Göz Etrafı Estetiği 2022

Göz Etrafı Estetiği

Göz etrafı estetiği, göz bölgesindeki bazı rahatsız edici durumları ortadan kaldırmak için yapılan bir işlemdir. Bunun dışında çeşitli kazalardan kaynaklanan bazı deformiteleri düzeltmek için tedavi yöntemleri arasında yer alır. Göz estetiği göz kapaklarının, lakrimal kanalların ve göz yuvalarının hastalıklarıyla ilgili olan bir alandır. Bu estetikte göz torbalarının çıkarılmasından protez göz imalatına, göz içi tümör ameliyatlarının uygulanmasından botoksa kadar her türlü ameliyat yapılabilir.

Göz Etrafı Estetiği Gerekliliği Olan Durumlar

Göz estetiğinin gerekliliği olan durumlar mevcuttur. Göz çevresindeki fazla deri ve yağ gibi elementler, bu estetiği gerektiren durumlar arasında yer alır. Bu tür sorunların tedavi edilmemesi  ileriki zamanlarda ciddi sorunlara yol açabilir. Bu sorunların sayısı oldukça fazladır.

Ayrıca üst göz kapağının az olduğu durumlarda göz estetiği gereklidir. Bu durum ilerledikçe görme sorunları da ortaya çıkarır. Göz çevresinde görünen kırışıklıklar da görünüşte kötü bir izlenim bırakır. Bu tür sorunları olan insanlar, bu yönteme başvurur.

Alt göz kapağında oluşabilecek şişkinlik ve torbalar estetik problemler arasında ilk sıralarda yerini alır. Bu tür sorunları yaşayan kişi, çevresine karşı yaşlı ve yorgun bir izlenim verir. Bunun ile birlikte üst ve alt kapakçıklarda görülebilen sarı plaklar çoğu insanda sıklıkla görülen bir şeydir. Bu gibi durumları estetik düzeltilir.

Göz Estetiği Ameliyatı

Göz estetiği ameliyatı çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Operasyon sırasında en ufak bir hata ciddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden seçeceğiniz hekim oldukça önemlidir. Hasta için uygun bir ameliyat olan göz estetiği lokal anestezi kullanılarak kolaylıkla yapılır.

Üst ve alt göz kapaklarının işlemi yaklaşık bir buçuk saat sürer. Göz ameliyatı geçiren hasta aynı gün ayağa kalkabilir. Hastanın gözlerini tamamen kapatmasına engel olabilmek için bir pamuk veya bandaj uygulanır ve ertesi gün pamuk veya bandaj tamamen çıkarılır. Göz etrafı estetiği yapan kişi bir hafta boyunca göz çevresinde küçük bantlar olur. Bu ameliyatlar ile yaşlanmaya meydan okumuş olursunuz. Avantajları çok olan bu işlemden yararlanabilmek için Google aracı ile sitemize ulaşın.

Enquire now

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.
Arabic AR English EN German DE Turkish TR
Open chat