Göz Kapağı Estetiği Nedir

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı ve çevresinde meydana gelen sıkıntılar nedeni ile zaman içerisinde estetik cerrahi alanında göz kapağı estetiği adı altında yeni nesil bir tedavi yöntemi geliştirildi. Geliştirilen bu tedavi yöntemi sayesinde son derece acısız bir şekilde göz kapağınız ile alakalı tüm sorunların önüne geçebilmek mümkün hale geldi.

 

Üst göz kapağı estetiği, bu noktada önem arz ediyor. Gözün yapısına baktığımız zaman göz kırpma hareketlerinde esas işlev, üst göz kapağına aittir. Ameliyat olmaksızın göz kapağı sorunlarının önüne geçmek, artık Plexr plazma enerjisi sayesinde mümkün hale geliyor. Sorunu kısa süre içerisinde ortadan kaldırmamız için yeterli bir tedavi yöntemi.

 

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

 

Göz kapağı estetiği, gözünüzün alt ve üst kısmını çevreleyen kapakların doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan etkenler ile yaşadığı sorunlardan kurtulması ya da daha estetik bir görünüme sahip olması için gerçekleştirdiğimiz operasyonlardır. Adından da anlaşılabileceği üzere estetik bir operasyon yöntemidir.

 

Göz kapağı operasyonlarında eski dönemde lokal anestezi ve sedasyon adını vermekte olduğumuz genel anestezi yöntemleri ile süreç yürütülürdü. Ancak günümüz teknolojileri sayesinde Plexr Plazma Enerjisi kullanılarak lazer ile tedavi sürecine geçmiş bulunuyoruz.

 

Göz Kapağı Düşüklüğü

 

Göz kapağı estetiğini zorunlu kılan hallerden biri, göz kapaklarında oluşan düşüklüklerdir. Göz kapağı düşmeleri, göz kapağında oluşan ödem, göz bölgesinde meydana gelen travmalar, kontakt lens kullanımı ve yaşlanma sürecine bağlı olarak oluşmaktadır. Pitosiz olarak adlandırılan göz kapağı düşüklüğü, görüş açısının azalmasına ve sebep olduğu estetik kayıplar yüzünden psikolojik sorunlara sebep olabilmektedir.

 

Pitosiz hastalığı tedavisi birkaç farklı yöntemle yapılabilmektedir. Hastanın yaşı, göz kapağı düşüklüğü sebebiyle her iki gözün de etkilenip etkilenmediği, gözdeki hareket kısıtlılığı, kapak kasının mevcut gücü gibi faktörler değerlendirilmek suretiyle hekim tarafından tedavi yöntemine karar verilmektedir. Yetişkinlerde genellikle göz kapağı ameliyatı olarak bilinen cerrahi müdahalelere başvurulmaktadır.

 

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

 

Göz kapağı düşüklüğü sorunu yaşayan ancak, göz kapağı ameliyatı tercih etmeyen hastalara yönelik olarak yapılan ameliyatsız göz kapağı tedavisi, hemen herkes için uygulanabilir bir yöntemdir. Sadece göz bölgesinde aktif yara olan bireylerde ve hamilelerde uygulanmaz. Plexr olarak da adlandırılan bu tedavi yönteminde plazma enerjisi kullanılmaktadır. Elektrik bağlantısı olmayan ve tamamen kablosuz bir cihazla yapılan işlem sırasında havada bulunan gazlar iyonize edilerek hedef dokuya doğru bir ark üretilir. Ameliyatsız, kansız ve dikişsiz bir tedavi yöntemi olan plexr, estetik ve kozmetik açıdan tüm beklentilerin en üst düzeyde karşılandığı sonuçlar alınmasına olanak sağlar.

 

Göz Kapağı Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Bu sınıf içerisinde birçok farklı neden sayabiliriz. Hastalarımız, öncelikli olarak estetik kaygılar nedeni ile bu yönteme başvuruyor. Yaşlanma sonucu oluşan kırışıklıklar, şüphesiz ki bu noktada en önemli detay maddesi. Genelleyecek olursak;

 

 • Doğuştan gelen üst göz kapağı düşüklüğü,
 • Üst göz kapağının işlevini yitirmesi,
 • Yaşlılığa bağlı gelişen kırışıklıklar ve sarkmalar,
 • Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar,
 • Yorgun ve Yaşlı Görünen Yüz İfadelerinin Giderilmesinde,

 

Göz kapağı Ameliyatı

 

Genellikle yaşlanmaya bağlı ve yer çekiminin etkisiyle sarkan göz kapaklarının tedavisinde başvurulan yöntem cerrahi müdahalelerdir. Göz kapaklarının daha genç görünmesi adına lokal anestezi altında yapılan göz kapağı ameliyatı uygulamaları , göz kapağında ortaya çıkan sarkmış ve fazla deriyi  almak amaçlı olarak yapılmaktadır. Üst ve alt göz kapakları için söz konusu olan bu tür ameliyatlarda göz kapaklarında sarkmaya sebebiyet veren yağ torbacıkları alınarak üst göz kapağında oluşan sarkma ve estetik kayıpları ortadan kaldırılmış olur.

