Göz Kapağı Estetiği 2022

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı estetiğinin bir diğer adı blefaroplasti olarak geçer. Operasyon için öncelikli olarak hangi kapaklarda çalışacağına karar verilir. Ameliyat için çalışma alanı sadece üst kapak için yapılırsa, genel anestezi yerine lokal anestezi kullanılır.

Operasyon sırasında alt göz kapağının bulunduğu alana daha fazla dikkat edilir. Bu işlem sırasında gözlerdeki cilt kaldırılırken fazla doku ve kasların çıkarılma işlemi yapılır. Operasyon sırasında  bazı durumlarda göze yerleştirilen yağ paketlerinin dağıtılması zaman alabilmektedir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda operasyonun süresi beklenenden daha uzun olacaktır. İşlem genellikle 2 ila 4 saat sürer.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi

Göz kapağı ameliyatı öncesi hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Genel anestezi ile ameliyat öncesi ve sonrası bazı şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir. Bahsettiğimiz bu etmenler operasyondan önce dikkat edilmesi gereken şeylerdir.

Ameliyat sürecinden önce kan sulandırıcı kullanılırsa, ameliyattan en geç 1 hafta önce bu ilaçlar mutlaka kesilmelidir. Kan sulandırıcı olarak kullanılan ilaçlardan biri aspirindir. Göz çevresindeki yaraların onarımını geciktiren etmenler arasında sigara ve alkol kullanımı yer alır. Hastanın sağlığı için ameliyattan en geç 2 hafta önce bu alışkanlıklarınızı kullanmayı bırakmanız önerilir.

Bunun ile birlikte doktor tarafından reçete edilmeyen, ancak hasta tarafından kullanılan bitkisel çayların ve diğer bitkisel ürünlerin kullanımı kesinlikle yasaktır. Bu ürünlerin yan etkilerini tahmin etmek zordur. Bu bitkisel ürünlerin ameliyattan en geç 2 hafta önce kesilmesi gerekir.

Göz kapağı ameliyatından önce yapılması gereken etmenler bunlardır.

Göz Kapağı EstetiğiSonrası

Göz kapağı ameliyatından sonra gözlerde şişlik yaşanır. Bu normal kabul edilir. Fakat çok fazla şiştiğinde doktora başvurmak daha doğru olacaktır. Ameliyattan sonra göz kapaklarına ince bağlar bağlanır. Bu bağlar kapakların hareketini zorlaştırır ve operasyonun etkisini arttırır.

Muhtemelen ameliyattan sonra kanama devam edecektir. Bu durumu azaltmak ve kanamadan sonra ortaya çıkan ağrıyı hafifletmek için buz tedavisi yapmanız gerekir. Buzun gözle doğrudan temas etmemesi gerekir.

Göz kapağı ameliyatından sonra hastada ağrı ve acı görülür. Bu sebepten dolayı doktor tarafından reçete edilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Bu ilaçlar ağrı kesiciler ve antibiyotiklerden oluşur.

Ameliyattan sonra göz dinlenmelidir. Bilgisayar, kitap, televizyon ve telefon gibi etmenlerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Ameliyatın bir haftası güneş ışınlarına maruz kalmamak gerekir.

Göz Kapağı Ameliyatını Sgk Karşılıyor Mu?

Göz kapağı ameliyatı SGK’nın belirli bir bölümünün ödediği bir ameliyattır. Özel hastanelerde kabul için SGK anlaşması yapılması gerekmektedir. Hastanelerde masrafların bir kısmı SGK tarafından karşılanabilir. Acili olmamasına rağmen estetik olarak yapılırsa, ücret ödenmez. Göz kapağı estetiği ile ilgili detaylı bilgiler için Google aracı ile sitemize ulaşın.

Enquire now

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.
Arabic AR English EN German DE Turkish TR
Open chat