Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

Farklı sebeplere bağlı olarak yüz ve vücutta oluşan deformasyonlar ve şekil bozuklukları bireylerde estetik kaygısı oluşturmaktadır. Bu tür bozulmalar sonradan ortaya çıkabildiği gibi, kalıtsal veya hormon yapısına bağlı olarak da görülebilmektedir. Bazı hallerde meydana gelen şekil bozuklukları ve deformasyonlar sebebiyle psikolojik sorunlar da yaşanabilmekte, bireyin sosyal yaşamdan uzaklaşmasın sebep olabilmektedir. Bireylerin direkt olarak bu tür sorunlarına yönelik olarak yaptırdıkları estetik girişimlerin dışında, daha güzel bir cilt ve vücut yapısına sahip olmak adına yaptırdıkları estetik uygulamalar da mevcuttur. Badem göz estetiği de, yüz ve çevresinin daha güzel görünmesini isteyen bireylerin başvurduğu bir uygulamadır.

 

Estetik görünümün güzelleştirilmesine yönelik olarak yapılan girişimlerin büyük bir çoğunluğu, yüz ve çevresinde yapılmaktadır. Yüzün estetik görünümü bireyin kendisini daha iyi hissetmesini sağladığı gibi, sosyal yaşamına da olumlu katkılar sunmaktadır. Yüz bölgesinde yapılan ve birçok estetik kaygının giderilmesini olanak sağlayan uygulamalar,

 

 • Göz ve çevresi
 • Saç
 • Burun
 • Kaş
 • Yanaklar
 • Dudaklar
 • Kulak
 • Alın bölgesi gibi görünür bölgelerdeki düzenlemelere olanak sağlamaktadır.

 

Bunun dışında vücudun hemen her bölgesine yönelik olarak yapılan estetik girişimlerle beklentiler yerine getirilmektedir. Göğüs, popo, genital bölgeler, karın yağları, bacak bölgeleri farklı yöntemlerle istenilen şekil ve boyuta sahip olabilmektedir.

 

Badem Göz Nedir?
Badem Göz Estetiği Neden Yapılır?
Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?
Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Badem Göz Estetiği Kimler İçin Uygundur?
Badem Göz Ameliyatının Sağladığı Estetik Kazanımlar
Badem Göz Estetiği Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?
Badem Göz Estetiği İçin Hekim ve Klinik Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir
Ameliyatı Öncesi Hastanın Tıbben Uygunluğu Nasıl Değerlendirilir?
Badem Göz Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler
Badem Göz Ameliyatı Günü Neler Yaşanır?
Ameliyat Sonrası Ağrı – Acı Hissi ve Anesteziye Bağlı Etkiler
Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Badem Göz Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci
Badem Göz Ameliyatının Uygun Olduğu Yüz ve Göz Tipleri
Badem Göz Estetiği Ne Kadar Sürer?
Badem Göz Estetik Ameliyatı İz Bırakır Mı?
Ameliyat Sonrası Gözde Herhangi Bir Fonksiyon Kaybı Yaşanır Mı?
Badem Göz Estetiği Değişim ve Özgüven Kazandırır
Badem Göz Estetiği ile Eş zamanlı Yapılabilen Farklı Estetik Operasyonlar
Badem Göz Estetiği Hakkında En Sık Sorulan Sorular
Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar Sürer?
Ameliyat Sırasında Ağrı-Acı Yaşanır Mı?
Badem Göz Ameliyatı Sonrasında Sportif Aktivitelere Ne Zaman Dönebilirim?
Badem Göz Ameliyatının Sosyal Yaşama Katkıları Nelerdir?
Badem Göz Estetiğinin Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?
Badem Göz Ameliyatları Dinen Caiz Midir?
Badem Göz Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?
Badem Göz Estetik Ameliyatı Masrafları SGK Tarafından Karşılanıyor Mu?
Badem Göz Estetiği Ameliyatlarında Yaş Sınırı Nedir?
Badem Göz Estetiği Yaptıranlar Arasında Memnuniyet Oranı Nedir?
>Badem Göz Estetiği Sonrası Botoks Gereksinimi Ortadan Kalkar Mı?
Badem Göz Estetiği Ameliyatı Sonrası Enfeksiyon Riski Var Mıdır?

 

Badem Göz Nedir?

 

Hiç kuşkusuz, yüz bölgesi estetik kaygıların en fazla yaşandığı bölümdür. Bu sebeple, yüzün üst bölgesinde merkez konumunda bulunan gözler estetik açıdan ekstra öneme sahiptir. Yüz ve göz çevresinin daha estetik bir görünüme kavuşması adına farklı tekniklerle uygulanan onlarca estetik tedavi yöntemi mevcuttur. Ancak bireylerin taleplerine bağlı olmak kaydıyla yüz çevresinde göz estetiğiyle eşzamanlı olarak yapılan müdahalelerle yüzün tamamı tek bir operasyonla estetik bir görünüme kavuşturulabilmektedir.

 

Badem göz estetiği de bireylerin yüz ve göz çevresinde daha estetik bir görünüme sahip olmak adına talep ettikleri bir tedavi yöntemidir. Günümüzde çoğunlukla yüzü bir bütün olarak değerlendirmek yerine estetik kaygı oluşturan bölgelere yapılan müdahaleler daha sık talep görmektedir. Badem göz ameliyatı da bu tür düşünceye sahip olan bireylerin taleplerini yerine getirmek amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

 

Badem Göz Estetiği Neden Yapılır?

 

Badem göz estetiği, gözün iç ve dış yan köşelerinin daha dışarı ve yukarı çekilmesi suretiyle gözün yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılmaktadır. Kantus adı verilen gözün iç, dış ve yan köşelerinin aşağıya doğru olması halinde bireylerin yorgun ve düşük enerjili görünmesi, bu tür operasyonları gerekli kılmaktadır. Vücudun odak noktası olan yüzde oluşan bu tür olumsuzlukların yarattığı istenmeyen etkilerin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan badem göz estetiği, dokulara herhangi bir zarar vermeden yapılabilen basit bir estetik müdahaledir.

 

Badem göz ameliyatının bu denli talep görmesinin altında yatan en önemli gerçek ise, bireyin olduğundan daha genç ve sağlıklı bir yüz ve göz yapısına sahip olabilmesidir. Bu sebeplere dayalı olarak yapılan estetik müdahaleler sonrası birey hafif yukarı kalkık ve çekik bir göz yapısına kavuşarak fiziki kazanımlar elde etmektedir.

Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Yakın geçmişe kadar kozmetik ürünlerle sağlanan yüz ve göz estetiği, teknolojinin gelişimine bağlı olarak oldukça ilerlemiş bulunan cerrahi yöntemlerle yapılabilmektedir. Özellikle estetik cerrahi konusunda dünya çapında ün yapmış bulunan hekimlerimiz, her yıl dünyanın dört bir yanından estetik amaçlı gelen hastaları yüksek başarı oranıyla tedavi etmektedir. Badem göz ameliyatı da sağlıklı bir gözaltı yapısı, iri ve çekik bir göze sahip olmak isteyen herkesin tercih ettiği bir estetik operasyondur. Dünyaca ünlü film yıldızlarının sıkça tercih etmesiyle oldukça popüler bir hale gelen badem göz, etkili bakışlara sahip olmak isteyen kadın-erkek bireylerin en fazla tercih ettiği estetik uygulamadır.

 

Badem göz ameliyatı gözün hafifçe yukarı çekilmesi yoluyla gözlerin daha iri bir görünüme sahip olmasını ve bakışların daha derin bir ifadeye sahip olmasını sağlamaktadır. Günümüzde kozmetik ürünlerle geçici olarak sağlanabilen bu durum, badem göz ameliyatı sayesinde kalıcı olarak sağlanabilmektedir. Badem göz ameliyatının ana fikri, kişinin estetik algısına hitap edebilmek ve bireyin yüz yapısını daha çekici bir görünüme kavuşturmaktır. Ancak bu tür operasyonlardan yararlanabilmesi için bireyin yüz yapısının buna uygun olması gereklidir.

 

Badem göz ameliyatlarını tercih edenler daha çok düşük bir göz yapısına sahip olan ve buna bağlı olarak estetik kaygılar yaşayan bireyler tarafından tercih edilmektedir. Yüzün görünümünü ve göz yapısını tamamen değiştiren badem göz operasyonları sonrasında, olağanüstü güzellikte bir göz yapısına kavuşmak mümkün olabilmektedir. Badem göz ameliyatları ‘’çekik göz estetiği’’ ve ‘’ kantoplasti’’ ameliyatı olarak da adlandırılmaktadır.  Gözü tutan yan bağ dokularına müdahale edilmek suretiyle yapılan bu tür ameliyatlar, uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Çünkü bağ dokularına yapılan müdahalenin aşırıya kaçması durumunda yüzün doğal yapısına zarar verilmesi ihtimal dâhilindedir.

 

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Vücudun tamamında bulunan ve dokuların gergin bir şekilde durmasını sağlayan bağ dokular, göz çevresinde de bulunmaktadır. Farklı sebeplere bağlı olarak zayıflayan bağ dokuları, zamanla gerginliğini sağladıkları yapıları bırakmaya başlayarak bulundukları alanlarda gevşemelere sebebiyet vermektedir. Farklı estetik müdahaleler yapılarak bağ dokulara müdahale edilerek yapılar sağlamlaştırılmakta ve pürüzsüz bir görünüm elde edilebilmektedir. Badem göz ameliyatlarında yapılan işlem de, bağ dokularına yapılan müdahalelerle göz ve çevresinin estetik bir görünüme kavuşturulmasıdır. Badem göz estetiği ameliyatlarında kullanılan yegâne yöntem olan bağ dokularının iple asılması tekniği, oldukça kısa sürelerde yapılabilen bir uygulamadır.

 

Badem göz estetiği ameliyatlarında yapılan ilk işlem, hastanın göz ve yüz yapısının özenli bir şekilde incelenmesidir. Yapılan muayene sonrasında bireyin estetik beklentileri ve yaşadığı kaygılar netleştirilir. Elde edilen bulgular neticesinde hastanın ihtiyaçlarının badem göz ameliyatı ile giderileceğine kanaat getirilmesi halinde uygulama kararı alınır. Uygulama, hastanın yüz yapısının badem göz ameliyatına uygun olması halinde yapılmakta, operasyon öncesinde müdahale edilecek alanlar belirlenmektedir.

 

Bağ doku yapısına göre asma iplerinin seçilmesi sonrasında, her iki gözün şakaklara yakın olan ve kaşın bitiş noktalarından iki küçük kesi açılır. Kesilen bölgeden içeri girilerek PDO adı verilen ipler göz kapaklarında gerekli gerginliği sağlayacak şekilde yerleştirilir. Operasyon sırasında sağlanan gerginliğin uzun süreli olması adına, iplerin ucu kemiklerin zar dokularına sabitlenmekte, böylece göz yapısı yaklaşık 5 yıl boyunca sarkmadan estetik beklentileri en üst düzeyde karşılamaktadır. Kemiklerin zar dokularına sabitlenen iplerin olumlu bir katkısı da, bölgede kanlanmaya olumlu katkı sağlamasıdır. Böylece göz çevresindeki diğer bölgelerde var olan estetik sorunlar da giderilmektedir.

 

Badem Göz Estetiği Kimler İçin Uygundur?

 

Badem göz estetiği her şeyden önce bireyin estetik kazanımlarına yönelik olarak yapılan bir uygulamadır. Bu tür ameliyatlarda en önemli unsur, kişinin badem göz ameliyatına uygun yüz ve göz yapısına sahip olmasıdır. Bu sebeple badem göz ameliyatı ihtiyacı duyan bireylerin uzman bir hekim kontrolünden geçmesi ve uygulama ile ilgili ön fikir oluşturması tavsiye edilmektedir. Badem göz estetiğinin avantajlı bir yönü de, ameliyat sonrası bireyin yeni görünümünden hoşnut olmaması halinde eskiye dönüşün sağlanabilmesidir.

 

Farklı estetik ameliyatlarla kombine edilerek de yapılabilen badem göz estetiği, tek başına yapıldığında uyuşturma bile gerektirmeyen basit bir operasyondur. Ancak hasta kaygıları ve hekim önerileri ile, bölge hafif bir uyuşturma sonrasında uygulamaya hazır hale getirilmektedir. Badem göz ameliyatı yaptırmak isteyen bireyler,

 

 • 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
 • Cerrahi müdahale sebebiyle ortaya çıkacak bir soruna sahip olmamalıdır.
 • Bölgesel uyuşturma yapılmakla birlikte hasta anestezi ilacı etkilerinden dolayı oluşabilecek bir alerjiye sahip olmamalıdır.
 • Badem göz ameliyatı sonrasında elde edilecek göz yapısının hastanın yüz yapısına uygun olması gereklidir.
 • Göz kapaklarının açılmaması, kapanmaması veya yarım açılıp kapanması gibi sağlık sorunlarının yaşanıyor olması halinde badem göz estetiği uygulanabilmektedir.

