Fransız Askısı

fransizaskisi

Fransız Askısı

Yüz sarkma ve kırışıklık problemlerinde, ameliyatsız çözüm arayan birçok kişiye alternatif cevaplar sunun estetik tedavi yöntemleri her geçen gün yapılan çalışmalar ve başarılı operasyonlarla gelişmekte. Oldukça köklü bir yöntem olan ve günümüzde hala kullanılan örümcek ağı estetiği, yüze uyguladığımız polioksidan ipler sayesinde yüzde gerilme yaratarak sarkma ve kırışıklıklara çözüm sunmakta.

Ancak daha derin kırışıklıklar ve sarkmaların çözümü olarak, ameliyattan uzak, pratik ve kişiyi gündelik hayatından alıkoymadan yapılan çalışmalar sayesinde, örümcek ağı estetiğinin uygulanamadığı derin sarkma ve kırışıklıklar için Fransız Askısı yöntemi geliştirilmiştir. Fransız askısı, eskiden ameliyatın gerektiği derin cilt sorunlarına, kesi olmadan cerrahi bir işlem gerektirmeden tedavi imkanı sunmakta.

FRANSIZ ASKISI NEDİR?

Fransız askısı, özellikle 50li yaşlardan sonra da, cilt sarkma ve kırışıklıklarına ameliyat gerektirmeden çözüm sunan tedavi şekillerinden biridir. Kişinin cilt sorunlarına artık kozmetik ürünlerin, hatta örümcek askısının, kore askısının çözüm sunamadığı ilerlemiş problemlere, gene bir yüz germe işlemi olarak yapılmaktadır.

Fransız askısı, içi polyester dışı ise ciltle uyumlu silikon malzemeden üretilen iplerle, cildin çekilme sureti ile bir gerilme ve dolayısıyla gençleşme elde etme işlemidir.

FRANSIZ ASKISI NASIL YAPILIR?

Kişinin durumu detaylı olarak tetkik edildikten sonra, yüzdeki sorunlu bölge hekim tarafından belirlenir ve bir rota çizilir. Bu rota, sorunlu bölgeyi içine alarak uygulamanın yapılacağı alanı belirler.

 1. Fransız askısında kullanılan kırçıllı, ucunda iki adet tel bulunan ipler, bu rota üzerine iğneler yardımı ile yerleştirilir.
 2. Uygulama sırasında kişinin bilinci tamamen açıktır, sadece uyuşturucu kremler kullanılır.
 3. İşlem toplamda 30 dakika sürmektedir.
 4. Kişi işlemin ertesi gün iş ve gündelik hayatına dönebilir.
 5. İşlem sonrasında eğer varsa, ağrı, kızarıklık durumları birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur.

DİĞER YÜZ GERME İŞLEMLERİNDEN FARKI

 • Fransız askısında kullanılan ipler, etrafında oluşturduğu tabaka sayesinde kişinin ömrü boyunca cildin aşırı sarkmasını engeller.
 • Aynı zamanda Fransız askısında kullanılan ipler yapısı gereği, aşırı kilo alıp vermelerde esneme gösterir, uyum sağlar ve dolayısıyla cildinizin bu kilo değişimlerinden etkilenmemesini sağlar.
 • Fransız askısının uygulandığı kişiler, yüz germe uygulamalarına kıyasla, çok daha rahat mimiklerde bulunabilir, ipler esneme özelliği sayesinde, ağız açıp kapatmalarda, gülmelerde, mimik hareketlerinde zorlama yapmaz.

KİMLER FRANSIZ ASKISI YAPTIRABİLİR?

Cilt sarkma ve kırışıklık tedavilerinde, cinsiyet fark etmeksizin Fransız askısı uygulanabilir. Sarkmaların derinliği ve kırışıklıkların ilerlemiş boyutlara ulaşması bakımından Fransız askısı en çok 35-65 yaş arası kişilerde etkili sonuçlar vermektedir.

 1. Yanak ve elmacık kemiğinin belirginleşmesini isteyen kişilerde
 2. Kısmi yüz felci geçirmiş kişiler,
 3. Asimetrik kaşlara sahip olan kişilerde
 4. Boyun, gıdı bölgesi germe işlemlerinde
 5. Yüz hatlarının yeniden oluşturulduğu işlemlerde Fransız askısı uygulanmaktadır.