Göz Kapağı Ameliyatları

Hastalarımızın tedaviye gelmeden önce genel itibari ile araştırdıkları göz kapağı ameliyatları ile alakalı olarak bilgiler sunmak amacı içerisindeyiz. Türkiye genelinde özellikle son birkaç senelik dilim içerisinde estetik açıdan göz operasyonlarında çok ciddi bir şekilde aşama kaydetmeye başladık.

Kısa süre içerisinde uyguladığımız tedavi yöntemleri sayesinde estetik ya da işlevsel açıdan göz problemlerini tam anlamı ile kontrol altına alabiliyoruz. Bu sayede hastalarımızın beklentilerini tam anlamı ile karşılamak mümkün hale gelebiliyor. Göz kapağı sorunları içerisinde birçok farklı neden sayabiliriz. Bu nedenlerin analizine bağlı olarak uyguladığımız birkaç farklı yöntem söz konusudur.

Göz Kapağı Ameliyatları Hakkında Merak Edilenler

Göz kapağı ameliyatlarında özellikle çözümlerimiz genellikle estetik problemler odaklı olarak kendisini net bir şekilde göstermektedir. Göz kapağı bölgesinde bilhassa kadın hastalarımızın kırışıklık giderici ya da göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlar için çözüm arayışları söz konusudur.

Göz kapağı ameliyat yöntemleri içerisinde modern tıbbi imkanların bizlere sunduğu tüm imkanları enine boyuna değerlendirme şansına sahip oluyoruz. Bu neden dolayısı ile uygulamalar ile alakalı olarak da sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Excimer Lazer Tedavisi

Gözlük kullanan hastalarımızı gözlükten kurtarmak için kullandığımız yeni nesil lazer tedavi yöntemimizdir. Ultraviyole lazer teknolojisi olarak dikkat çeken bu uygulama, korneal dokuların bağlarını dondurmak sureti ile tedavi etmeye yönelik bir teknik olarak dikkatleri çeker.

Her insanın kornea yapıları farklılık gösterir. Bu neden dolayısı ile Excimer Lazer uygulamasında bilgisayar teknolojilerinin imkanlarından faydalanırız. Hastamızın kendine has kornea yapısı dikkate alınarak en doğru tedavi şekli uygulanır.

Kırışıklık ve Göz Kapağı Estetik Cerrahisi

Göz kapağı ile alakalı her türlü sorunda günümüzde özellikle lazer tedavi yöntemlerinin çok ciddi anlamda ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Göz kapağının doğuştan düşük olarak geldiği durumlarda özellikle göz kapağı kaldırma ameliyatı sayesinde kısa sürede sorunları kontrol altına alabilme şansına sahip olabilmekteyiz.

Bununla birlikte kırışıklık özellikle hanımlar için çok ciddi sorunlardan birisi olarak dikkat çeker. Dolayısı ile bu noktada PRK ve Lasek tedavi yöntemi ile sorunu kontrol altına alabiliyoruz.

Göz Kapağı Ameliyatı Can Yakar Mı?

Modern tıbbi yöntemlerin bizlere sunduğu en iyi imkanlardan birisi de hastalarımızın işlemler ile alakalı olarak en ufak bir acı dahi hissetmemesidir. Bu neden dolayısı ile kafanızda herhangi bir soru işareti olmaz. Tabi ki tedavi sonrasında ufak tefek sızılar hissetmeniz mümkündür.

Ancak acı eşiğinizi zorlayacak ya da günlük yaşantınızı olumsuz etkileyecek kadar acı çekmeniz gibi bir durum söz konusu değildir.

Paylaşın:

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Keratokonus

Keratokonus

Normalde yuvarlak kubbe şeklinde olan korneanın kademeli olarak incelmesi ve koni biçiminde kabarcık şeklinde oluşan iltihapsız göz şeklidir. İleri derece de göz bozukluğu ile sonuçlanır. Gözdeki önemli sorunlardan birisidir.

Devamını Oku
Protez Göz

Protez Göz

Doğuştan gözü olmayan veya sonradan gözünü kaybetmiş hastalar için uygulana yöntemdir. Protez göz kişinin görmesini sağlamasa da estetik açıdan kişinin sosyal hayatta rahat olabilmesi ve göz yuvasını dışa etkenlere karşı korunması en etkili yöntemdir.

Devamını Oku
Göz Enfeksiyonları

Göz Enfeksiyonları

Göz enfeksiyonu her yaşta ortaya çıkabilir. Gözün mikrop kapması olarak da yorumlanır. Tedavi edilmediği taktirde kalıcı görme bozukluğundan tutun, korneanın incelmesine kadar bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Kısa sürede tanı ve tedavi önemlidir.

Devamını Oku