 

Badem göz ameliyatlarında hasta yaşı en az 18 olmakla birlikte, üst sınır yoktur. Yaşın artması ile birlikte, göz ve yüz bölgesinde kombine estetik uygulamaların yapılabilme olasılığı da artmaktadır. Bu tür ameliyatlar daha çok düşük göz yapısına sahip olan bireyler tarafından tercih edilmekle birlikte, estetik görünümlerinde farklılık arayan kişiler için de uygun bir ameliyattır.

 

 

Badem Göz Ameliyatının Sağladığı Estetik Kazanımlar

 

Badem göz, son yıllarda oldukça popüler olan ve dünyada birçok ünlü kişi tarafından tercih edilen bir estetik uygulamadır. Yabancı mankenler, oyuncular ve sanatçılar badem göz estetiği sayesinde göz yapılarını ve bakışlarını değiştirmektedir. Badem göz estetiğinde elde edilmesi istenilen sonuç, gözlerin daha derin ve anlamlı bir bakışa sahip olması, iri ve yüze orantılı bir görünüm kazanarak bireyin fark edilmesini sağlamaktır. Yüze bölgesinde her hangi bir estetik gereksinime gerek duymayan birçok kişi tarafından talep gören badem göz, genellikle genç yaşlardaki bireylerin tercih ettiği bir uygulamadır. Genel olarak bakıldığında badem gözün estetik kazanımları,

 • Çekik, iri ve fark edilir bir göz
 • Derin ve anlamlı bir bakış
 • Göz düşüklüğünün ortadan kaldırılması
 • Yüz estetiğine ait beklentilerin karşılanması
 • Yüzdeki diğer organlarla orantılı bir görünüm elde edilmesi şeklindedir.

 

Yüz bölgesinde yapılan tüm estetik uygulamalar ‘’Altın oran’’ ölçülerinin sağlanabilmesine yönelik olarak yapılmaktadır. Gözün yanlardan kaldırılarak daha büyük ve görkemli bir görünüşe sahip olması amacıyla yapılan badem göz estetiği de, bu orana göre hesap edilerek yapılmaktadır. Gözün yüzün doğal yapısına uygun olmayan bir görünüme sahip olması bireyde estetik kaygıların oluşmasına sebep olmaktadır. Badem göz etkisinin oluşumu kozmetik ürünlerle kısmen mümkün olmakla birlikte, geçici olması ve her gün uğraşı gerektirmesi sebebiyle uygulanabilir değildir. Badem göz estetiği ile uzun yıllar doğal bir görünüme sahip olmak mümkün olabildiği gibi, yüze yapılan makyaj ve kozmetik müdahaleler bireyde çok daha güzel görünümlerin elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

 

Badem göz estetiğinin göz üzerinden yapılan küçük çaplı kesilerle yapılabiliyor olması sayesinde yüzün doğallığından her hangi bir kayıp yaşanması söz konusu değildir. Yakından bakıldığında bile görülmesi mümkün olmayan izler, kısa bir süre içerisinde ortadan tamamen kaybolmakta, ameliyata dair hiçbir iz kalmamaktadır. Badem göz estetik ameliyatlarının sağladığı bir başka kazanım da, ameliyatın hangi gerekçeye bağlı olarak yapılırsa yapılsın göz kenarlarında meydana gelen kırışıklıklar ve deri sarkmaları tamamen ortadan kaldırılarak hastanın daha sağlıklı ve pürüzsüz bir yüze kavuşturulmasıdır.

 

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Nedir

 

Badem Göz Estetiği Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?

 

 

Badem göz estetiği, son yılların en popüler estetik ameliyatları arasında ilk sırlarda yer almaktadır. Kadınların kozmetik ürünler kullanmak suretiyle elde ettikleri görünümün doğal yollarla elde edilmesini sağlayan bu teknik sayesinde makyaj ve kozmetik ürün kullanımı bir hayli azalmaktadır. Vücudun birçok bölgesine yapılan estetik girişimler gibi badem göz ameliyatı da kalıcı bir çözüm olmamakla birlikte, uzun yıllar aynı etkiye sahip olunabilen sonuçlara sahiptir. Yaklaşık 5-6 yıllık bir süre aynı görünümün elde edilmesini sağlayan ameliyat, ilerleyen dönemlerde kemiklerin zar dokusuna asılan bağ dokularının gevşemesine bağlı olarak etkilerini azaltabilmektedir.

 

Badem göz ameliyatının etkileri her ne kadar yaklaşık 5-6 yıllık bir süreyi kapsıyor olsa da, gevşemenin meydana gelme süresi kişiden kişiye farklılıklar gösterebilmektedir. Bireyin genetik yapısı, spor ve beslenme alışkanlıkları, çevresel etkiler, yaşam biçimi bu süreyi belirleyen etkenler arasındadır. Duş yapılan suyun sıcaklığı bile bazı kişilerde ameliyatın kalıcılık süresinde farklılıklar oluşturabilmektedir. Bu sebeple badem göz ameliyatı sonrası hekim tarafından verilecek olan tavsiyelere uyulması oldukça önemlidir. Badem göz ameliyatı olan hastalardan alınan geri dönüşlerde genellikle ilk 6 yıl etkinin tam anlamıyla sağlandığı, ilerleyen yıllarda ise tam olmamakla birlikte tatmin edici derecede bir etkiye sahip olduğu görülmektedir.

 

Badem göz ameliyatı ile sağlanan etkinin yaşam boyu sürdürülmesi, belli dönemlerde yeniden ameliyat olunması ile mümkün olabilmektedir. Yaklaşık yarım saat gibi kısa sürede yapılabilen badem göz ameliyatı her seferinde 5 ila 8 yıllık sürelerle etkisini devam ettirmektedir.

