Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nedir

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Göz kapağı estetiği ameliyatı, öncelikle yaşlanma belirtilerini azaltmak için gözlerin görünümünü iyileştirmek için tasarlanmıştır. Çoğu durumda cerrahi, gözler üzerinde değil, göz kapakları ve / veya çevre dokular üzerinde gerçekleştirilir.

 

Kozmetik göz ameliyatı için diğer terimler arasında blepharoplasti, kozmetik göz kapağı ameliyatı, göz kapağı estetik ameliyatı ve kozmetik Asya göz kapağı ameliyatı sayılabilir. Blefaroplasti en sık yapılan kozmetik göz ameliyatıdır.

 

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Popüler?

 

Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne göre, 2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 170.000 kozmetik göz kapağı ameliyatı prosedürü uygulandı ve bu sayede, her yaş grubunda, liposuction, göğüs büyütme ve karın tutturmaların arkasında, blepharoplasti en popüler dördüncü seçmeli kozmetik prosedür haline geldi.

 

51-64 yaş arası yetişkinler için göz kapağı ameliyatı ikinci en yaygın kozmetik ameliyattı ve yetişkinler için 65 yaş ve üstü yetişkinler için, 2015 yılında en popüler prosedürdü.

 

Bir Blefaroplasti Ne Kadar Sürer?

 

Blefaroplasti şeması

ABD Patentinde Blefaroplasti Cerrahisi

Çoğu insan için, Blefaroplasti uzun süreli bir prosedürdür.

Yerçekiminin etkileri nedeniyle zamanla etkilerini yitirebilen yüz gerilmelerinin aksine, kozmetik göz kapağı ameliyatı kalıtımın ve diğer faktörlerin etkisinin neden olduğu sorunları düzeltir. Göz kapağı görünümünde Blefaroplastiden kaynaklanan iyileşme genellikle 10 yıl kadar sürer.

 

Hem üst hem de alt göz kapaklarında, üst kapaklarda mı yoksa sadece alt kapaklarda ameliyat olup olmadığınızı da içeren birçok faktöre bağlı olarak maliyetleriniz daha yüksek veya daha düşük olabilir.

 

Kozmetik Asya Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

 

Kozmetik Asya Göz kapağı estetiği ameliyatı (“çift göz kapağı” ameliyatı olarak da bilinir), göz kapaklarını daha görünür hale getirmek için üst kapakta ve alt göz kapaklarında bir kırışıklık yaratan bir prosedürdür.

 

Asyalıların önemli bir yüzdesi, kapağın bir kısmını ayırmak için bir kırışık veya kıvrım içermeyen bir “tek göz kapağı” tipi ile doğar. Bu üst göz kapağı kırışıklıkları, Kafkasyalıların, Siyahların, İspanyolların ve diğer etnik grupların gözünde tipiktir. Bu “tek göz kapağı” türüne sahip bazı Asyalılar, buruşuk bir Asya göz kapağı ameliyatı yapmak için buruşmuş, “çift göz kapağı” oluşturmak için daha çekici olduğunu düşünüyorlar.

 

Göz kapağı estetiği ameliyatı üst kapak kıvrımı, potansiyel olarak gözleri daha anlamlı kılan daha büyük bir göz kapağı açıklığı izlenimi verir veya üretir. Bu prosedür aynı zamanda bazı Asyalı kadınların rimel ve göz makyajı uygulamalarını kolaylaştırıyor.

 

Asya göz kapağı prosedürü, az miktarda cildi ve cildin altında da az miktarda yağ olmak üzere bazı dokuları çıkarmayı içerir. Kesik çizgisi yeni oluşturulan göz kapağı kıvrımına gizlenir. Bazı durumlarda, hem üst hem de alt kapaklara ameliyat yapılır.

 

Doğal görünen bir Asya göz kapağı kırışıklığının yaratılmasının teknik talepleri nedeniyle, kozmetik bir gözün hizmetlerini aramak akıllıca olacaktır.

 

Diğer Kozmetik Göz Ameliyatı Seçenekleri Nelerdir?

 

Blefaroplasti ve kozmetik Asya göz kapağı estetiği ameliyatı  yanı sıra, diğer kozmetik göz prosedürleri arasında “kabarık gözleri” azaltmak için göz kapaklarının altındaki yağ pedlerinin çıkarılması, sarkık bir göz kapağının cerrahi olarak düzeltilmesi ve cilt etiketlerinin ve diğer göz kapaklarının göz kapaklarının çıkarılması yer alır.

 

Pinguecula ve pterygium’nun sklera’dan (gözün beyaz yüzeyi) çıkarılması da kozmetik göz ameliyatı olarak kabul edilebilir. Parlak, genç bir görünüm için gözün iskeletini daha beyaz yapmak için tasarlanmış kozmetik bir göz ameliyatı bile var. I-Brite, cerrahın bu göz beyazlatma ameliyatında kullandığı markalardan biridir.

 

Estetik göz ameliyatından önce hangi soruları sormalıyım?

 

Estetik göz ameliyatına izin vermeden önce, cerrahınıza sorun

 

İşlemin olası riskleri nelerdir? Her ne kadar Blefaroplasti diğer birçok kozmetik prosedürden daha az risk altında olsa da, bunların nasıl oluştuğu, ne sıklıkta gerçekleştiği.

 

Göz Kapağı Estetiği İçin Ayrıntılı Bilgiler İçin Tıklayınız!