Gıdı Eritme

Gıdı Eritme

Boynun el bölümüne kadar uzanan alan gıdı bölümünü oluşturur. Genetik faktörler sık kilo alıp vermek çene altı bölgesindeki yağ toplanması ve bu duruma eşlik eden elastikiyet kaybı, cilt yapısının bozulmasına neden olur. Çenenin alt kısmında oluşan yağ tabakası ve bu bölgedeki elastikiyet kaybı kişiyi olduğundan çok daha yaşlı ve kilolu gösterir. Gıdı eritme yöntemi birçok çeşidi olmakla beraber, bireylerin yüz ve çene altı bölgesinde oluşan gıdık sarkması ve şekil bozuklukları için uygulanır. Çok farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilen bu sorun sorununda çözüm gıdı tedavisidir. Çenenin altı kısmından başlanarak boyun kısmına kadar uzanan bölüme bozulma oranına göre farklı ya da birden fazla seanslar uygulanmaktadır.

 

 

Hangi Durumlarda Müdahale Gerekir?

 

Vücutta bulunan en  ince kas gıdı bölgesindedir ve bu kaslar yüzdeki mimikleri dengeler. İnce yapıya sahip olan gıdı bölgesi hızlı kilo alma ve vermeye bağlı olarak deforme olarak zamanla bu bölgede sarkmalar oluşmaktadır. Cilt yapısı iyi yapıda olsa  ve mimik hareketleri hızlı kilo alıp verme sonucu bu alanda zamanla sarkmalar oluşabilir. Genç ve canlı bir yüz yapısındaki bu bölümde sarkma ve olumsuz bir görünüm varsa bu durumda gıdı bölgesindeki bu bozukluğu müdahale edilmesi gerekmektedir.

 

Tedavi Ne Kadar Sürer?

 

Ameliyata gerek kalmadan uygulanan bu tedavi yöntemi, kişideki yağ miktarına veya sarkma miktarına bağlı olarak  4-5 seans seans  uygulanır. Bu acısız ve ağrısız bir işlem olduğundan çok kısa bir süre içinde  uygulanır. İşlem sonrası ödem ya da başka istenmeyen bir durum oluşturmaz.

 

Komplikasyonları Nelerdir?

 

Çene altı tedavisi uygulaması sonrasında konuşma ve ses tellerinde herhangi bir bozulma uğramaz. Enjeksiyon sonrası kişi günlük hayatına devam edebilir. Ayrıca mimik kaybı durumları  yaşanmaz. Yapılan iğneler genellikle minimum acı verdiğinden anesteziye gerek duyulmaz. Operasyon sonrası ödem ve kızarıklık oluşturmaz.

 

Ameliyatsız  Gıdı Eritme Yöntemleri Nelerdir?

 

Ameliyatsız gıdı eritme  yöntemleri;  yağ yakımı çeşitli yağ yakıcı serumlar hazırlanılarak eritilebilir. Ameliyatsız yöntemler ile çene altı sarkmalarından kurtulmak mümkün. Gıdı eritme  tedavisi ile bireyler genç bir görünüm kazanır.. Hastalar 5-ile 10 yaş arasında gençleşir. Gıdı tedavisi yaşlara göre değişkenlik gösterse de bu alanda tedaviler 30lu yaşlar civarında yapılabilmektedir. Gıdı tedavi uygulaması alanında bireylerin korkmasını gerektirecek bir durum yoktur. Bu işlemler sırasında konuşma ve ses düzeni bozulmaya uğramaz. Ayrıca mimik kaybı durumları yaşanmaz. Operasyon sonrası doktorunuzun verdiği gıdı eritme egzersizleri ile kısa sürede istediğiniz görünümü elde edersiniz.

 

 Erken Müdahale

 

Gıdı sarkmasına ne kadar erken müdahale edilirse o kadar iyidir. Çünkü erken teşhis sarkmaları önlemede etkili sonuçlar almayı sağlar. Erken teşhiste yapılacak olan tedavi planı ile ileriki yaşlarda daha büyük çaplı yağlanmaya veya sarkmayı önlemektedir.