 

Badem Göz Estetiği İçin Hekim ve Klinik Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir

 

Uzman estetik cerrahları tarafından %100 hasta konforu sağlanarak yapılan cerrahi girişimler, yüz estetiği operasyonları arasında oldukça sık tercih edilen uygulamalardır. Basit bir operasyon olmasına rağmen yapıldığı bölgenin hassasiyeti sebebiyle büyük titizlik gerektirir. Yüz bölgesinde yapılabilecek cerrahi hatalar bireyin yüz yapısında önemli sonuçları olacağından dolayı, hekim seçiminde dikkatli davranmak gereklidir. Hekim seçimi genellikle daha önce uygulama geçirmiş ve memnuniyetlerini belirtmiş olan hastaların tavsiyesi doğrultusunda yapılmaktadır. Ancak ilk kez bu tür uygulamalarla karşılaşacak olan kişiler, hekim seçiminde özenli davranmalıdır.

 

Dikkat edilmesi gereken ilk husus hekimin bu tür operasyonlarla ilgili bilgi ve tecrübeleri olmalıdır. Mümkünse hekimin daha önce yapmış olduğu estetik operasyonlar hakkında referans istenmeli, bu tür ameliyatları geçirmiş kişilerden görüş alınmalıdır. Bu tür operasyonlarda hekimin vakaya yaklaşımı da büyük önem taşır. Hasta ile kurulan kontak, ameliyat öncesi süreçte yaşananlar ve hekimin bu süreçteki davranışları da hekim tercihinde rol oynamalıdır.

 

Ameliyatın yapılacağı klinik de, hekim seçimi kadar önemlidir. Hekim seçimi yapıldığında klinik seçimi de yapılmış olacağından, daha sonra klinik şartları sebebiyle yaşanacak sorunların giderilmesi pek mümkün olmaz. Bu sebeple hekim ve klinik seçimi bir bütün olarak düşünülmelidir. Ameliyatın yapılacağı klinikte bulunması gereken özellikler arasında,

 

 • Ameliyatın yapılacağı ortamın genel sağlık ve hijyen kurallarına uygunluğu
 • Ameliyatın yapılacağı yerin steril edilmiş ayrı bir alanda yapılıp yapılmadığı
 • Hasta kabul ve ameliyat öncesi personel yaklaşımı ilk sıralarda yer almaktadır.

 

Ameliyatı Öncesi Hastanın Tıbben Uygunluğu Nasıl Değerlendirilir?

 

Badem göz ameliyatı diğer cerrahi müdahalelerde istenilen birçok test ve analize gerek duyulmayan bir operasyondur. Hastanın asgari şartlara uygunluğu badem göz ameliyatı için yeterli olmaktadır. Küçük ebatlarda da olsa göz üzerinden iki adet kesi yapılıyor olması sebebiyle diğer cerrahi işlemler gibi ciddiyetle ve büyük bir titizlikle yapılmalıdır. Bu tür ameliyatlarda hastanın herhangi bir bulaşıcı hastalığının olmaması, gebe olunmaması ve anestezi ilaçlarına karşı alerjisi bulunmaması yeterlidir. Ayrıca hastanın 18 yaşından küçük olmaması aranan şartlar arasında yer almaktadır.

 

Badem Göz Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

 

Badem göz estetiği ameliyatları her ne kadar cerrahi bir girişim olsa da, oldukça basit yapılabilen ve komplikasyonları yok denecek kadar az olan operasyonlardır. Ameliyat öncesi yapılan tetkiklerde hastanın kan değerleri ölçülmekte ve idrar testi yapılarak sonuçlar analiz edilmektedir. Ayrıca hastanın cilt yapısı incelenerek ameliyata uygun olup olmadığı netleştirilir. Gözle ilgili estetik beklentileri tam olarak karşılayan ameliyat yaklaşık bir gün süren bir hazırlık sonrası yapılabilmektedir.

 

Bu tür ameliyatlarda da klinik ve cerrah seçimi ameliyat konforu ve elde edilecek sonuç açısından oldukça önemli unsurlardır. Ameliyat öncesinde hasta hafif bir kahvaltı yapmalı, vücutta gerginlik yaratacak ve kas gerginliğini olumsuz etkileyecek durumlardan kaçınmalıdır. Ameliyat öncesi hastanın stres yaşamaması, operasyona gergin bir şekilde girmemesi tavsiye edilmektedir. Işıklandırılmış konforlu bir özel sandalye üzerinde yapılan operasyon yarım saat kadar kısa bir sürede gerçekleştirilmekte, ameliyat sonrası ağrı kesici ilaçlar reçete edilerek hasta taburcu edilmektedir.

 

Hastanın tamamen uyanık olduğu bir durumda, sadece operasyon bölgelerinin uyuşturulmasıyla yapılan ameliyatta herhangi bir acı hissi duyulması söz konusu değildir.  Ameliyat sonrası yapılan rutin kontroller sonrası hasta günlük yaşamını sorunsuz bir şekilde sürdürebilmektedir.

 

Badem Göz Ameliyatı Günü Neler Yaşanır?

 

Badem göz ameliyatlarında hazırlık aşaması, operasyon kadar önemli bir aşamadır. Estetik sorunların giderilmesi veya daha estetik bir görünüm adına yapılan başvuru sonrasında hasta ile yapılan karşılıklı görüş alışverişi ve fiziki muayene büyük bir dikkatle yapılmaktadır. Ön hazırlık aşaması sırasında hastanın badem göz ameliyatına uygunluğu ve estetik operasyon sonucunda elde edilmesi beklenen sonuç ele alınmaktadır.

 

Hasta ile yapılan karşılıklı görüşme ve fiziki muayeneden elde edilen sonuçlar doğrultusunda ameliyat için gerekli hazırlıkların yapılması aşaması başlar. Hastanın badem göz ameliyatına girmesini engelleyecek bir sorunu veya hastalığı olmaması halinde operasyon isteğe göre aynı gün veya bir sonraki gün yapılır. Hazırlık aşamasında operasyonun tüm detayları belirlendiğinden dolayı hastanın herhangi bir hazırlık yapmasına gerek kalmaz. Ameliyata giriş sırasında göz bölgesini sterilize edecek şekilde temizlik yapılmakta, hasta sadece makyajını temizleyerek ameliyata hazır hale gelmektedir.

