Gıdı Ameliyatını Gerektiren Durumlar 2022

Gıdı Ameliyatını Gerektiren Durumlar 2022

Gıdı ameliyatını gerektiren durumlar 2022 hakkında detaylı bilgilere bu yazımız ile ulaşabilirsiniz. Gidi, çenenin ucundan boynun dibine kadar uzanan anatomik bölgenin adıdır.  Gıdı bölgesi üzerinde aşırı lekelenme, sarkma ve kırışıklık gibi etkiler meydan gelebilir. Bu etkilerin meydanda gelmesi ile kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesi mümkün kılınır.

Gıdı Ameliyatını Gerektiren Durumlar 2022

Gıdı, genel olarak aşırı kilodan kaynaklanır. Kilo yapan yiyeceklerin sıklıkla yenmesi ile gıdı bölgesinde yağlanma ve sarkma meydana gelir. Bu olumsuz gelişmeler hem erkeklerde, hem de kadınlarda görülmektedir. Cildin yapısı nedeniyle kadınlarda daha sık görülür. Bu istenmeyen etkiden yanlızca gıdı estetiği ile kurtulmak mümkündür.

Gıdı Ameliyatında Yaşa Göre Kullanılan Ameliyat Teknikleri

Gıdanın sarkma durumuna bağlı olarak 3 tip cerrahi yöntem kullanılır. Bunlar gıdı liposuction (lazer liposuction), Gıdı germe (çene altı açılması ile cildi germe ve kas onarımı), Boyun germe ile birlikte gerçekleşen gıdı germe.

Genellikle gıdının olumsuz etkileri, 30-40 orta yaş aralığında başlar. Bu yaş gruplarında gıdı bölgesinin cilt elastikiyeti ileri yaşlardan çok daha iyidir. Buradaki fazla yağ dokusu 2 mm’dir. Vakumlu ince kanüller (liposuction) ile lokal anestezi altında gıdı alınır. Burada işlem yapılan cilt zamanla iyileşecek ve estetik bir görünüm kazanacaktır. Hasta bu işlemde aynı gün taburcu olur.

50 yaşından sonra cilt elastikiyetini kaybeder. Bu durumda tek başına liposuction yöntemi yeterli değildir. Fazla yağ dokusu cerrahi olarak çıkarılmalıdır. Bu yöntemde sadece gıdı bölgesine müdahale edilirse, yara izleri çenenin altında kalacak ve zamanla ince bir çizgiye dönüşecektir. Bununla birlikte gıdı işlemine, boyun germe eklendiği takdirde çenenin altına ki yara izleri kulağın arkasında gizlenir. Cerrahi gıdı ameliyatı işlem süresi 1.5-2 saat içinde tamamlanır.

Gıdı Ameliyattan Sonra

Gıdı ameliyatından sonra ilk birkaç gün bu bölge kızarır, morarır ve ödem olur. Bu durumlar ile karşı karşıya kalan hastalarımız kesinlikle panik yapmamalıdır. Bu oldukça normal bir durumdur. Ameliyattan sonra ciddi ağrı olmaz.

Yeme ve içme konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Yok edilen dikişler kullanıldığı için çıkarılması gerekmez. Ameliyattan birkaç hafta sonra özel bir korse kullanılması ödem ve kanama riskini azaltır. Aynı zamanda cildi şekillendirmeye yardımcı olur.

Bu bölgedeki yağlar nedeniyle cildin yeni şekle adapte olması birkaç ay sürer. Gıdı ameliyatında kesin sonuç 3-5 ay sonra ortaya çıkar. Gıdı estetiğinden sonra kullanılan yönteme bağlı olarak çenenin alt kısmında 2-3 cm yara izleri olur. Bu izler 6-12 ay içinde belirsizleşir. Gıdı ameliyatı için Google üzerinden bizlerden randevu alın.

Enquire now

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.
Arabic AR English EN German DE Turkish TR
Open chat