 

Kimlerde Daha Sıklıkla Görülür?

 

 Gıdı bölgesi sarkmaları kilolu kadınlarda bir şekilde daha sık görülmektedir. Kadınlarda daha hassas olan cilt, erkeklerde ise bu alanda daha dirençli yapıdadır.  Az kilolu kadınlar çene yapısı küçükse bu sorunla 30 lu yaşlardan itibaren sıklıkla karşılaşıyor. 40  yaşından sonra ise çoğu kadında bu durum kilo alınması durumunda  Gıdı sorunu sıklıkla görülüyor.

 

Gıdı Neden Oluşur?

 

 • Fazla kilo alımı
 • Kalıtsal yatkınlık
 • Yaşlanma
 • Yer çekimi
 • Güneş, sigara içilmesi

 

Gıdı Neden Sarkar

 

Gıdı neden sarkar? Ciltteki kolajenin azalması ve yer çekimi, ilerleyen yaş kilo alımı sigara alkol gibi zararlı alışkanlıklar sigara içme, yanlış beslenme ve menopozla birlikte ortaya hormonal değişiklikler nedeniyle gıdı sarkar. 30 yaşından sonra her 10 kadından 5 inde görülen gıdı sarkması görülür. Çene altında biriken yağlarla oluşan gıdı sarkması hem kadınlarda, hem de erkeklerde görülür. Yağ biriken başka bölgelerde bulunduğu gibi, gıdı zor bölgedir ve gıdı da sarkma kadınları da erkekleri de etkiler. Bölgesel yağlardan kaynaklı bu sorun vücudun başka bölgelerinde de ortaya çıkar. Gıdı sarkmasından kurtulmak için birçok yöntem bulunmaktadır.

 

Gıdı sarkmasının kilo almakla birlikte ortaya çıkan yağa bağlı mı yoksa tükürük bezinde oluşan bir sarkmamı olduğu çeşitli tahliller ile belirledikten sonra lazer yağ aldırma ameliyatı ile deri gerdirilerek gıdık sarkması ortadan kaldırılmaktadır. Çok kolay olan bu yöntem kulak arkasından çene altından kesi ile açılarak buradaki fazla olan yağlar alınarak boyun germe işlemi yapılır. Operasyon sonrası morluk ve ödemler ortalama 10 güne kadar kendiliğinden kaybolur. Dikiş izleri dışarıdan bakıldığında görülmez.

 

Gıdı Sarkmasına Neden Olan Faktörler

 

 • Hatalı uyku pozisyonları
 • Yaşlanma ile birlikte ciltteki kolajenin azalması
 • Hareketsiz yaşam tarzı
 • Kalıtsal etkenler
 • Çene ve yüz yapısı
 • Aşırı Sigara ve alkol tüketimi
 • Hızlı kilo artışı- obezite
 • Güneşe ışınlarına fazla maruz kalma

 

Ultherapy Yöntemi Nasıl Uygulanır?

 

Boyun germe uygulamalarında ameliyatsız çözümler sunan Ultherapy ile ses dalgalarıyla yüze kolâjın  yapılmaktadır. Ameliyatsız boyun estetiği uygulamalarında  Ultherapy en önemli özelliği odaklı olmasıdır. Hedeflediği alana etkisini verir. Ciltte herhangi bir hasar oluşmaz. Yüzün çeşitli bölgelerinde kullanılmakla beraber ameliyatsız gıdı eritme ameliyatlarında gıdı ve boyun bölgesinin toparlanması için yapılır. Ortalama 1 saat süren işlem sonrasında kişi normal hayatına dönebilmektedir. Uygulamada çok ağrı olmamakla beraber, boyun bölgesinde oluşabilecek ağrıyı minimize etmek için işlem lokal anestezi altında yapılmaktadır. Yaptıktan hemen sonra Kişinin sosyal yaşantısını engelleyecek bir durulma karşılaşılmaz etkisi görülmektedir.