 

Badem göz ameliyatları diğer cerrahi müdahaleler gibi ameliyathane sedyelerinde yapılmaz. Mükemmel ışıklandırmaya sahip bulunan özel ve konforlu bir sandalye üzerinde yapılan operasyon, yaklaşık yarım saat civarında sürmektedir. Ameliyatı gerçekleştirecek hekim tarafından aksi söylenmediği takdirde, sabah hafif bir kahvaltı yapılması tavsiye edilmektedir. Ameliyat öncesinde operasyon bölgesi uyuşturularak hasta ameliyata hazır hale getirilir. Uyuşma sebebiyle hastanın herhangi bir ağrı veya acı hissetmesi söz konusu değildir. Ameliyat sonrasında ağrı ve acı oluşumları ihtimaline karşı hekim tarafından reçete edilen ilaçların düzenli bir şekilde kullanılması gereklidir.

 

Ameliyat Sonrası Ağrı – Acı Hissi ve Anesteziye Bağlı Etkiler

 

Badem göz ameliyatında genellikle cilt altına uygulanan enjeksiyon ve kremlerle anestezi gerçekleştirilmektedir. Operasyon esnasında ameliyat edilen bölge tamamen uyuşturulduğu için hasta en küçük bir acı ve ağrı hissetmez. Ameliyat öncesi yapılan doz ayarlaması büyük bir titizlikle yapılarak, ameliyat sırasında herhangi bir hatanın yapılması mümkün değildir. Tamamen kontrol altında sürdürülen ameliyat sırasında hasta en ufak bir acı veya karıncalanma hissettiğinde takviye anestezi verilmek suretiyle operasyona devam edilmektedir. Konusunda uzman cerrahlar tarafından yapıldığı takdirde sıfır hata ile yapılan badem göz ameliyatları kısa süreler içerisinde ve hasta konforu en üst düzeyde sağlanarak gerçekleşmektedir.

 

Ameliyat sırasında her iki göz üzerine de anestezi etkisi sağlayan ilaç verildiğinden operasyon bitiminden yaklaşık 1 saat sonra hasta az da olsa acı hissedebilmektedir. Muhtemel acıların hissedilmemesi adına hekim tarafından verilen ağrı kesiciler kullanıldığında herhangi bir acı veya ağrı yaşanması söz konusu değildir. Ağrı kesiciler dikişlerin alınacağı güne kadar kullanılmalı, hâkim tarafından tedavi süreciyle ilgili tavsiyeler eksiksiz yerine getirilmelidir. Reçete edilen ilaçlar hiçbir şekilde hastanın günlük yaşamını etkileyecek düzeyde olmayıp, ameliyat sonrası rutin yaşama geri dönülebilmektedir.

 

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Badem göz ameliyatları hastaların bilinçleri açık durumdayken yapılan cerrahi müdahalelerdir. Bu da ameliyatın tedirgin edici bir yönü olmadığını gösteren bir özelliğidir. Ameliyat öncesinde çok ciddi bir inceleme ve analiz gerektirmediği gibi, ameliyat sonrasında da hastanın yatmasını veya müşahede altında tutulmasını gerektirecek bir sebep yoktur. Hastalara bir iş günü dinlenmeleri tavsiye edilmekle birlikte, dileyen hastalar sosyal yaşamlarına ve iş yaşamlarına aynı gün dönebilmektedir. Ameliyat hastanın fiziki aktivitelerini etkilemediği gibi, sosyal yaşamında bir değişiklik yapmasını da gerektirmez. Ancak, göz kapaklarının ameliyat sonrasında hassas olabileceği hesap edilerek göz bölgesinin muhtemel kazalardan korunmasına özen gösterilmelidir. Sürtünme sebebiyle göz üzerinde acı hissi oluşması ve dikişlerin zarar görme ihtimaline binaen, kafa bölgesine bir cisim yaklaştığında korunaklı davranmak gereklidir.

 

Badem Göz Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

 

Badem göz ameliyatı estetik anlamda bireylerin sosyal yaşamlarında ve görünümlerinde büyük değişimler sağlayan önemli bir operasyondur. Oldukça basit ve kısa sürelerde yapılması sebebiyle gerek ameliyat sırasında, gerekse ameliyat sonrasında yaşam konforuna olumsuz hiçbir etkisi yoktur. Ameliyatı takip eden 1 hafta içerisinde hekim tarafından verilen tavsiyelere uyulması halinde en üst düzeyde sonuçlar alınacaktır. Bu süre içerisinde yapılacak herhangi bir hatalı davranış ameliyattan elde edilmesi beklenen sonuçları ve başarıyı tersine çevirebilmektedir.

 

Yaşam tarzında bir değişime gerek duyulmamakla birlikte, ameliyat sırasında ve dikişlerin alınacağı güne kadar geçen sürede azami dikkat gösterilmelidir. Diğer cerrahi operasyonlara nazaran daha kolay bir girişim olmasına rağmen iyileşme sürecinde dikkatli olunmalıdır.

 

Badem Göz Ameliyatı Kimlere Uygulanmaz

 

Ameliyat sırasında yapılacak kesiler oldukça küçük olmasına rağmen, ameliyat öncesi yapılan tetkikler ve muayeneler sırasında hastanın bu tür bir operasyona uygun olup olmadığı değerlendirilmektedir. Bazı bulgular bireyin bu tür ameliyatlara uygun olmadığı şeklinde sonuçlar da verebilmektedir.

 

 • Kesi sonrası travma olasılığı görülen kişiler,
 • Herhangi bir bulaşıcı hastalık öyküsüne sahip olan bireyler
 • Gebeler
 • Anestezi ilaçlarına duyarlılığı bulunan kişiler,
 • 18 yaşını doldurmamış kişilere badem göz ameliyatı yapılmamaktadır.

 

Hasta başvurusu sonrası yapılan mülakatlar ve tetkikler bireyin ameliyat olup olamayacağına dair bilgilerin elde edildiği süreçtir. Çok büyük bir çoğunlukla sorun yaşanmamasına rağmen, tüm cerrahi girişimlerde olması gerektiği gibi badem göz ameliyatı öncesinde de titiz bir ön çalışma yapılmaktadır. Ameliyat öncesi yapılan fiziki muayenelerde hastanın yüz tipine en uygun gerdirme şeklinin belirlenebilmesi amacıyla fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Daha sonra bilgisayar yardımıyla yapılan simülasyonlar hastaya gösterilerek ortaya çıkması muhtemel sonuç hakkında onay alınmaktadır. Onaylama ancak hastanın kabulü sonrasında işlerlik kazanır ve yüzde müdahalenin yapılacağı alanlar belirlenir. Yapılan tüm hazırlıklardan sonra bölge sterilize edilerek uyuşturulur ve oldukça kısa bir süre içerisinde ameliyat sonlandırılarak hasta taburcu edilir.

