Et Beni

Et Beni Aldırma

Et beni, günümüzde birçok insan için en büyük dertlerden birisi olduğundan et beni aldırma uygulamaları da zaman içerisinde rağbet gördü. Bundan önceki dönemlerde geleneksel uygulamalardan birisi olan et benini yakma uygulamaları artık geride kaldı. Modern tıp, bizlere yenilikçi seçenekler sundu.

Lazer ile et beni aldırma uygulamamız sayesinde en ufak bir ağrı olmadan sorunsuz şekilde cildinizdeki küçük ya da büyük lekelerden sorunsuz bir şekilde kurtulabilme şansına sahip oluyorsunuz.

Et Beni Nedir?

Et benleri, gerçek tanımı ile cilt üzerinde yer alan ve genellikle cilt rengine yakın tonlarda ortaya çıkan çeşitli boyutlarda gözlemlenebilen küçük deri parçaları olarak nitelendirilebilir. Cilt rengine olmadığı durumlar da ülkemiz genelinde çok fazla gözlemlenmektedir.

Et beni, doğuştan gelebildiği gibi çoğu zaman da birçok farklı etkene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Dolayısı ile bu nedenleri de bilmek gerek.

Et Beni Nasıl Oluşur?

Öncelikle doğuştan gelebilir. Anne ve baba genetiklerinden et beni ortaya çıkabileceği gibi bağımsız şekilde de doğuştan et beni ortaya çıkabilir. Ancak zaman içerisinde sonradan da et beni oluşumunu tetikleyen faktörlerbulunur. Bunları inceleyecek olursak;

  1. Vücut direncinizin normal seviyelerden ani bir şekilde düşmesi,
  2. Virüs odaklı geçirilecek olan enfeksiyonlar,
  3. Ani şekilde meydana gelen kilo kayıpları ya da obezite durumları,
  4. Hamilelik sürecinde ki vücut değişime bağlı oluşumlar,
  5. Menapoz döneminde vücut dengelerinin bozulmasına bağlı oluşumlar,
  6. Sinir ve stres,
  7. Hormonal rahatsızlıklar,

Sonradan meydana gelecek olan et beni oluşumundaki en önemli etkenler olarak sıralanabilir.

Ameliyatsız Et Beni Tedavisi

Plexr tedavi yöntemi sayesinde ameliyatsız et beni tedavisi mümkün hale gelebilmektedir. Uygulamalarımızda yılların vermiş olduğu deneyim sayesinde en ufak bir ağrı ya da sızı olmaksızın sizleri bu sorundan doğal şekilde kurtarıyoruz.

Lazer ile et beni tedavisi, yeni nesil estetik cerrahi teknolojilerinden birisi olan PLEXR ile mümkün hale geliyor. Plexr tedavisinin ana mantığı, cilt üstündeki ölü derinin buharlaşması ve doğal bir şekilde dökülmesini sağlamaktır. Dolayısı ile bu yöntem anında etkisini gösterir ve kısa zaman içerisinde et beni ya da cilt lekelerinden kurtulursunuz.

 

 

Plexr ile Ameliyatsız Et Beni Tedavisi Nasıl Yapılır?

En ufak bir kesik dahi olmadan sorunsuz bir şekilde sizleri et beni ya da cilt lekesi gibi sorunlardan kurtarabilme şansına sahip durumdayız. ACI YOK, SIZI YOK, İĞNE YOK. Tamamen doğal estetik uygulamalardan bahsediyoruz. Klasikleşmiş BEN YAKTIRMA işlemleri artık geride kaldı. Operasyon sürecimiz şu şekilde işliyor;

Et beni ya da cilt lekeleriniz analiz edilerek bir tedavi programı o an merkezimizde çıkarılır.

Uyuşma işlemi gerçekleştikten sonra Plexr ile lazer vuruşları yapmaya başlarız.

Sonrasında tedaviye başlarken iğne olmaksızın anestezik bir uyuşturucu krem, uygulama yapılacak bölge ve küçük çevresine uygulanır.

Lazer vuruşlarının hemen akabinde et beni bulunan bölgedeki tüm doku dökülmeye başlar. Buna et beni dokusu da dahildir.

Dökülen doku, yeni ve daha genç bir doku ile yer değiştirerek çok daha diri ve sağlıklı bir görüntüyü ortaya çıkarır.

Sonrasında ise işlem noktalanır ve günlük yaşantınıza sorunsuz şekilde devam edersiniz.

Plexr Lazer Et Beni Aldırma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Herhangi bir aksi durum olmadığı sürece PLEXR uygulamalarımız 10 ila 30 DAKİKA aralığında bir zaman dilimi içerisinde sorunsuz şekilde noktalanabilir. Tabi ki bazı hastalarımızın ciltlerinde ufak tefek tepkimelerin olmasına bağlı olarak uygulama 2 ya da 3 seansta da bitirilebilir.

Kesinlikle ACISIZ bir işlemdir. En ufak bir acı hissetmeyeceğiniz gibi iğne uygulamamız da söz konusu değildir. Anestezik uyuşturma kremi kullanırız.

PLEXR Lazer ile Leke Tedavisi De Mümkün

Plexr, birçok farklı alanda cilt sorunlarını ortadan kaldırmamıza yardımcı bir teknolojidir. Cilt üzerinde ben sadece et beni olarak kendini göstermez. Kalıtsal leke olarak da görüntü ortaya çıkarabilir. İşte bu noktada yine Plexr bizlere yaratıcı ve hızlı çözümler sunuyor.

Yukarıdaki uygulamaların aynısını yaparak cildinizin tamamen ve hızlı şekilde yenilenmesini sağlıyoruz. Nadiren bazı ciltlerde anlık tepkimeler meydana gelebiliyor. Bu noktada 2  – 3 seanslık uygulamada cildinizi tamamen yenileme yoluna gidebiliyoruz.

Paylaşın:

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Vücut Estetiği ve Kırışıklık Tedavisi

Vücut Estetiği ve Kırışıklık Tedavisi

Baş, Boyun, Kulak önü ve karın çevresinde oluşan kırışıklıklar ve sarkmalardan, çok kısa sürede hiç bir ameliyat ve anesteziye gerek kalmaksızın kısa sürede tedavi olabilirsiniz.

Devamını Oku
Excimer Lazer ile Gözlüklere Elveda

Excimer Lazer ile Gözlüklere Elveda

Günümüzde kullanılan 3 tür lazer göz ameliyatı türü vardır. Bunlar kullanılan malzemeye ve hastanın göz yapısına göre değişmektedir. En önemlisi bu 3 teknolojinin kullanılmasıdır.

Devamını Oku
PRK ve Lasek Yöntemi

PRK ve Lasek Yöntemi

Aslında 2'si de farklı yöntemlerdir. Ancak bazı durumlarda ve hastalarda kullanılması gerekebilir. Bu yöntemde epitel doku, cerrahi veya alköl yardımı ile tabaka şeklinde kaldırılır ve lazer işleminden sonra yerine konulur.

Devamını Oku