Erbium Yağ Lazer Tedavisi Nedir

Erbium Yağ Lazer Tedavisi

Foto Erbium Yag Lazer Tedavisi, cilt görünümünde çarpıcı bir düzelme elde etmek isteyen hastalar için tercih edilen bir prosedürdür. Bu tedavide eski ve yıpranmış cilt derisinin altından yeni, taze ve genç cildin çıkması sağlanır. Bu yeni cilt yapısı kırışık olmayan, güneş lekeleri temizlenmiş ve oldukça taze bir cilttir. Bu işlem, diğer tedavilere göre daha az ağrı, daha az yan etki ve daha hızlı toparlanma sağlarken; derin kırışıklıklarda oldukça başarılıdır.Erbium lazer, cilt yüzeyi için cilt yenileyiciliği bir yöntemdir. Epidermiyi (cildin en dış tabakası) tam olarak çıkarır, böylece cildin yeni, taze bir tabakasının ortaya çıkmasını sağlar. Prosedür aynı zamanda kollajen üretimini aktive ederek cildi sıkılaştırır.

Modern ajanlar arasında, retinoik asit, askorbik asit alfa-hidroksi asitler ve güneş kremi ile birlikte kullanılan antioksidanlar bulunmaktadır. Bu tedaviler epidermisin sağlığının iyileştirilmesi ve sürdürülmesi için yararlıdır, ancak genellikle derin, uzun süreli gençleşme için etkili değildir. Yeniden epitelyalizasyon ve yeni kollajen oluşumunu sağlamak için kimyasal soyulmalar gibi yaşlanmış ve güneşten zarar görmüş cildin dış tabakalarının daha nüfuz edici bir şekilde çıkarılması gereklidir. Lazerle yeniden cilt soyma, dermisin bu üst tabakalarında işlem yapmak için kimyasal soyulmalara alternatif olarak geliştirildi ve popülerliği hızlı ve muazzam bir şekilde arttı.Erbium ağız veya göz alanı gibi yalnızca belirli alanların kolaylıkla hedef alınması için hassas bir şekilde kontrol edilebilir. Genellikle, işlem, yüz germe veya göz kapağı ameliyatı gibi başka bir kozmetik işlemle birlikte yapılabilir.

Foto Erbium Yag Lazer Tedavisi ile hangi koşullar tedavi edilebilir?

  • Kırışıklıklar
  • Epidermal Nevüs (Köstebek ve doğum lekeleri)
  • Sivilce izleri
  • Güneş lekeleri (Güneş ışınlarından kaynaklanan koyu lekeler)
  • Aktinik Keratozlar (Potansiyel olarak kanser öncesi gelişme)
  • Hipertrofik Yara İzleri
  • Siringom (cilt yüzeyinin altında küçük kum boyutlu dikenli çıkıntılar)
  • Cerrahi veya Travma İzleri

Erbium lazer nasıl uygulanır?

Lazerler, deriden geçen ve tercihen cildinizin kolajeninde su emilen özel bir ışık yayarak çalışır. Ortaya çıkan ısı oluşumu cildin çok ince katmanlarını buharlaştırarak kırışıklıkların görünümünü ve diğer istenmeyen dokuları azaltır. Eski cilt yeni deriye dönüşür. İyileşme sürecinde yeni hücreler oluştuğunda cilt daha pürüzsüz, daha eşit renk ve yumuşak hale gelir.  Lazer ışını, tedavi edilen cildinizin alanını otomatik olarak tarayan bir bilgisayar kontrollü cihaz aracılığıyla verilecektir.

Lazer işleminin uygulanacağı  alanın büyüklüğüne ve deri kalınlığına bağlı olarak, işleminiz yarım saat ila bir kaç dakika sürebilir.

Ne kadar sürede sonuçları göreceğim?

İyileşme süresi genellikle 1-2 haftada tamamlanır. Cildiniz birkaç hafta içinde iyileşir, o zamana kadar nihai sonuçları göremeyebilirsiniz. Cildiniz iyileştikçe ve yeni kolajen çizgileri ve kırışıklıkları yenilerken doldurur ve sonuçlarınız her geçen gün iyileşmeye devam eder. Sonuçlar uzun vadede kalıcı olacaktır.