 

Alt göz kapağındaki estetik uygulamalarında ise, alt göz kapağında oluşan fazlalık deriler kirpik altından açılan kesiler yoluyla fazlalığı alınır. Her bir ameliyat yaklaşık 1-1,5 saat sürmekte, ameliyat sonrası hasta taburcu edilerek günlük yaşamına sorunsuz bir şekilde devam edebilmektedir..

 

Üst Göz Kapağı Estetiği

 

Göz kapağı estetiği ( Blefaroplasti) alt ve üst göz kapaklarında oluşan sarkmaların tedavisinde ve fazla kas dokusunun çıkarılmasına yönelik olarak yapılan cerrahi uygulamalardır. Göz çevresi ve dokularının gerdirilmesini sağlayarak göz ve çevresindeki estetik kayıpların düzeltilmesini sağlayan  bu tür estetik ameliyatları üst göz kapağı estetiği yapılan hastalarda bölgede bulunan deri ve kas fazlalığı kesilerek çıkarılması şeklinde yapılmaktadır.

 

Blefaroplasti izlerinin estetik görünüm kusurları oluşturmaması için göz kapağı katlanma çizgisinden yapılan kesiler kısa süre içerisinde tamamen ortadan kaybolur. Bu tür cerrahi girişimler alın germe ve kaş kaldırma operasyonlarıyla uygulandığında daha iyi fonksiyonel  sonuçlar elde edilmektedir.

 

Alt göz kapağındaki müdahalelere üst göz kapağına nazaran biraz daha küçük bir et dokusu diyebiliriz. İşlevsel olarak da üst kapağa nazaran daha geri planda durabilir. Ancak göz altı kırışıklıkları nedeni ile görüntü olarak da en çabuk etkilenen doku olarak niteleyebiliriz. Tabi ki tedavi yöntemi ile;

 

 • Alt göz kapağında meydana gelen kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi,
 • Doğuştan gelen ya da sonradan oluşan göz kapağı düşüklüğüne bağlı göz kapağının kaldırılması,
 • Göz kapağının daha sıkı bir dokuya kavuşması,

Plexr Plazma lazer tedavisi ile mümkün. Göz estetiği konusunda yeni nesil bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyebiliriz.

 

Kapak Estetiği Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

 

Kliniğimizde Teknolojinin bizlere sunduğu imkanlardan sonuna kadar yararlanıyoruz. Plexr Plazma ile lazer kapak estetiği sayesinde çok kısa sürede Op. Dr Hakan Yüzer tecrübesi ile AĞRISIZ, SIZISIZ bir işlem gerçekleştiriyoruz. Estetik göz uygulamaları hakkında merak ettiklerinizi kliniğimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Aşamaları inceleyecek olursak;

 

 1. Öncelikle göz bölgenizin ve çevresinin her ihtimale karşı sürdüğümüz anestezik etkili bir krem ile uyuşmasını sağlıyoruz.
 2. Uyuşmanın gerçekleşmesi ile birlikte üst ya da alt göz kapağına ya da ikisine birden lazer atışları gerçekleştiriyoruz.
 3. Lazer atışları ile birlikte deriniz hızlı bir şekilde buhar haline dönüşüyor ve kısa sürede dökülerek yeni, genç deri dokusu ortaya çıkıyor.
 4. Yeni doku ile birlikte sarkmalar, kırışıklıklar , torbalanmalar ve diğer yaşın getirdiği tüm görsel sorunlar ortadan kalkıyor. Daha sıkı bir doku ortaya çıkıyor.

 

Operasyonumuz ise sadece ve sadece 30 DAKİKALIK bir zaman dilimi içerisinde noktalanıyor. Tabi ki göz kapağının incelenmesine bağlı sorun analizinin ardından birkaç seans uygulama gerekebilir.

 

Blefaroplasti Nasıl Yapılır?

 

Sadece üst göz kapağındaki sorunlara yönelik estetik girişim yapılacaksa, yaklaşık 35-40 dakika süren ve lokal anestezi kullanılarak estetik uygulama gerçekleştirilir. Hasta oturtularak çıkarılacak deri ve kas miktarı çizim yapılarak belirlenir. Uygun ölçülerde kapağın katlanma çizgilerine gizlenerek deri ve kasların çıkarılması sonucunda göz kapaklarında yeterli gerginlik sağlanır.

