Gözaltı Işık Dolgusu  

Gözaltı Işık Dolgusuyla Morluklardan Kurtulmak Mümkün

 

Bazen yaş ilerledikçe bazen de genetik yapıyla ilgili olarak ortaya çıkan gözaltı morlukları, göz çevresi torbaları gibi sorunlar kişinin estetik kaygılarını arttırır. Özellikle gençler için daha yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olan bu torbalar, gözaltı ışık dolgusu ve benzer tekniklerle artık sorun olmaktan çıkıyor.

 

Sadece kadınlar değil, erkeklerde de zaman zaman sıkıntıya neden olan bu morluklar nedeniyle göz altlarındaki şişliklerin ve morlukların kötü etkisi, ışık dolgusu ile birkaç seansta gideriliyor. Yaşla birlikte ilerleyen göz sorunlarının da giderilmesini sağlayan bu uygulamalarla, cildin daha genç ve güzel görünmesi mümkün oluyor.

 

Cilt sorunlarının giderilmesinde kullanılan hyaluronik asit, göz çevresi morlukları ve torbalarının giderilmesinde de birçok kişinin kurtarıcısı oluyor.

 

Göz Altı Torbaları ve Morluklar Neden Olur?

 

Göz çevresindeki kırışıklar yaş ilerledikçe görülmeye başlar. Ancak bazı kişilerde genetik, kötü beslenme ve alerjik durumlar bu durumu tetikleyebilir. Gözlerin doğal bir yağ ile çevrelenmesi, bu faktörlerin etkisi nedeniyle yüzün kemik yapısına bağlı olarak torbaların oluşması meydana gelir. Bu durumda en iyi çözüm gözaltı için ışık dolgusu olmaktadır.

 

Açık tenli insanlarda daha belirgin olan bu morluklar, düzenli beslenme ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarına rağmen geçmediğinde, ışık dolgusu iyi bir çözüm oluyor. Her yaştan kadın ve erkek için uygulanan bu yöntemin kesinlikle estetik cerrahlar tarafından yapılması gerekiyor. Merdiven altı merkezlere yönelinmesi durumunda kişinin kalıcı zararlar görmesi mümkün olabilir.

 

Gözaltı Işık Dolgusu Ne İle Yapılıyor?

 

Vücut tarafından üretilen hyaluronik asidin dolgu şeklinde bu bölgeye enjekte edilmesi ışık dolgusu olarak biliniyor. Çok basit bir biçimde uygulanan bu dolguyla gözlerdeki torba ve morlukların görünümü azalıyor. Uygulamanın ardından poly vitaminler de kullanılarak müdahale yapılıyor ve kişinin estetik sorunu bu şekilde ortadan kalkmış oluyor.

 

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

 

Yapılan dolgu tekniklerinden çok farklı olmayan bu uygulama, öncelikle yavaş yavaş verilerek kişinin dokularına zarar vermeden uygulanıyor. Uygulama bölgesine anestezik bir madde sürülerek ağrı duyulmadan göz altı ışık dolgusu yapılması sağlanıyor. Sadece kadınlar düşünülmemeli. Çünkü bu problemi yaşayan birçok erkek var. Bu erkeklerde de gözaltı ışık dolgusu uygulanıyor.

 

15-20 dakika süren bu uygulama sonrası kişi normal yaşantısına dönebiliyor ve sorunsuz bir şekilde rutinine devam edebiliyor. Bazı kişilerde morluk yapması söz konusu oluyor ama kanülle verilmesi durumunda bu sorun da ortadan kalkacaktır.

 

Işık Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadar?

 

Sonuçların 1,5 yıl kadar kalıcı olduğu biliniyor. Bazı kişilerin 3 yıl geçmesine rağmen halen dolgusunun kalıcı olduğunu ifade ettiği biliniyor. Her dolgu sonrası kalıcılık süresi uzuyor ve sorunsuz bir şekilde hastaların memnun kalacakları sonuçlar alınıyor.

Işık Dolgusunun Yan Etkileri Var Mı?

 

Gözaltı ışık dolgusunun yan etkisi bazı kişilerde ödem ve morluk yapmasıdır. Ancak bu etki geçicidir. Bu yüzden birkaç saat içinde geçeceği unutulmamalıdır. Uygulamadan sonra çok sıcakta kalmaktan ya da sıcak duştan uzak durulması gerekir. Soğuk kompres uygulaması yapılarak bu etkilerin giderilmesi mümkün olur. Aşırı gülmek ve aşırı spor hareketlerinden de uzak durulması tavsiye edilmektedir.

 

Gözaltı Işık Dolgusu Kim Tarafından Yapılır?

 

Gözaltı ışık dolgusu, ameliyatsız bir estetik uygulamasıdır. Bu yüzden güzellik uzmanları ya da estetisyenler tarafından değil bir göz cerrahı tarafından yapılması gerekir. Farklı fiyatlar ve çok düşük ücretlerle yapılan operasyonlar şüphelenmenizi sağlayacaktır. Zararlı maddeler ve kullanılmış enjeksiyonlar gibi birçok farklı uygulamayla yapılan dolguların size zarar vereceğini unutmamalısınız.

 
Paylaşın:

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Lasik ve İlasik Yöntemi

Lasik ve İlasik Yöntemi

Lasik yöntemi PRK ve Lasek yönteminden daha ileri bir teknoloji olup, bu yöntemde epitel doku kaldırılmaz, bunun yerine keratom bıçağı ile kornea üzerinde bir kesik açılır ve lazer işlemi uygulanır. Dikiş veya bandaja ihtiyaç yoktur. İyileşme süresi daha hızlıdır.

Devamını Oku
TransPRK ( No Touch Lazer ) Yöntemi

TransPRK ( No Touch Lazer ) Yöntemi

Bu yöntem şuan uygulanan en teknolojik yöntemdir. Bu yöntemde göze hiç bir müdahale de bulunulmuyor. (kesik vs atılmıyor) Doğrudan temassız lazer ile müdahale yapılıp, bozukluk düzeltiliyor. 2 göze aynı anda yapılabiliyor.

Devamını Oku
Göz Hastalıkları

Göz Hastalıkları

Göz Yaşı Kanal Tıkanıklığı olarak da adlandırdığımız hastalık, bilgisayar başında zaman geçirenler, kuru havanın olduğu ofislerde ve bazı alerjik sebeplerden dolayı görülebilir. Tedavisi kolay olup, kısa sürede başvurunuz.

Devamını Oku