 

Badem Göz Ameliyatının Uygun Olduğu Yüz ve Göz Tipleri

 

Badem göz estetiği genellikle bireylerin göz yapılarında farklılık oluşturma beklentilerine uygun olarak yapılmaktadır. Farklı sebeplere bağlı olarak da yapılabilen ameliyat, elde edilen sonuçlar itibarıyla tüm beklentileri karşılayabilecek niteliktedir. Ameliyat sonrası estetikle ilgili sorunlar tam anlamıyla çözümlenir. Badem göz ameliyatına uygunluk açısından değerlendirildiğinde,

 

 • Alın yapısının geniş olması sebebiyle gözleri normalden daha küçük görünenler
 • Yüz yapısı enine geniş olup, gözleri küçük görünenler
 • Gözü aşağıya doğru düşük olanlar
 • Göz etrafındaki cilt dokusunun gevşemesi sonucu göz kapaklarında sarkma oluşan kişiler,
 • Göz kapakları sürekli yorgun gibi görünen, bireyi olduğundan daha yaşlı gösteren göz yapıları badem göz ameliyatı sonrasında estetik beklentilerini karşılayabilmektedir.

 

Ancak tüm bu kıstaslar uzman cerrah tarafından yapılacak olan muayene sonrasında değerlendirilmekte, hekim tarafından onay verilen kişilere ameliyat uygulanmaktadır. Ameliyatın ana gayesi yüz ile göz arasında bir orantı oluşturarak farklı görünümlerin ortadan kaldırılmasıdır. Bu sebeple badem göz ameliyatına ihtiyaç duyan kişilerin çok büyük çoğunluğu ameliyata kabul edilmektedir.

Badem Göz Estetiği Nedir

 

Badem Göz Estetiği Ne Kadar Sürer?

 

Badem göz ameliyatları hasta konforunun en üst düzeyde sağlandığı bir cerrahi müdahale türüdür. Özel ışıklandırılmış koltuklarda lokal anestezi altında yapılan işlemler sırasında hasta günlük kıyafetleriyle ameliyata girebilmekte, üzerlerindeki elbiseleri dahi çıkarmalarına gerek kalmamaktadır. Ameliyatın başlamasından yaklaşık 10 dakika önce verilen anestezi ilaçları ile uyuşturulan göz bölgesi, herhangi bir acı veya sancı oluşmadan ameliyat edilmektedir. Operasyon, uyuşma süresiyle birlikte yapılacak işleme göre yarım saat ile 1 saat arasında sürebilmektedir.  Badem göz ameliyatlarının en büyük özelliği herhangi bir komplikasyona sebep olmaması ve ameliyat süresince hasta konforunun en üst düzeyde sağlanıyor olmasıdır.

 

Badem Göz Estetik Ameliyatı İz Bırakır Mı?

 

Badem göz estetiği her iki gözün üzerinde açılan oldukça küçük çaplı kesiler vasıtasıyla yapılmaktadır. Estetik kaygıların giderilmesi amacıyla yapılan badem göz operasyonları sonucunda göz bölgesinde herhangi bir izin kalması ihtimal dâhilinde değildir. Ameliyat öncesi hâkim tarafından yapılan muayenede kesilerin açılacağı yerler titiz bir şekilde belirlenmekte, hastanın cilt yapısına uygun iplikler seçilmek suretiyle ameliyat gerçekleştirilmektedir.

 

Ameliyat sırasında kesiler içten atılan dikişlerle kapatıldığından dolayı, ameliyatın yapıldığı bölgede her hangi bir ize rastlanması söz konusu değildir. Ameliyat bitiminden sonra birkaç gün göz bölgesinde hafif morarma ve kızarıklık görülmekle birlikte oldukça kısa sürelerde tüm izler kaybolmakta, gergin ve estetik göz yapısı tam anlamıyla ortaya çıkmaktadır. İzler tamamen kaybolduğunda bireyin göz estetiği geçirdiğine dair görünür hiçbir emare kalmamaktadır.

 

Ameliyat Sonrası Gözde Herhangi Bir Fonksiyon Kaybı Yaşanır Mı?

 

Küçük çaplı bir operasyon olmasına rağmen, diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi badem göz ameliyatları da oldukça titiz bir şekilde yapılmaktadır. Gerek ameliyat öncesi, gerekse ameliyat sırasında ve sonrasında göze zarar verebilecek herhangi bir müdahalenin yapılması söz konusu değildir. Kesiler gözün yaklaşık 3 santimetre yukarısından yapıldığından dolayı, cerrahi müdahalenin göz ve çevresine zarar vermesi olasılık dışıdır.

Ameliyat sonrası göz fonksiyonlarında herhangi bir kayıp söz konusu bile olmazken, göz kapağı düşüklüğü  sorunu yaşayan bazı hastaların daha iyi bir görüş açısına sahip oldukları bilinmektedir. Göz bölgesinin hassasiyeti de göz önünde bulundurularak bu tür operasyonlar mesleğinde uzmanlaşmış estetik cerrahlar tarafından yapılmaktadır.

 

Badem Göz Estetiği Değişim ve Özgüven Kazandırır

 

Badem göz estetiğinin tercih sebeplerinden biri göz kapaklarında meydan gelen sarkmalar ve fazlalıkların ortadan kaldırılmasıdır. Ancak günümüzde estetik kazanım elde etmek isteyen ve çoğunluğu gençlerden oluşan bireyler, badem göz estetik ameliyatı ile yüz hatlarında meydana gelen olumlu değişimler için talepte bulunmaktadır. Badem göz estetiği ile dış görünümde olağanüstü değişimler yaşandığı gibi, kişinin özgüven kayıpları da telafi edilerek yepyeni bir görünüm elde edilmektedir. Operasyonun çok kolay ve tamamen risksiz olması da bu tür estetik girişimlerin tereddütsüz bir şekilde yapılabilmesine de olanak sağlamaktadır. Yüz ifadesinde meydana gelen değişiklikler sebebiyle daha genç, enerjik ve canlı bir yapıya kavuşmayı garanti eden badem göz estetiği, ameliyat sonrası tedavi gerektirmemesi sebebiyle de tercih edilmektedir.

