Göz Çevresi Estetiği Nedir

Göz Çevresi Estetiği Nedir?

Kimler göz estetiği yaptırabilir ?

Göz çevresi estetiği günümüzde en sık uygulanan kozmetik işlemlerin başında gelmektedir. Gözler; ilk yaşlılık belirtilerinin başladığı bölgedir. Yaklaşık olarak 25 yaşında kırışmaya ve yaş ilerledikçe sarkmaya ve göz altında torbalanmalar oluşmasına yol açmaktadır. Özellikle sürekli yapılan mimikler sebebiyle en çabuk hasar alan organlar olmaktadır. Gözlerin yorgun, sıkılığını kaybetmiş ve sarkmış olması tüm yüz çehresinin oldukça yorgun ve mutsuz olduğunu gösterir. Kişi bu gözler sebebiyle, olduğundan daha yaşlı gözükmektedir. Göz çevresi estetiği ile bu sorunların oldukça pratik bir cerrahi uygulama ile geçmesini sağlar. Bu işlem oldukça doğal durmaktadır. Hastanın tüm problemlerini aynı işlemde çözmektedir.

Göz kapağı estetiği neden gereklidir?

Göz kapağı estetiği birçok sebeple yapılmaktadır. Özellikle genetik ve doğumsal sebeplerle sarkık ya da çökmüş göz kapaklarının yanı sıra çevresel faktörler sebebiyle meydana gelmiş olan bu problemlerin giderilmesi için en etkili tedavi yöntemi olmaktadır. Hastanın göz kapaklarındaki yaşlılık belirtilerinden kurtulması ve daha taze, genç görüntü elde etmesi için göz kapağı estetiği uygulanmaktadır. Hasta 3 gün içinde günlük hayatına geri dönmektedir.

Göz kapağı estetiği neleri kapsar?

Göz kapağı estetiğinde hem üst göz kapakları hem de alt göz kapakları işleme alınabilir. Özellikle canlı ve taze bakışlara sahip olmak isteyen kişilerin göz kapağı düşüklükleri, kaz ayakları, kaş düşüklükleri, göz altı torbaları, yanak ve göz altında arasındaki çökmeler bu işlemler sayesinde giderilmektedir. Bu unsurlar yalnızca estetik amaçla uygulanmamaktadır. Sarkmalar ve göz kapağı düşüklükleri, kişinin vizyonunda bozulmalara yol açabilmektedir. Uygulanan göz kapağı estetikleri sayesinde kişinin daha rahat ve hafif bir hisse sahip olması sağlanmaktadır.

Kimler Göz kapağı estetiği yaptırabilir?

Üst ve alt göz kapağında meydana gelen gevşemeler ve sarkan deriler, derinin deformasyonu ile oluşmaktadır. Göz kapağı estetiği günümüzde oldukça yaygın şekilde yapılmaktadır. Hasta yalnızca göz kapağı estetiği sayesinde kısa sürede genç ve dinamik bir görünüme kavuşabilmektedir. Özellikle üst göz kapaklarında meydana gelen “kapüşonlu” görünüm göz kapağı derisinin esnemesi sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Alt göz kapağında meydana gelen en yaygın problem ise şişlik veya göz torbaları olmaktadır. Bu problemlerinin tamamı göz kapağı estetiği kapsamında, başarılı şekilde çözülmektedir.

Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?

Göz çevresi estetiği kapsamında öncelikli olarak hastanın görüş açısını bozan, sarkmış üst göz kapağına lazer uygulanmaktadır. Hastanın görme problemleri yaşamasına yol açan derinin temizlenmesi sağlanır. Bunun yanı sıra bu işlem sayesinde doğal olarak kaz ayakları ve kırışıklıklar da giderilir. Kişi bir anda genç görünümüne yeniden, oldukça kolay bir şekilde kavuşmaktadır.

Göz kapağı estetiği sonrası nasıldır?

Göz kapağı estetiğinden sonra hasta 3 ve 4 gün içerisinde toparlanmaktadır. Hastanın göz çevresindeki değişim, ameliyattan hemen sonra fark edilmektedir. Hasta ameliyattan sonra oldukça genç ve taze bir görünüme kavuşmaktadır. Çabuk iyileşme avantajının yanı sıra komplikasyon riski de oldukça azdır. Sarkan deri sebebiyle oluşan görüş açısı kaybı düzelir. Mikro girişlerle yağ torbacıkları temizlenmektedir. Özellikle işlemden sonra minimal morarma ve kızarıklık meydana gelebilir. Bu durum tamamen normaldir.

Doğuştan göz kapağı sorunu olanlar bu ameliyatı olabilir mi?

Doğumsal göz kapağı sorunları yaşayan kişiler ya da deforme bir göz kapağına sahip olan kişiler de bu ameliyatı olabilmektedir. Göz kapağı ameliyatları göz kapaklarında meydana gelen sarkma, yağ fıtıklaşmaları ve kırışıklıklar gibi problemlerde uygulanmaktadır. Üst göz kapağı operasyonlarında göz kapağının doğal katlanma çizgilerinden işlemler yapılmaktadır. Bu süreç kapsamında fazla kesiler alınır ve yağ fıtıklaşmaları da temizlenmektedir. Fıtıklaşan dikişlerin sıkıştırılmasından sonra kesiler kapatılmaktadır.

Bu ameliyat her yaşta yapılabilir mi?

Hastanın fiziksel gelişimini tamamladığı durumlarda, 18 yaşından itibaren uygulanabilmektedir. Daha küçük yaşta olan hastalar için doktor muayenesi ve onayı gerekmektedir.

Kimler göz kapağı estetiği olabilir?

Hastanın sağlık durumu ameliyat ya da anesteziye engel teşkil etmiyorsa göz kapağı estetiği herkese uygulanabilir. Üst göz kapağında bulunan doğal katlanma çizgilerinden işlem yapıldığı için operasyondan sonra herhangi bir iz kalmaz. Bu ameliyatlar hem üst göz kapakları hem de alt göz kapaklarına uygulanabilmektedir. Alt göz kapaklarında meydana gelen en yaygın sorun ise göz altı torbaları ve kırışıklıklar olmaktadır.

Göz kapağı düşmesi operasyon ile düzelir mi?

Göz kapağı düşmesi ve sarkması sorunları göz kapağı ameliyatı ile kolayca düzelmektedir. Göz kapağı estetiği yapılan ameliyatlar genellikle 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Eğer birden fazla işlem aynı ameliyat içerisinde yapılıyorsa bu noktada ameliyat süresi uzayabilir. Özellikle ameliyat üst göz kapağı çizgisi ile alt göz kapağından kirpiklerin altından kesilerle açıldığı için ameliyattan sonra herhangi bir iz, dışarıdan belli olmaktadır. Kesi yerleri sayesinde üst göz kapağında bulunan kas dokusu sorunları da onarılmaktadır. Bağ dokuları revize edilir ve bu sayede gevşeklikler ve sarkmalar tamamen tedavi edilir. Dikiş atılmasından ardından pansuman ile operasyon sonlandırılır.

Tavsiye içerik => Göz kapağı estetiği nedir ? Göz kapağı estetiği fiyatları