Foto Erbium Yağ Lazer Tedavisi

Foto Erbium Yag Lazer Tedavisi, cilt görünümünde çarpıcı bir düzelme elde etmek isteyen hastalar için tercih edilen bir prosedürdür. Bu tedavide eski ve yıpranmış cilt derisinin altından yeni, taze ve genç cildin çıkması sağlanır. Bu yeni cilt yapısı kırışık olmayan, güneş lekeleri temizlenmiş ve oldukça taze bir cilttir. Bu işlem, diğer tedavilere göre daha az ağrı, daha az yan etki ve daha hızlı toparlanma sağlarken; derin kırışıklıklarda oldukça başarılıdır.Erbium lazer, cilt yüzeyi için cilt yenileyiciliği bir yöntemdir. Epidermiyi (cildin en dış tabakası) tam olarak çıkarır, böylece cildin yeni, taze bir tabakasının ortaya çıkmasını sağlar.Prosedür aynı zamanda kollajen üretimini aktive ederek cildi sıkılaştırır.

Modern ajanlar arasında, retinoik asit, askorbik asit alfa-hidroksi asitler ve güneş kremi ile birlikte kullanılan antioksidanlar bulunmaktadır. Bu tedaviler epidermisin sağlığının iyileştirilmesi ve sürdürülmesi için yararlıdır, ancak genellikle derin, uzun süreli gençleşme için etkili değildir. Yeniden epitelyalizasyon ve yeni kollajen oluşumunu sağlamak için kimyasal soyulmalar gibi yaşlanmış ve güneşten zarar görmüş cildin dış tabakalarının daha nüfuz edici bir şekilde çıkarılması gereklidir. Lazerle yeniden cilt soyma, dermisin bu üst tabakalarında işlem yapmak için kimyasal soyulmalara alternatif olarak geliştirildi ve popülerliği hızlı ve muazzam bir şekilde arttı. Erbium ağız veya göz alanı gibi yalnızca belirli alanların kolaylıkla hedef alınması için hassas bir şekilde kontrol edilebilir. Genellikle, işlem, yüz germe veya göz kapağı ameliyatı gibi başka bir kozmetik işlemle birlikte yapılabilir.

Foto Erbium Yag Lazer Tedavisi ile hangi koşullar tedavi edilebilir?

Kırışıklıklar
Epidermal Nevüs (Köstebek ve doğum lekeleri)
Sivilce izleriGüneş lekeleri (Güneş ışınlarından kaynaklanan koyu lekeler)
Aktinik Keratozlar (Potansiyel olarak kanser öncesi gelişme)

Erbium lazer nasıl uygulanır? 

Lazerler, deriden geçen ve tercihen cildinizin kolajeninde su emilen özel bir ışık yayarak çalışır. Ortaya çıkan ısı oluşumu cildin çok ince katmanlarını buharlaştırarak kırışıklıkların görünümünü ve diğer istenmeyen dokuları azaltır. Eski cilt yeni deriye dönüşür. İyileşme sürecinde yeni hücreler oluştuğunda cilt daha pürüzsüz, daha eşit renk ve yumuşak hale gelir. Lazer ışını, tedavi edilen cildinizin alanını otomatik olarak tarayan bir bilgisayar kontrollü cihaz aracılığıyla verilecektir. Lazer işleminin uygulanacağı  alanın büyüklüğüne ve deri kalınlığına bağlı olarak, işleminiz yarım saat ila bir kaç dakika sürebilir. Ne kadar sürede sonuçları göreceğim? İyileşme süresi genellikle 1-2 haftada tamamlanır. Cildiniz birkaç hafta içinde iyileşir, o zamana kadar nihai sonuçları göremeyebilirsiniz. Cildiniz iyileştikçe ve yeni kolajen çizgileri ve kırışıklıkları yenilerken doldurur ve sonuçlarınız her geçen gün iyileşmeye devam eder. Sonuçlar uzun vadede kalıcı olacaktır.

Paylaşın:

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Lasik ve İlasik Yöntemi

Lasik ve İlasik Yöntemi

Lasik yöntemi PRK ve Lasek yönteminden daha ileri bir teknoloji olup, bu yöntemde epitel doku kaldırılmaz, bunun yerine keratom bıçağı ile kornea üzerinde bir kesik açılır ve lazer işlemi uygulanır. Dikiş veya bandaja ihtiyaç yoktur. İyileşme süresi daha hızlıdır.

Devamını Oku
TransPRK ( No Touch Lazer ) Yöntemi

TransPRK ( No Touch Lazer ) Yöntemi

Bu yöntem şuan uygulanan en teknolojik yöntemdir. Bu yöntemde göze hiç bir müdahale de bulunulmuyor. (kesik vs atılmıyor) Doğrudan temassız lazer ile müdahale yapılıp, bozukluk düzeltiliyor. 2 göze aynı anda yapılabiliyor.

Devamını Oku
Göz Hastalıkları

Göz Hastalıkları

Göz Yaşı Kanal Tıkanıklığı olarak da adlandırdığımız hastalık, bilgisayar başında zaman geçirenler, kuru havanın olduğu ofislerde ve bazı alerjik sebeplerden dolayı görülebilir. Tedavisi kolay olup, kısa sürede başvurunuz.

Devamını Oku