Cilt Yüzeyi Temizliği Nasıl Yapılır

Cilt Yüzeyi Temizliğinde Yeni Nesil Teknoloji: Xs Dynamıs

Son teknoloji tedavi özellikleriyle ve kişiye göre özelleştirilebilinen ayarlarıyla Fotona XS Dynamis üçüncü nesil ER: YAG lazer cilt yenilenmesi sağlamaktadır. XS Diynamis cildin yüzeyinden en derin katlarına kadar inebilme özelliği ile ciltte canlanma sağlar.Cildiniz daha güzel bir görünüme kavuşması için 20’den fazla ayarlanmış tedavi setinin olduğu ve gözle görünebilir sonuçlar için de dijital ablasyon ve kaogülasyon seçenekleriyle de daha ince ayarlar kullanarak yaşlanmanın etkilerine son verin. Spesifik cilt problemleri için birebirdir ve her cilde uygun çözüm olanağı sunar. Özellikle akne lekeleri için Er: YAG lazer, cilt yenileme işlemine gözle görünür cevap verir.

XS Dynamis iyi performanslı Er: YAG lazeri ile estetikten dermatolojiye kadar birçok alanda farklı uygulamalarda kullanılabilir. XS Dynamis keratozlar ve ben gibi pigmentli lezyonları kontrollü olarak kansız bir şekilde alınmasını sağlar. Klinik araştırmalarda Er: YAG lazer keratozları etkili bir şekilde yok etmede başarılı olmuştur ve tek bir seansla %93 oranında bir başarı yakalamıştır.

Fotona’nın Er: YAG lazer dalga boyu ile rahim boynu, vajinanın lezyonlarının yanı sıra HPV lezyonları, pigmentasyonlar ve neoplaziler için oldukça yararlıdır. XS Dynamis aynı zamanda jinekolojik tedavilerde de ağrısı az olan, anestezi gerektirmeyen ve invaziv olmayan birçok fayda sağlar.

Görüldüğü üzere birçok fayda sağlayan bu tedavi yöntemi kişinin mutsuz olduğu her türlü kırışıklıklar, köstebek ve doğum lekelerinden, sivilce izlerinden, güneş lekelerinden, hipertrofik yara izlerinden, cerrahi izlerden cildinizi kurtarır.

Er: YAG lazer nasıl uygulanır?

Lazer ışınları derinizden geçerek ve cildinizin kolajeninde su emilen özel bir ışık yayarak çalışır. Ve bunun sonucunda ortaya bir ısı çıkar. Bu ısı cildin çok ince katmanlarını buharlaştırarak kırışıklıkların görünümünü azaltmakla beraber istenmeyen dokularda da gözle görünür bir azalma sağlar. Eski cildiniz yerine yenisini bırakır ve iyileşme sürecinde yeni hücreler oluştuğu için cildiniz pürüzsüz bir görüntü elde eder. Lazer’in uygulanacağı  alana göre ve derinin kalınlığına bağlı olarak, işlem yarım saat ila birkaç dakika sürebilir.

Peki, bu tedavinin yan etkileri var mı? Her tedavide olduğu gibi bu uygulamada da yan etkiler vardır tabi ki. Olası yan etkiler kızarıklık birkaç gün devam edebilir. Kabarma yaşanabilir. Geçici hipo veya hiper-pigmentasyon yaşanabilir. Morarma yaşanabilir ve ağrı hissedilebilinir

Peki, bu yenilemeden sonra cildinize nasıl bakmalısınız?

Öncelikli olarak uygulama yapılan alana 5 gün boyunca bakım uygulanmalı ve korunmalıdır. Cortizonlu krem veya düz bir nemlendirici uygulamalısınız fakat tedavi sırasında epidermal hasar oluştuysa doktor onayı ile antibiyotikli krem uygulanmalıdır. Buz uygulaması yapmanız da kabarıklıkları azaltacaktır. İyileşme süresince işlem gören yere güneş koruyucu kullanılmalı ve bölgenin güneşle teması kesinlikle engellenmelidir. Hasta tüm bunları doktor kontrolünde onun anlattığı şekilde uygulamalı.

Lazer sonrasında sonuçları ne zaman görürüm?

Cildin iyileşmesi genellikle bir iki hafta sürer. Bu iyileşme süresi boyunca nihai sonuçları hemen göremeseniz de cildiniz iyileştikçe ve yeni hücreler oluştukça kırışıklıklar doldurulur. Her geçen gün etkisi gözle görünür hale gelir ve belli bir süreden sonrada uzun vadede kalıcı olacaktır. Cildi tamamen yenileyen bu tedavi yöntemi sayesinde sizde istediğiniz görüntüye kısa sürede kavuşacaksınız. Cildinizin problemini gelin tespit edip tedaviye başlayalım ve yeni bir görünüme kavuşun.