Gıdı Estetiği 2022

Gıdı Estetiği

Gıdı estetiği kişinin çene bölgesinin altında kalan yumuşak dokunun terimsel adıdır. Bu alan yağ ve kas dokusundan oluşmaktadır. Bahsedilen bölgede yağlanmanın arttığı durumlarda yüzde genişleme görülebilir. İler ki yaşlarla birlikte, bu bölgedeki cildin elastik yapısı nedeniyle sarkmalar yaşanabilir. Cildin sarkması veya kilo alması nedeniyle bölgedeki yağlanma yüzün daha geniş görünmesini sağlar.

Belli bir yaşa ulaştıktan sonra çenenin alt kısmında estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkabilir. Aslında bu da cildin sarkması veya aşırı kilo alınması nedeniyle gıdı olarak adlandırılır. Doğru yöntem ve egzersizlerle bu bölgedeki yağları eritmek ve estetik açıdan daha hoş bir görüntü elde etmek için cildin sıkılaşmasını sağlamak mümkün olacaktır.

Gıdı Estetiği Kalıcı Mı?

Gıdı estetiği kalıcılığı, kişinin yaşam tarzına önem verdiği sürece kalıcı olan ve tekrarlanması gerekmeyen bir estetik türüdür. Ameliyatın kalıcı olabilmesi için kişinin kilo alımına dikkat etmesi zorunludur. Eğer bir hasta gıdı estetiğinden sonra fazla kilolu alırsa, bu boyun bölgesinde ek yağlanmaya neden olabilir. Ayrıca gıdı estetiğinden sonra yaşlanan kişiler yaşlanma nedeniyle elastik görünümlerini kaybedebilirler. Bu gibi durumlar yaşandığında gıdı estetiğini tekrarlamak gerekebilir.

Gıdı Ameliyatı Zor Mu?

Gıdı ameliyatı zor mu sorusu hastalarımızın ilk sorduğu sorular arasındadır. Bu süreç insanların korktuğu kadar zor bir süreç kesinlikle değildir. Gıdı estetiğinde kullanılan yöntemler söz konusu olduğunda ses kalitesi ve konuşma olumsuz etkilenmez. Yüz ifadeleri kaybolmaz. Sarkma oranına bağlı kalarak, hastalar lazer sıkılaştırma işlemi yapabilir.

Gıdı İnsanlarda Nasıl Ortaya Çıkar?

Gıdı bölgesi, çeneden başlayan ve boynun alt kısmına uzanan kısmı ifade ediş şeklidir.  Gıdı bölgesi “erkek-dişi”, “genç-yaşlı” gibi genetik faktörler, kilo alımı ve yaşlanma nedeniyle yağlanabilir ve sarkabilir.

Gıdı bölgesinde yaşanan bu değişikliklerle deforme ortaya çıkar. Bu deformasyonlar sonucunda oluşan yağlı ve gevşek görüntü gıdı olarak da ifade edilmektedir. Gıdı, halk arasında oldukça önemli olan bir estetik sorundur. Bu gibi içeriklerimize ulaşabilmek için web sitemize Google aracı ile ulaşabilirsiniz. Bu şekilde diğer işlemler hakkında bilgilere ulaşmanız mümkün kılınır.

Enquire now

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.
Arabic AR English EN German DE Turkish TR
Open chat