 

Deoxycholic Enjeksiyon

 

Yöntemi  Deoxycholic Enjeksiyon Ameliyata gerek kalmadan kolay ve zahmetsiz bir eritme yöntemidir. İçeriğinde deoksikolik asit olan bu ilaç enjeksiyon yöntemi, cilt altına uygulanır. Normalde vücutta yağları yakmakla görevi bulunan bir molekül olan deoksikolik asit gıdı bölgesine dıştan müdahale ile uygulanarak gıdı eritmede daha kısa sürede etkili sonuç almak kullanılır. Bu türdeki karışımlar daha fazla ozon tedavisinde kullanılan uygulamalardır. Gıdı bölgesi yağ yakıcı iğnelerle kısa sürede çene altındaki yağlardan içerisinde bulunan yağ yakıcı ürünler gıdıdan kurtulmak çok kolay ve basit.

 

CoolSculpting Yöntemi Nedir?

 

FDA onaylı soğuk lipoliz yöntemi olan CoolSculpting yöntemi yağ hücrelerinin ısısını düşürerek, metabolizma menüsünde vücuttan atılmasıyla gerçekleşmektedir. Etkili bir yöntem olup,  uygulanacak bölgenin durumuna göre birkaç seans içerisinde etkileri görülmektedir. Çok ince uçlu  iğneler gıdı bölgelerindeki yağların içerisine enjekte edilir. Yapılan iğneler genellikle minimum acı verdiğinden anesteziye gerek duyulmaz. Ödem ve kızarıklık oluşturmaz. Enjeksiyon sonrası kişi günlük hayatına devam edebilir.

 

VShape  Yöntemi Nedir?

 

Çene altı tedavi yöntemlerinde ameliyatsız yöntemlerden biri lazer yöntemidir. VShape ve yağ hücrelerini yok etmektedir. VShape FDA onaylı yüz germe bölgesel incelme, yüz şekillendirme ve boyun estetiği gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Bu alanda en çok kullanılan lazer yöntemi ameliyatsız şekilde boyun bölgesinin estetik görünüme kavuşmak mümkündür.

 

VShape Nasıl Uygulanır?

 

Halk arasında gıdı olarak bilinen bu estetik sorunun artık VShape yöntemi ile gıdı yok edilmektedir. Ultrason ve radyo frekans dalgalarını bir arada kullanıldığı kişiyi sosyal hayatından koparmadan kolayca uygulanabiliyor. Çeşitli yöntemlerle yapılan gıdı tedavisi görsel anlamda bireylere etkili sonuçlar veriyor. VShape, gıdı bölgesini alan toparlamakta en etkili tedavilerden biri olup, gıdı bölgesindeki fazla yağ dokusunu parçalıyor ve  elastikiyetini kaybetmiş cildi sıkılaştırıyor. Yağ hücrelerine etki eden bu sistem yüze V şeklini kazandırmakta başarılı olup kas ve damar sistemine zarar vermiyor. Ultrason enerjisi ile yağ eritme radyo frekans dalgalarıyla cildin sıkılaşmasını, gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlıyor. Boyunda ani kas hareketleri yapılmasından kaçınılmalıdır. Bu nedenle kanama oluşması halinde hastada his kaybı gibi şikâyetler görünebilir. Bu tür durumlarda hasta için ek  bir ameliyat gerekir bilmektedir.

 

VShape Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

 

Tedavi yöntemi iki haftalık aralıklarla uygulanıyor ve 4 ile 6 seanstan oluşuyor. Ortalama 30   dakika süren işlemin önemli bir özelliği konforlu olmasıdır.  İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık görülse de bu sadece birkaç saat içinde kendiliğinden geçiyor. Uygulamadan hemen sonra hasta günlük yaşantısına geri dönebiliyor. Tedavi tamamlandıktan sonra alınan sonuçların kalıcılığını korumak adına doktorunuz tarafından verilen gıdı eritme egzersizleri yapılmalıdır. Sonuçlar kalıcı olması için bu işlemin yılda bir seans yaptırmak alınan sonucu korumada etkili oluyor.

