göz altı morlukları

Göz Altı Morlukları Neden Oluşur

Gözaltı morlukları bu sorunu yaşayan kişileri ciddi anlamda rahatsız etmektedir. Ancak gözaltında meydana gelen morluklar estetik bir sorundan ziyade ciddi bir problemin başlangıcı olabilmektedir. Bu nedenle olaya sadece estetik bir sıkıntı gözüyle bakılmamalıdır. Elbette gözaltında meydana gelen morluklar kişiyi psikolojik açıdan zora sokmaktadır. Ancak bu durum iki açıdan da ele alınmalıdır.

 

Gözaltı morluklarının nedenleri birden fazladır. Uykusuz kalmak, çok yorulmak ve yeterli dinlenememek gibi durumlarda da gözaltı morlukları yaşanmaktadır. Ancak bazı sağlık sorunları da gözaltı morluğunu beraberinde getirmektedir. Sigara içmekte gözaltı morluğuna başlıca neden olan etmenler arasında yer almaktadır. Aşırı kafein tüketimi de gözaltında morluk oluşturan nedenler arasında bulunuyor. Ancak ani bir şekilde meydana çıkan gözaltı morluğunda mutlaka bir doktora başvurmak gerekmektedir. Gereğinden az tüketilen su da gözaltında morluk oluşmasında etkendir.

 

Göz Altı Morluklarında Vitamin Eksikliği Faktörü

 

Gözaltı morluklarının nedenleri arasında vitamin eksikliğinin de etkisi olduğu sık sık dillendirilmektedir. Özellikle B12 vitamini başlıca şüphe duyulan vitaminlerden birisidir. Vücudumuzda meydana gelen vitamin eksikliğinde emilimin azalması nedeni ile böbrek üstü bezleri yeterli derece çalışmayacaktır. Bu nedenle de gözaltı morluğu da beraberinde oluşacak sorunlardan biridir. B vitamini eksikliği de gözaltı morluğuna etki eden nedenler arasında ye alıyor. Bunun yanı sıra C, K ve E vitamini de yeterli derecede alınmadığında gözaltı morluğu sorunu ortaya çıkabilmektedir.

 

Yanlış Kozmetik Ürünleri Göz Altı Morluğuna Neden Oluyor

 

Pek çok kişi kozmetik ürün kullanmaktadır. Ancak cildimiz için doğru kozmetik ürünü kullanmak çok önemlidir. Yanlış kozmetik ürün seçimi cildimize genel anlamda zarar verdiği gibi göz altında da ciddi sorunlar yaratmaktadır. Hızlı kırışıklık, tahriş ve gözaltı morluğu gibi sıkıntılı durumlar gibi sorunları beraberinde getirmektedir. Özellikle alerjik ciltlerde bu durum daha sık ortaya çıkmaktadır. İçerisinde kimyasal bulunan ürünler cilt dokusunu bozarak gözaltı morluğuna sebep olmaktadır. Egzama sorunu yaşayan kişilerde damar sorunlarına bağlı olarak da yanlış ürün kullanımına bağlı olarak gözaltında renk değişiklikleri ortaya çıkabilmektedir.

 

Göz Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilmektedir?

 

Gözaltı morluğu tedavisinde en önemli etken sorunun nedeni hakkında kesin bir bilgi edinmektedir. Eğer fiziksel bir sorun varsa tedavi seçenekleri hakkında doktorunuz sizi bilgilendirecek ve doğru tedavi aşamalarına yönlendirilecektir. Bunun dışında meydana morluklar için öncelikle düzensiz beslenme sorunu varsa mutlaka doğru beslenme için adım atılmalıdır. Özellikle vitamin eksikliğine mahal vermeyerek doğru vitamin desteği alınmalıdır. Bol bol sıvı tüketilmesi gözaltı morluklarına oldukça iyi gelmektedir. Vücutta meydana gelen su kaybı pek çok hastalığa davetiye çıkardığı gibi göz altında renk değişikliği de oluşturabilmektedir.

 

Hekim Takviyesi İle Tedavi

 

Göz çevresine uygulanacak kremler konusunda uzman bir hekimden destek alarak vitamin destekli krem uygulamasını her gece düzenli olarak uygulamalısınız. Düzenli uyku uyumak hem vücut sağlığı hem de cilt sağlığı için çok önemlidir. Teknolojik cihazların uzun süre kullanılması da yorgunluğa sebep olacak ve gözaltında sorun oluşturacaktır. Göz altı morluğunu gidermek için doktor gözetiminde medikal bir tedavi de uygulanabilmektedir. Genetik olarak yaşanan gözaltı sorunlarında ise yine uzman bir hekim kontrolünde tedavi edilmesi uygun olacaktır.

 

 

Gözaltı morlukları bu sorunu yaşayan kişileri ciddi anlamda rahatsız etmektedir. Ancak gözaltında meydana gelen morluklar estetik bir sorundan ziyade ciddi bir problemin başlangıcı olabilmektedir.

6 Comments

  1. Ben fabrika da çalıştığım dönemde gece vardiyasındayken bu problemle çok sık karşılaşırdım. Düzenli uyku ve beslenme gerçekten çok önemli.

  2. Hocam göz altı morluklarım çok uyuduğumda yada uykusuz kaldığımda ortaya çıkıyor tedavi yöntemi için bana yardımcı olur musunuz.

    1. Merhaba detaylı bilgi için bana 0 532 057 50 84 numaralı telefondan ulaşabilirisiniz.

Comments are closed.