 

Badem Göz Estetiği ile Eş zamanlı Yapılabilen Farklı Estetik Operasyonlar

 

Badem göz ameliyatı yüzün görünümüne olumlu katkı sağlamakla birlikte, yüz ve göz bölgesinde bulunan olası deformasyonlar elde edilen görünüme çok fazla katkı sağlamaz. Yüzün genel estetiği bir bütün olarak düşünüldüğünde, ihtiyaç duyulan diğer estetik beklentilerin de oldukça önemli olduğu görülecektir. Yüz bölgesinde estetik olarak yapılan birçok girişim ameliyatsız bir şekilde yapılabilen basit girişimlerdir.

 

 • Göz kapağı estetiği,
 • Burun estetiği
 • Dudak dolgusu
 • Kemik şekillendirme
 • Çene yapısının değiştirilmesi
 • Germe yüz bölgesinde yapılan diğer estetik operasyonlar arasındadır.

 

Yüz bölgesi ameliyatlarında uzman bir estetik cerrah tarafından yüzün yapısına uygun olarak yapılan girişimler sonucunda her yönüyle eksiksiz bir yüz görünümü elde etmek mümkündür. Bu tür estetik ihtiyacı duyan bireyler badem göz estetiği ile birlikte kombine edilebilen ameliyatları da yaptırarak yüz bütünlüğünü sağlayabilmektedir.

 

Badem Göz Estetiği Hakkında En Sık Sorulan Sorular

 

Badem göz estetiği cerrahi bir işlemle gerçekleşmesine rağmen, diğer cerrahi tedavi yöntemlerine oranla oldukça konforlu bir uygulamadır. Ancak hastalar sıklıkla ameliyatın süresi ile ilgili bilgi talep etmektedir.

 

Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

 

Bölgesel uyuşturma (lokal anestezi) altında yapılan badem göz estetiği ameliyatı, ameliyattan yaklaşık 10 dakika önce anestezi verilerek başlar. Ameliyat sırasında yapılacak işlem sayısına bağlı olmakla birlikte, badem göz estetiği yaklaşık yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir. Ortalaması yarım saat olarak hesap edilen bu tür operasyonlar bazı hastalarda 10 dakika kadar kısa süreler içerisinde yapılabilmektedir. Oldukça basit ve hasta açısından konforlu bir şekilde gerçekleşen ameliyat sırasında hastanın üzerini çıkarmasına bile gerek duyulmaz.

 

Ameliyat Sırasında Ağrı-Acı Yaşanır Mı?

 

Ameliyattan hemen önce yapılan anestezi sebebiyle hastanın ameliyat öncesi ve sonrasında acı-ağrı hissetmesi söz konusu değildir. Ameliyattan yaklaşık bir saat sonra anestezinin etkisi geçeceğinden dolayı, oluşması muhtemel acıları önlemek adına hekim tarafından ağrı kesici ilaç reçete edilmektedir. Hastanın verilen ilaçları uygun dozlarda ve düzenli bir şekilde kullanması halinde acı ve ağrıdan etkilenmez. Ancak verilen ilaçların zamanında alınmaması veya uygun dozda alınmaması halinde hafif bir sızı yaşanması olağandır. Hasta olağan dışı bir acı veya ağrı hissi yaşadığında en kısa süre içerisinde operasyonu gerçekleştiren hekime başvurmalıdır.

 

Badem Göz Ameliyatı Sonrasında Sportif Aktivitelere Ne Zaman Dönebilirim?

 

Badem göz ameliyatları diğer estetik girişimlerine oranla oldukça konforlu bir şekilde yapılmakta, hasta herhangi bir şekilde fiziki güç kaybı yaşamamaktadır. Operasyon sırasında atılan dikişler dışında hastaya yük olabilecek herhangi bir etken mevcut değildir. Atılan dikişlerin özel bir yapıda olması sebebiyle, hastanın yaşam konforuna herhangi bir olumsuz etki yapması söz konusu değildir. Ameliyat sonrası fiziki hareketler kısıtlanmamakla birlikte, dikişleri zorlayacak hareketlerden kaçınmak ve göz bölgesini dış etkilere karşı korumak gereklidir.

 

Tüm bu etkenler göz önüne alındığında vücudu aşrı yoracak ve yüz bölgesinde kasılma, travma oluşturabilecek egzersizlerden yaklaşık 1 hafta uzak durulması tavsiye edilmektedir. Yürüyüş dışında herhangi bir sportif faaliyet yapılmadan geçirilmesi gereken 1 haftadan sonra her türlü egzersiz ve sportif aktivite sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir.

 

Badem Göz Ameliyatının Sosyal Yaşama Katkıları Nelerdir?

 

Badem göz ameliyatı genellikle göz ve çevresinde meydana gelen deformasyonlar, göz kapağı düşüklüğü ve yüzde olan estetik kayıpların giderilmesi amacıyla yapılmaktadır. Ameliyat için başvuran hastaların büyük çoğunluğu göz estetiğinin yanı sıra fonksiyonel kayıplar dolayısıyla kaygılıdır. Bu nedenlere bağlı olarak birey sosyal yaşamında sorunlar yaşayabilmekte, sürekli yorgun ve halsiz bir yüz görünümü sebebiyle estetik kaygılar yaşamaktadır. Yüz bölgesi ve gözlerin genel vücut estetiğine sağladığı katkı göz önüne alındığında, kişinin yaşadığı sorunlar sebebiyle psikolojisi de bozulabilmekte, sürekli ağlamaklı görünen yüz yapısı sebebiyle sosyal yaşamdan soyutlanmaktadır.

 

Badem göz ameliyatları sayesinde bireylerin daha sağlıklı bir yüz ve göz yapısına kavuşması sonrasında daha genç ve enerjik bir görünüm elde edilmektedir. Böylece bireyin sosyal ilişkilerden kaçınma gibi sorunları ortadan kalkmaktadır. Ameliyat sonrası yüz yapısında olağanüstü değişimler yaşanmakta, bireyin sosyal çevresinde olumlu davranışlarda artış görülmektedir. Bu sayede badem göz ameliyatı olan kişi farklı sosyal çevrelere daha rahat girebilmekte, daha rahat davranışlar sergileyebilmektedir.

 

Badem Göz Estetiğinin Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

 

Badem göz estetiği ameliyatlarının sağladığı en önemli avantaj oldukça kolay bir şekilde yapılabilmesi ve hasta konforunun en üst düzeyde sağlanmasıdır. Diğer bir avantaj da ameliyat sonrası elde edilen sonuçtan memnun olunmaması halinde sonuçların tersine çevrilmesine olanak sağlayan bir ameliyat olmasıdır. Badem göz estetiği ameliyatlarında belirgin bir dezavantajdan bahsedilmesi ise söz konusu değildir. Tek dezavantaj ameliyatın yapılacağı klinik ve hekim seçimin yanlış yapılabilme olasılığıdır.

