Op.Dr. Hakan Yüzer
Göz Hastalıkları Uzmanı

pic big

Op. Dr. Hakan Yüzer, 1971 yılında Tokat ilinin Turhal ilçesinde doğdu.

1994 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra TUS’ da (Tıpta Uzmanlık Sınavında) ilk yüze girdi ve Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma HastanesindeOftalmoloji (Göz Hastalıkları) alanında eğitime başladı.

Uzmanlık eğitimi süresince, Dr. Sunay Duman (S.B. Ankara Hastanesi Klinik Şefi), Dr. Bekir Sıtkı Arslan (S.B. Ankara Hastanesi Şef Yardımcısı) ve Dr. Remzi Kasım (S.B. Ankara Hastanesi Şef Yardımcısı) gibi uzman şef veşef yardımcıları ileeğitim uzmanlarından teorik ve pratik eğitimler aldı.Eğitim gördüğü hocalar dışında her biri kendi alanında uzman ve yetkin olan, Op. Dr. Firdevs Örnek, Op. Dr. Mehmet Akif Acar, Op. Dr. Ilgaz Yalvaç, Op. Dr. Koray Budak, Op. Dr. Nurten Ünlü, Op. Dr. Ayşe Nuriözer, Op. Dr. Gürsel ve Op. Dr. Atilla Argın gibi değerli hekimlerden eğitim aldı ve onlarla beraber çalışma fırsatı buldu.

Op. Dr. Hakan Yüzer, eğitim gördüğü dönemlerde özellikle okuloplastikcerrahisi üzerinde yoğunlaştı. Yapmış olduğu prospektif çalışma olan “Alt Kapak Entropionlarında Cerrahi Çalışması”, o dönemde yapılan “Uluslararası Antalya Ulusal Oftalmoloji Kongresi” kapsamında en iyi sunum dalında 2. Tebliğ olarak seçildi.

Op. Dr. Hakan Yüzer, katarakt cerrahileri, göz tansiyonu için trabekulektomi(göz tansiyonu cerrahisi), göz nakli (kornealtransplantasyon cerrahisi) ve okuloplastik cerrahiler gibi uygulamalar üzerinde yoğunlaştı. Ayrıca okulopastik cerrahi uygulamalara dahil olandakriosistomi ve probingsondalama adı verilen gözyaşı kanal tıkanıklıklarıalanında hem bebeklik çağı hem de erişkinlere yönelik operasyonlara imza attı.Bu operasyonların yanı sıra ektropion (göz kapağının dışa dönüklüğü) veentropion (göz kapağının içe dönüklüğü) gibicerrahi operasyonları da başarıyla gerçekleştirdi.

Op. Dr. Hakan Yüzer, başarıyla ilerleyen hekimlik kariyerinde gerçekleştirmiş olduğu cerrahi uygulamalara sürekli yenilerini ekleyerek uzmanlığını ve deneyimini güncel ve özgün hale getirdi. İlerleyen dönemlerde, göz küresi eviserasyonenokulasyon ilegöz protezi ameliyat ve tedavileri deyapmış olduğu başarılı operasyonların arasında yerini aldı.

Kornea keratokonus ve eximerlazer gibi konularda teorik ve pratik çalışmaları bulunan Op. Dr. Hakan Yüzer’in,bu çalışmalarıulusal ve uluslararası platformlarda yayımlanmıştır.

2000 yılında Sakarya depremi sonrasında kendi isteğiyle Sakarya Adapazarı Devlet Hastanesine ilk tayin edilen uzman olarak görevine başlayan Op. Dr. Hakan Yüzer, 2004 yılında Türkiye’nin o zamanki en büyük dördüncü göz hastanesi olan İnci Göz Hastanesini kurmuş ve Sakarya bölgesinin ilk göz naklini (keratoplasti) ve ilk defa yapılan vitreoretinalcerrahi gibi operasyonlarıbu kurumun çatısı altında gerçekleştirmiştir.Ayrıca, bölgedeki DutyDutemsBourgettekniği ile yapılan ilkexternaldakriosistorinostomiameliyatına 2000 yılında imza atmış ve o zamana kadar tedavi için İstanbul’a sevk edilen hastaları bulundukları ilde ameliyat ederek yine bir ilki gerçekleştirmiştir.

2001 yılından bu yana Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahisi Konseyi üyeliğini yürüten Op. Dr. Hakan Yüzer, Londra, Portekiz, Barselona, Roma, İstanbul, Berlin ve Prag gibi dünyanın çeşitli yerlerindedüzenlenen uluslararası kongrelerde çalışmalar ve workshoplar yapmıştır.

2003 yılında Sakarya ve çevresindekiilkİntravitrealTriamsinolonAsetoniduygulamasını hayata geçiren Op. Dr. Hakan Yüzer, Portekiz’de gerçekleşen ve dünya çapında göz alanında en iyi uzmanların bir araya geldiği ESCRS (EuropeanSociety of CataractandRefractiveSurgeons) Kongresi’ne katılmıştır.