 

Zelti Tedavi Yöntemi Nedir?

 

Zeltiq, bir estetik operasyondur. Daha çok  Soğuk lipoliz olarak bilinir. Cerrahi bir işleme gerek duyulmadan yağ dokularını dondurmak, parçalaması esasına dayanır. Tüm yaş gruplarında uygulanır. Uygulandığı bölgede 2 ila 4 cm arasında incelme sağlar Ameliyatsız olarak kalıcı yağ azaltan tek yöntem olan Zeltiq, eritmesi zor yağlanma bölgelerinde oldukça etkilidir.

 

Hangi Bölgelere Uygulanır?

 

Basen, bel, karın sırt, kol, bacak, gibi bölgesel fazlalıklardan düşük etkili bir vakum ile uygulama yapılmaktadır. Uygulama bir saat sürmekte ve ortaya 6-7 hafta içerisinde ortaya çıkmaktadır. Uygulama da  yağ hücrelerinin soğutularak, parçalanması metabolizma  tarafından atılması amaçlanmaktadır Estetik uygulama olan Zeltiq, seans Süreleri uygulanacak olan  bölgeye göre değişime uğramaktadır. Ameliyatsız çene altı yağ yakımı yöntemi  18 yaşından küçük bireyler ve gıdı bölgesinde iltihap olan kişiler için  uygun değildir.

 

Gıdı Eritme Fiyatları

 

Gıdı eritme hemen çözülmesi mümkün olmayan imkânı olmayan bir durumdur. Çene altı yağlanma ve çene altı derisinin kilo alıp verme sonucu sarkması ile ortaya çıkan gıdı sarkması kişiyi olduğundan çok daha yaşlı ve kilolu gösterir. Peki, gıdı sarkması önlenebilir mi? Ameliyatsız gıdı eritme yöntemleri arasında yer alan gıdı toparlama ya da gıdı eritme mezoterapisi olacak şekilde isimlendirilen bu uygulamada gıdı bölgesine, özel bir karışım boyunda sarkan kısımlara enjeksiyon yolu ile yapılmaktadır. Cilt için birçok faydalı madde olan bu karışım yardımı 6-7 seans ile gıdı bölgesinde oluşan sarkma azalır. Gıdı mezoterapisinde işlemin özü gıdı bölgesinin kendi kendine organik uygulamalar ile yani ameliyatsız bir şekilde sıkılaşmasının sağlanmasıdır.

 

Ameliyatsız gıdı eritme uygulamalarının etkisi yaşınıza, ne kadar boyun ve gıdı sarkıklığınız olduğuna göre değişir. Eğer yaşınız ileriyse ve 20-30 kilo ciddi bir kilo verme durumu söz konusuysa artık gıdı toparlama ameliyatı olmayı düşünebilirsiniz. Çünkü ameliyatsız yöntemlerde önemli bir sarkıklık oluşan gıdı bölgesinin yüzde yüz %  toparlanması pek mümkün değildir. Gıdı eritme fiyatları ve yapılacak olan işlemlerinin etkisi yüzünüze, yaşınıza ve cilt özelliklerinize göre değişir.

 

Sonuç olarak; ameliyatlı ve ameliyatsız birçok yöntemle gıdı eritme işlemleri yapılmaktadır. Çok büyük bir kısmından oldukça yoğun şekilde olumlu sonuçlar alınan gıdı eritme fiyatları birçok yerde farklılık gösterir. Bu noktada ameliyatla gıdı eritme yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Eğer ameliyatsız metotlar sizin için uygun eğilse o zaman en kalıcı ve kesin çözüm sunan gıdı estetiğini tercih edebilirsiniz.

 

Boynun el bölümüne kadar uzanan alan gıdı bölümünü oluşturur. Genetik faktörler sık kilo alıp vermek çene altı bölgesindeki yağ toplanması ve bu duruma eşlik eden elastikiyet kaybı, cilt yapısının bozulmasına neden olur.