Dudak ve Yüz Dolgusu Yaptırmak

Dudak ve Yüz Dolgusu

Güzellik her insanın arzuladığı bir şeydir. Özellikle kadınlarda güzellik olgusu daha farklı bir boyuttadır. Hemen hemen her kadın daha dolgun dudaklarının olmasını ister. Çünkü dudaklar dişiliğin en önemli unsurudur. Doğuştan ince dudaklı kadınlarda dolgun dudaklar bir istektir. Bazılarında ise bu istek artık saplantı boyutuna gelmiştir. Yüz dolgusunda ise yerleşmiş olan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır. Yüze hacim verilir ve yeniden şekillenmesi sağlanır. Kadınlar yüz dolgusunu da dudak dolgusu kadar önemserler.

 Vücudumuzda doğal olarak bulunan hyaluronik asit molekülü cildimizin dolgun görünmesini sağlar. Zamanla bu molekül azalmaya başlar. Hyaluranik asit biyolojik olara üretilip cildin nemlendirilmesi ve kırışıklıkların doldurulmasında kullanılır. Yüz dolgu maddeleri içeriklerine göre kalıcılıkları değişir. Çoğu zaman ucuz yüz dolguları alerjik reaksiyona sebep olabilir. Bu nedenle her yere güvenilmemeli ve ucuz yüz dolgu maddelerinden uzak durmalıyız.

Yüz ve dudak dolgusu Nasıl Uygulanır?

Yüz ve dudak dolgusunun nasıl uygulandığı merak edilen sorular arasındadır. Bu işlem cerrahi olmayan bir estetiktir. Sadece alanında uzman bir doktor bu uygulamayı kolaylıkla yapar ve sonunda olumlu sonuçlar da verir. İnce uçlu iğneler aracılığıyla istenilen bölgelere dolgu maddesi enjekte edilir. Dudak dolgusu genellikle ya tamamına ya da dudak kenarlarına yapılır. Dudak dolgusu sadece dolgunlaştırmak amaçlı yapılmaz. Aynı zamanda kalın dudaklı kişilerin zamanla sarkmış olan dudaklarını toplamak amaçlıda kullanılmaktadır. Yüz ve dudak dolgusu uygulamasında dikkat etmeniz gereken önemli nokta öncelikle doktorunuza gidip yüzünüze en iyi gidebilecek kontürü belirlemeniz gerekmektedir. Dolgu işlemi lokal anestezi altında gerçekleşir. Acı hissetmezsiniz ve işlemden sonra çok rahat bir şekilde günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Dudak ve yüz dolgusu kimlere uygulanır?

Yüzünde hacim kaybı yaşayanlar, yüz ve alın çizgileri ortaya çıkanlar, yanak dolgunluğu azalanlar, dudakları ince olanlar ve dudak hacmi azalanlar, kaşları düşük olanlar bu işlemi uygulayabilirler. Gebe ve emzirme döneminde olanlar, ilaç tedavisi alanlar ve ergenlik döneminde olanlara ise dudak ve yüz dolgusu uygulanmaz.

Yüz ve dudak dolgusu ne kadar kalıcıdır?

Yüz ve dudak dolgusunun kalıcılığı uygulanan tekniğe ve bölgenin anatomik yapısına göre değişiklik gösterir. Genel olarak yüz dolgusu18 ila 24 ay arasında kalıcılık gösterirken dudak dolgusu yüze oranla daha azdır.6 ila 9 ay arasında dolgu erimektedir.

Eğer siz de yüz ve dudak dolgusu yaptırmayı düşünüyorsanız Ankara’daki kliniğimize gelebilir ve size uygun olan dolguyu doktorunuzla karar verip, fiyat alabilirsiniz.