Dr. Hakan Yüzer, 2000-2010 yılları arasında on beş binden fazla göz ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiş ve bu konuda Sakarya, İstanbul, Kocaeli, İzmit, Bolu, Düzce, Bilecik, Osmaneli, Barın, Akçakoca, Bursa, İç Anadolu ve Doğu Anadolu olmak üzere, Türkiye’nin birçok ilinden kendisi için gelen binlerce hastayı Sakarya ve İstanbul’daki göz hastanesinde başarılı ve güvenilir bir şekilde tedavi etmiştir. Dünyada geliştirilen ve başarıyla uygulanan yeni tedavileri öğrenip bölgesinde ilk olarak uygulamış ve 30 binden fazla hastanın tedavisini başarı ile tamamlamıştır.

Op. Dr. Hakan Yüzer ’in2000-2010 yılları arasında İstanbul ve Sakarya’da başarıyla gerçekleştirdiği tedavi ve operasyonlar şöyle sıralanabilir:

 • Faokemulsificasyon Cerrahileri
 • Topikal Anestezi
 • Şaşılık Cerrahileri
 • Göz Tansiyonu Ameliyatları
 • Kombine Fako-Tabekulektomi Ameliyatları
 • AhmedValve Glokom İmplantları ve Diğer Göz Tansiyonu için Şant Ameliyatları
 • Lazer Cerrahileri
 • Excimer Lazer Operasyonları (İstanbul)
 • PRK Fotorefraktif Cerrahi ve Lasik Ameliyatları
 • Miyop, Astigmat, Hipermetrop Tedavileri
 • Trikiazis
 • Keratokonus Ameliyatları
 • Şalazyon ve Hordeolum(Arpacık) Operasyonları
 • Alt ve Üst Kapak Estetik BlefaroplastiAmeliyatları
 • OtogreftliPterjium Cerrahileri ve LimbalStemm Cell Transplantasyonları

2011 yılında Makedonya’da kurduğu EuropeanEyeHospital (Avrupa Göz Hastanesi), sunduğu dünya standartlarında sağlık hizmetiyle Balkanlar ve Avrupa’nın önemli göz hastanelerinden biri olmuş, sağlık turizminin önemli bir merkezi halinde gelmiştir.

Plexr lazer ile gerçekleştirdiği başarılı uygulamaları ile bu alanda da adını en iyiler arasına yazdıran Op. Dr. Hakan Yüzer, Plexr lazer ile alt ve üst göz kapağı estetiği, göz altı torbaları ve kaz ayakları estetiği, dudak üstü, el üstü ve alın estetiği, et beni aldırma, akne tedavisi, ameliyat izleri, yanık izleri ve güneş lekeleri tedavileriniyurtdışından ve yurtiçinden gelen birçok hastasına başarıyla uygulamış, Plexr firmasında eğitimci doktor görevini üstlenmiştir.

Argon lazer yöntemi ile şeker hastalarının tedavilerini, Yag lazer tedavilerini, fotodinamik tedavileri, Avastin, Lucentis,Eylea gibi steroid gibi ilaçlardan kaynaklanangöz içi enfeksiyonlarıyaşa bağlı makula dejenerasyonu, göz içi kanaması (vitreus hemorajisi),sarı nokta hastalığı, diyabetik retinopati, silikon alımı, vitrektomi, trikiazis(ters kirpik),retinal ven tıkanıklığına bağlı makula ödemiveneovaskülarizasyon gibi spesifik göz hastalıklarının tedavisinde başarılı ve yenilikçi uygulamalar gerçekleştirmiştir.

Tetkik ve tedavilerini Merkez Kliniği Ankara’nın haricinde İstanbul’da da sürdüren Op. Dr. Hakan Yüzer, gözdeki işlevsel bozuklukları giderme ve göz hastalıklarını tedavi etmenin yanı sıra, badem göz estetiği, kedi göz estetiği, at kuyruğu estetiği, yüz estetiği, mezoterapi, PRP, kök hücre, glutatyon tedavisi, ozon tedavisi, iple kaş kaldırma, yüz germe ve boyun germe, Fransız askısı, örümcek ağı estetiği, dudak estetiği, botoks ve dysporttedavisi gibi kozmetik tedavilerde uyguladığı kendine özgü yöntem ve tekniklerle, ameliyatsız estetikte 360 derece çözümler üreterek göz ve çevresini konu alan estetik uygulamalarda en iyi sonuçları almaktadır.

Op. Dr. Hakan Yüzer‘in üyesi olduğu dernekler,Türk Oftalmoloji Derneği, Amerikan Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği ve Balkan Oftalmoloji Derneğidir.