doğal kaş kaldırma teknikleri

Doğal Kaş Kaldırma Teknikleri

Kaş kaldırma konusunda ihtiyaç hisseden bireyler genellikle cerrahi operasyon teknikleri veya botoks, ultera gibi cerrahi müdahale gerektirmeyen uygulamalara yönelmektedir. Kaşların, yüz görünümü ve genel estetik üzerindeki etkisi sebebiyle hemen herkes kaş yapısının düzgün olmasına, sarkma ve perde oluşmamasına özen göstermektedir. Ancak, kaşlar kişilerin cilt yapısına bağlı olarak sarkabildiği gibi, farklı birçok sebebe bağlı olarak da sarkabilmektedir.

 

 • Yaşlılık
 • Yer çekimi etkisi
 • Yüz bölgesinde cerrahi operasyon yapılmış olması
 • Tümör
 • Kötü yaşam alışkanlıkları (içki, sigara kullanımı)
 • Genetik özellikler
 • Kilo almak veya vermek kaş sarkmalarının sebepleri arasında yer almaktadır.

 

 

 

Doğal Yollarla Kaş Kaldırma Yöntemleri

 

Kaş kaldırma gereksinimi olmasına rağmen cerrahi yöntemleri veya diğer teknikleri kullanmak istemeyen bireyler, evlerinde uygulayacakları tekniklerle kaşlarını doğal görünümlerine en yakın hale getirebilirler. Kaşları daha kalkık göstererek estetik ihtiyaçların geçici olarak karşılanmasına olanak sağlayan yöntemler arasında,

 

 • Kaş kaldırma egzersizleri
 • Masaj
 • Kaşların taranması
 • Kaş alma yöntemi
 • Aydınlatıcı kullanmak
 • Kaş doldurmak yer almaktadır.

 

Kaş kaldırma konusunda ihtiyaç hisseden bireyler genellikle cerrahi operasyon teknikleri veya botoks, ultera gibi cerrahi müdahale gerektirmeyen uygulamalara yönelmektedir.

 

Kaş kaldırma Egzersizi Nasıl Yapılır?

 

Kaşların düşük olması bireyin dış görünümünü de olumsuz etkilemektedir. Yüze yorgun ve kızgın bir ifade ekleyen düşük kaşlar alın germe ve kaş kaldırma egzersizleriyle kısmen de olsa giderilebilmektedir. Parmakların kaşlar üzerine konarak iç tarafa doğru bastırılmasıyla sağlanacak olan cilt gerilmesi düşük kaşların bir nebze oldun kalkmasını sağlayacaktır. Aynaya bakarak yapılması gereken bu hareket, alın derilerindeki kırışıklıkların düzelmesine de katkı sağlar. Bu egzersizde, baş ve işaret parmaklarının alına konularak kemikten yukarı istikamette itilmesi ve belli aralıklarla tekrar edilmesi gerekir.

 

Kaşlara Masaj Nasıl Yapılır?

 

Vücudun her an diri olmasını sağlamak adına yapılan spor kaşlar için yapıldığı zaman da olumlu etkiler görülmektedir. Kaşların düşük görünmemesi adına yapılacak olan masaj, her gün sabah ve yatmadan önce olmak üzere iki kez yapılmalıdır. Parmak uçlarıyla kaş kemiğinden başlayarak yukarı doğru kaldırmak ve bu işlemi toplam 5 dakika her on saniyede bir tekrar etmek düşük kaşlar için oldukça iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 

Kaş Tarama Nasıl Yapılmalı?

 

Kaşların kullanılmış ve bitmiş bir rimel fırçasına zeytinyağı veya Hint yağı sürülerek yukarı istikamette taranması kaşların düşük görünmesini engellemenin yanı sıra kaş dökülmelerini de ortadan kaldırmaktadır.

 

Kaş Nasıl Alınmalıdır?

 

Özellikler kadınların estetiğe olan düşkünlükleri, bazı özel makyaj hilelerini bilmelerini gerektirir. Kaşların mümkün olduğu nispette üstten alınmaması sayesinde kaşların daha dik görünmesini sağlanabilmektedir.

 

Aydınlatıcı Kullanmak Kaşları Daha Dik Gösterir

 

Kaşları dik göstermek adına kullanılan makyaj hilelerinden biri de aydınlatıcı kullanarak kaşların yapısını olduğundan daha dik göstermektir. Bunu sağlayabilmek adına kaş kemiğinde kaşın bittiği yere aydınlatıcı sürmek kaş kemiğini daha iri, kaşları da daha dik göstermektedir.

 

Kaş Doldurma

 

Kadınların makyajlarını tamamlayan unsurlardan biri de, kaş makyajıdır.  Dolu dolu bir görünüme sahip olan bir kaş yapısı daha ilgi çekici olduğu gibi, kaşların olduğundan daha dik görünmesini sağlar. Kaş doldurma uygulamasında uygun bir kalem seçilmesi ve kaş çizgilerinin belirlenerek hafifçe doldurulması gerekir. Sadece kaş kalemi dokunuşunun yeterli olmadığı hallerde kaş tarağı ile kaşların yukarı doğru taranması da bir nebze daha dik bir görüntü elde edilmesine olanak sağlayacaktır.

 

Kaş doldurma uygulaması biraz zaman alan zor bir işlem olmakla birlikte, zaman içerisinde alışkanlık kazanılmakta ve düşük kaşlar için anlık çözüm sağlayabilmektedir. Kaşların öne çıkarılması ve etrafını saran çizginin daha da belirginleştirilmesi için açık renk far kullanmak beklentileri daha üst seviyede karşılayacaktır.