Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır

Zamanın ve yaşlanmanın ilk etkileri göz çevresinde kendini belli eder. Dokular esnekliklerini yitirir ve bazı bölgelerde sarkmalar meydana gelir. Göz kapaklarının üzerine doğru inen alın bölgesi ve kaşlar ilk karşılaşılan sarkmalardır. Kaşların aldığı bu ifade kişileri olduğundan daha yaşlı, yorgun ya da kızgın gösterebilir. Çünkü kaşlar mutlu, genç ve sağlıklı bir yüz ifadesi için kilit noktalardır. Kaş kaldırma ameliyatları bahsedilen bu bölgelere daha dinç bir görünüm kazandırırlar ve bu sayede istenilen bölgede daha genç bir görünüm elde edilir.

 

Kaş kaldırma ameliyatları tek başlarına yapılabildikleri gibi göz kapağını içeren estetik ameliyatlarla birlikte de planlanabilirler. Ameliyatların bu şekilde birlikte organize edilmesi kişiye çok daha genç, dinç ve estetik bir görünüm kazandırır. Çünkü alın, göz çevresi ve kaşlar gibi çok daha fazla bir alan genç bir görünüme kavuşmuş olacaktır. Kişiler kendi kaş güzellik anlayışlarını ön planda tutarak ve bu alanda uzman görüşünü de hesaba katarak istedikleri operasyonu seçebilirler.

 

Kaş kaldırma işlemi için uygulanabilen birden fazla yöntem vardır ancak bu yöntemler arasında en sık tercih edilen endoskop isimli minik kameralarla uygulanan yöntemdir. Bu uygulamada alında herhangi bir kesi oluşmaz ve işlem uygulanan bölgede herhangi bir iz kalmaz. Ameliyatta saçlı deride küçük delikler açılır ve neredeyse hiç kanama gerçekleşmeden kaş kaldırma ameliyatı gerçekleştirilir. Ameliyatın dezavantaj kısmı saçlı deride bir miktar saç kaybının yaşanabilmesidir. Bu nedenle ameliyatın tüm detayları uzman kişiyle mutlaka görüşülmeli, kişi kendisi için en uygun olan yönteme bu şekilde karar vermelidir.

 

Ameliyat Tekniği Nasıldır?

 

Kaş kaldırma ameliyatı için saçlı alandan birkaç santim olan kesiler yapılır ve bu kesiler sayesinde istenilen bölgeye ulaşılır. Daha sonrasında dokular serbestleştirilir ve kaş altında yer alan dokuların yukarıya asılması sağlanır. Bunun dışında farklı materyallerle kaşlara askılama işlemi yapmak da mümkündür. Tüm bu işlemler kişide çok büyük ağrılara ve rahatsızlıklara neden olmaz. Yalnızca ameliyat sonrasında beş güne kadar biraz şişlikler meydana gelebilir. Bunun dışında kişiler sosyal yaşantılarına hemen dönebilirler ve herhangi bir zorlukla karşılaşmazlar.

 

Ameliyat Sonrasında İyileşme Dönemi

 

Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında genel olarak karşılaşılan durumlar şu şekildedir:

  • Birkaç gün süre zarfında bant-pansuman uygulaması yapılabilir.
  •   Ödemlerin hızlı bir şekilde inmesi için soğuk kompres uygulaması yapılabilir.
  • Ameliyat sonrasında saçların ne zaman yıkanacağını uzman kişi söyleyecektir. Bu süre genelde üçüncü gündür.
  • Saç içindeki dikişlerin ne zaman alınacağını uzman söyleyecektir. Bu süre genelde yedinci gündür.
  • Ameliyat sonrasında şişlikler indiğinde kişiler tamamen iyileşmiş şekilde hissederler.
  • Ameliyat sonrasında kısa bir süre kaşları ve alnı hareket ettirmede zorluk yaşanması normaldir.

 

Kaş kaldırma ameliyatları estetik amaçlı yapılan operasyonlardır. Her insan çok daha genç, dinç ve enerjik bir görünüme sahip olmak ister. Ancak bu operasyonların kişiye uygun olup olmadığına karar verecek tek kişi o işin uzmanıdır. Kişinin kaş kaldırma ameliyatına ihtiyacı olup olmadığına uzman kişi karar verebilir. Bazen göz kapağı sarkmaları kaş ifadeleriyle karıştırılabilir. Bu nedenle alanında başarılı bir uzmanla görüşmek ve operasyona dair tüm noktaları değerlenmek oldukça önemlidir.
 

4 Comments

  1. Kaş kaldırma ameliyatı hakkında detaylar vermişsiniz benim gündeme aldığım bir konu bilgilendirici bu yazı için Teşekkürler.

  2. Peki bu ameliyatta %100 başarı sağlamak mümkün mü acaba ??

    1. Merhaba detaylı bilgi için bana 0 532 057 50 84 numaralı telefondan ulaşabilirisiniz.

Comments are closed.