 

Göz Kapağı Estetiği Operasyon Süreci

 

Önceliğimiz, her zaman için göz kapağınızı şikayetlerinizden önce analiz etmek. Elde ettiğimiz verilere göre de en doğru tedavi yöntemini en hızlı şekilde uygulamak. Dolayısı ile operasyon sürecinden önce her ne olursa olsun kapsamlı bir analiz ile göz kapaklarının hem görüntü hem de işlevsel anlamda incelenmesi önceliğimiz.

Operasyon birçok kişinin merak ile araştırdığı bir operasyon. Dolayısı ile merak ettiğiniz sorulara da cevap vermek önceliğimiz.

 

Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları

 

Klasik yöntemleri bir kenara bırakın. Lazer tedavi sayesinde en ufak bir görsel sorun ve acı hissetmeden istediğiniz görüntüye sahip olabilme şansını yakalıyorsunuz. Genel olarak avantajlarından söz edecek olursak;

 

 1. Cerrahi bir operasyon olmadığından dolayı en ufak bir iz ya da doğallık dışı görüntü ortaya çıkmaz.
 2. Uygulanan alan üzerinde etkisini çok kısa bir süre dilimi içerisinde gösterir.
 3. Lokal ya da genel anestezi uygulamayız. Uyuşturucu krem sayesinde çok kısa sürede uyuşmayı meydana getirebiliyoruz.
 4. Ek olarak fazladan en ufak bir cilt çıkarılması sorunu olmaz. Sadece sarkan bölge için operasyon yapılır.

 

Alt Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

 

Genç yaşlarda elmacık kemiği üzerinde bulunan yağ yastıkları görünüm olarak herhangi bir estetik kayıp oluşturmazken, yaşlanma ve yer çekiminin etkisine bağlı olarak aşağıya doğru yer değiştirmeye başlar. Bu tür oluşumlar göz kapağı altında çökme ve gülüş estetiğini bozacak derecede gülme çizgilerinde derinleşmelere neden olur. Yüzde yaşlanma belirtilerinden biri olan bu durum, estetik operasyonlarla giderilerek cilt daha genç bir görünüme kavuşturulabilmektedir.

 

Alt göz kapağında oluşan yastıkçıklara yönelik olarak yapılan alt göz kapağı estetiği , yastıkçıkların endoskopik olarak yerine asılması şeklindedir. Bu uygulama alt göz kapağıyla ilgili herhangi bir işlem yapılmadan önce uygulanmaktadır. İşlem sonrası herhangi bir ek işleme gerek kalmayabilir. Yapılan inceleme sonrasında torbalanma ve sarkmalar ortadan kalkmamışsa,  kirpiklerin hemen altından kesi yapmak suretiyle cilt kaldırılmakta, yağ petekleri gözaltı çukurlarına yayılmaktadır. İşlem sırasında ayrıca fazla deriler ve kaslar çıkarılarak işlem sonlandırılır.

 

Badem Göz Estetiği

 

Badem göz estetiği yüz görünümünü daha etkili bir hale dönüştürmek isteyen kadınlar tarafından sıklıkla talep edilen bir uygulamadır. Gözün hafifçe yukarı çekilmesi sonucunda, daha iri görünmesini sağlayan bu tür estetik girişimler sonucunda bakışlar daha derin ve çekici bir görünüme sahip olmaktadır. Badem göz estetiği bireyin estetik ihtiyaçlarına hitap eden bir işlem olup, yüz ve göz yapısı uygun olan herkese yapılabilen bir uygulamadır.

 

Göz Kapağı Estetik Fiyatları 2019

 

Göz kapağı estetik fiyatlarını belirleyen en önemli unsur, yapılacak olan estetiğin üst göz kapağına, alt göz kapağına veya her ikisine birden yapılması durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Bazı kişilerde göz kapağında oluşan problemler bireyin kaşlarında meydana gelmiş olan düşmelerden de kaynaklanıyor olabilir. Bu sebeple kapak estetiği için müracaat eden hastaların muayene edilmesi ve hastalığın sebebi belirlenmesi gereklidir. Kaş düşüklüğünün yanı sıra kapak estetiği de birlikte yapıldığı takdirde ameliyatın fiyatı daha farklı olacaktır. Göz kapağı estetiği konusunda karar alındıktan sonra uzman bir hekim tarafından yapılacak olan muayene, ihtiyaç duyulan estetiklerin tespiti ve fiyat belirleme açısından faydalı olacaktır. Bu alanda detaylı bilgi almak yada kliniğimizden randevu talebi için bize ulaşabilir. Yaptığımız pek çok başarılı operasyonu inceleyebilirsiniz.

 

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Göz Altı Işık Dolgusu