiniz.

 

Yüzümüz yer çekimine çok çabuk yenik düşen organlarımızdan biridir. Yüz yapımızda bulunan kaslar belli bir süreden sonra elastikiyetini kaybetmeye başlar. Bununla birlikte sarkmalar ve göz kapaklarında, kaşlarda düşmeler meydana gelir. Bunun için vücudumuzdaki kasların çalışması gibi yüz kaslarının da çalışması gereklidir.

 

 

Kaş kaldırma Egzersizleri Kesin Çözüm Müdür?

 

Göz Kapağı Düşüklüğü yada kaş düşüklüğü kişide psikolojik olarak olumsuzluklar yaratan sorunlardan biridir. Bu nedenle kişi kendini kötü hissedebilir hatta sosyal çöküntü yaşayabilir. Kaş düşüklüğü beraberinde göz kapağı düşüklüğüne de sebep olan etkenler arasında yer almaktadır. Bunun için en kısa sürede tedavisinin yapılması gerekmektedir. Kaş kaldırma egzersizleri doğru tekniklerle düzenli olarak uygulandığı zaman faydalı olan çalışmalardır. Yüz kasları vücudumuzda en az hareket eden yelerdir. Kas hareketlerinin hızlanması ve kan dolaşımı akışının düzene girmesi ile yapılan egzersizler ile yüzdeki değişim kısa sürede kendini fark ettirmektedir. Çok ileri kaş düşüklükleri için mutlaka uzman bir hekime danışılmalı ve hekimin uygun gördüğü şekilde tedaviye devam edilmelidir.