femtosecond lazer nedir

Femtosecond Lazer

Günümüzde göz sorunlarının tedavisi konusunda en etkin şekilde kullandığımız yöntemlerden birisi olan femtosecond lazer uygulaması ile alakalı olarak bilgi sunmak istiyoruz. Dünya genelinde yıllardır kullanılan ve Türkiye’de ise sayılı klinik tarafından uygulanan yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çeker uygulamalardan birisidir.

Genel itibari ile modern tıbbi teknolojilerin lazer yöntemi ile bizlere sunduğu imkanlar muazzam. Ancak görme bozukluklarının tedavisi ile alakalı olarak tedaviler yeni yeni etkin olarak kullanılıyor. Siz değerli hastalarımıza bu tedavi yöntemimiz ile alakalı olarak en ideal şekilde bilgiler sunmak istiyoruz.

Femtosecond Lazer Nedir?

Femtosecond lazer, özellikle göz merkezindeki kırılma problemleri olarak dikkat çeken miyop, hipermetrop, katarakt, astigmat gibi problemleri gidermek amacı ile kullanılan bir bıçaksız lazer tedavi yöntemidir.

Günümüzde göz sorunlarında bıçaklı lazer tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Ancak Femtosecond lazer tedavisi, bu anlamda en gelişmiş seçeneklerden birisidir. Türkiye genelinde de sadece birkaç klinik tarafından uygulanmaktadır. Tabi ki bıçaklı lazer uygulamalarının yanında alternatif olarak da uygulama yapabilmekteyiz. Bu tamamen hastamızın mevcut durumunun analizi akabinde karar verilen konulardan birisidir.

FemtoSecond Lazer Tedavisinin Faydaları

Lazer uygulamasının geldiği son noktada olarak kesin bir şekilde tanılayabiliriz. Günümüzde lazer teknolojilerinde de bıçak ile kesi atılması gibi durumlar söz konusu olabilir. Femtosaniye lazer tedavisi, bu anlamda bizlere hastamızın korkacağı tüm uygulamalardan kaçma şansı verir. Genel olarak faydalarını daha yakından inceleyecek olursak;

  • Lazer teknolojisi ile bıçak kullanmaksızın flap oluşturabilme,
  • Göz numarası yüksek olan hastalarımız için kontrollü tedavi imkânı,
  • Uygulama sonrasında meydana gelen göz kuruluğu sorununda daha düşük risk,
  • Lazer teknolojisini kullanarak kornea nakli yapabilme,

Bu noktada en çok dikkat çeken seçeneklerden birisidir. Dolayısı ile günümüz göz tedavi yöntemleri içerisinde ciddi şekilde fark yaratan imkanlar arasında niteleyebiliriz.

FemtoSecond Lazer ile Katarakt Tedavisi

Dünya genelinde katarakt tedavisinin günümüzde ki en etkin yöntemlerinden birisi olarak dikkat çeker. Katarakt, ilerleyen yaşlarda özellikle ülkemiz genelinde tüm insanlar için risk arz eden bir rahatsızlık. FemtoSaniye lazer, bu anlamda en etkin tedavi yöntemlerinden birisi olarak da dikkatleri çekiyor.

Herhangi bir fiziksel kesi olmaksızın tamamen lazer teknolojisinin sunduğu imkanlardan faydalanarak bu hastalığı sizlere sunuyoruz. Dolayısı ile elimizden geldiğince sizlere en doğru seçenekleri sunuyoruz. En uygun fiyatlar ile bu tedavi yöntemlerini tüm hastalarımız için en ideal şekli ile sunma yoluna gidiyoruz. Türkiye genelinde bu tedaviyi uygulayan sayılı kliniklerden birisiyiz. Görme problemleriniz için artık çözümsüz değilsiniz. FemtoSecond Lazer tedavisi sayesinde bu sürecin tamamı kontrol altında. Ağrısız göz ameliyatı olmak için en ideal seçeneklerden birisi.