 

Uzman estetik cerrahları tarafından yapılan badem göz ameliyatlarında göz kenarlarında oluşan kırışıklıklara ve göz kenarlarında oluşan fazla derilere müdahale edilmekte, işlem bir bütünlük içerisinde sonlandırılmaktadır. Uzmanlığın yetersiz kaldığı durumlarda sayılan tüm avantajların dezavantaja dönüşmesi olanak dâhilindedir. Bu sebeple operasyonu yapacak hekim ve ameliyatın yapılacağı kliniğin seçimine özen gösterilmelidir.

 

Badem Göz Ameliyatları Dinen Caiz Midir?

 

Badem göz estetiği ameliyatı olmak isteyen ancak, dinen caiz olup olmadığını merak eden birçok kişi bu tür sorulara cevap aramaktadır. Badem göz estetiği de vücudun farklı bölgelerine yapılan müdahalelerde olduğu gibi fonksiyon kayıplarının giderilmesi amacıyla yapılan bir işlemdir. Bu sebeple dinen herhangi bir sakıncası olduğu söylenemez. Ancak bu konuya tereddütle yaklaşan kişiler, dini konularda hüküm açıklama yetkisine sahip birimlere danıştıktan sonra ameliyat için başvuruda bulunmaktadır.

 

Badem Göz Estetiği Fiyatı Nedir

Badem Göz Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

 

Badem göz ameliyatlarında fiks bir fiyat verebilmek pek mümkün değildir. Elde edilen sonuçlar açısından değerlendirildiğinde oldukça uygun fiyatlara yapılan badem göz estetiği ameliyatları, neredeyse sıfır risk içeren ameliyatlardır. Ameliyat fiyatları bazı unsurlara bağlı olarak değişkenlik göstermekle birlikte,

 

 • Ameliyatı yapacak olan kliniğin fiyat politikası,
 • Ameliyatı yapacak olan hekimin bilgi ve tecrübesi
 • Ameliyat sırasında kullanılan ekipmanlar ve kemik dokuların bağ dokulara asılması adına kullanılan PDO iplerinin kalitesi

 

Fiyatları etkileyen faktörler arasına ilk sıralarda yer almaktadır. Badem göz estetiği ameliyatlarından beklenen sonucun elde edilmesi ancak, klinik şartlarının bu tür operasyonlar için yeterli olması ve ameliyatı yapacak hekimin uzmanlığına bağlıdır. Bu sebeple ameliyat kararı verilmeden önce tüm bu unsurları barındıran bir kliniğin seçilmesi gereklidir.

 

Badem Göz Estetik Ameliyatı Masrafları SGK Tarafından Karşılanıyor Mu?

 

Diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi, badem göz ameliyatları da SGK kapsamında değildir. Sağlık amacıyla veya estetik kaygıların giderilmesine yönelik olarak yapılan tüm girişimler SGK kapsamına alınmamaklar birlikte, gözdeki önemli fonksiyon bozukluklarının giderilmesine yönelik olarak yapılan ameliyatlar kapsam dâhilindedir. Ancak bu tür ameliyatları gerek yapılış biçimleri gerekse sonuçları açısından badem göz ameliyattı olarak değerlendirmek mümkün değildir.

 

Badem Göz Estetiği Ameliyatlarında Yaş Sınırı Nedir?

 

Badem göz estetiği ameliyatları büyük çoğunlukla bireylerin kendilerinde gördüğü estetik kayıpların giderilmesi amacına yönelik olarak yapılmaktadır. Göz kapağı ile ilgili sorunlar dışında yapılan ameliyat başvurularında 18 yaş üzeri olma şartı aranmakta, doğumsal sebeplere süregelen göz kapağı düşüklüğü (Pitozis) gibi hastalıkların tedavisi için herhangi bir yaş şartı aranmamaktadır.

 

Badem Göz Estetiği Yaptıranlar Arasında Memnuniyet Oranı Nedir?

 

Badem göz estetiği ameliyatları son dönemlerde tüm dünyada en sık talep gören estetik girişimler arasında yer almaktadır. Bunun en büyük sebebi dünyaca tanınan en sevilen film yıldızı, şarkıcı, manken ve oyuncuların badem göz estetiğine gösterdiği ilgidir. Yüzün tamamından bağımsız olarak yapılabilmesi sebebiyle daha fazla talep gören badem göz ameliyatları sonuçları bakımından da beklentileri en üst düzeyde karşılar niteliktedir.

 

Badem göz ameliyatlarının tercih edilme sebeplerinden biri de kolay uygulanabilir olması ve komplikasyon ihtimalinin sıfıra yakın oluşudur. Ayrıca operasyonla elde edilen sonucun beğenilmemesi halinde geri dönüşü mümkün kılması badem göz ameliyatlarının bir ayrıcalığı olarak görülmektedir. Dünyanın en iyi estetik cerrahlarının birçoğunun ülkemizde bulunması da operasyon sonuçlarını müspet olarak etkileyen bir faktördür. Bu sebeple badem göz ameliyatları olmak isteyen ancak sonuçlarından kuşku duyan herkes gönül rahatlığıyla tercihlerini yapabilmektedir.

 

Badem göz ameliyatlardan elde edilen sonuçların memnuniyet verici olduğu hasta geri dönüşlerinden ve her geçen gün artan ameliyat taleplerinden anlaşılmaktadır. Birçok hasta ameliyatın üzerinden 5-6 yıl geçtikten sonra memnuniyet göstergesi olarak yeniden badem göz ameliyatı olarak, sağlıklı yüz ve göz görünümlerini uzun süreler korumayı yeğlemektedir. Ayrıca operasyonu yapan uzman hekimlerin her geçen gün artan hasta portföyü memnuniyetin en büyük göstergesi olarak kabul edilmektedir.

 

Badem Göz Estetiği Sonrası Botoks Gereksinimi Ortadan Kalkar Mı?

 

Botoks, cerrahi uygulamalara gerek duyulmadan gerginlik sağlanmak istenen bölgelere özel bir toksinin uygulanmasıdır. Botoks sırasında yüz bölgesindeki mikro kaslara verilen özel toksin, uygulandığı kasları bir nevi felç ederek sürekli gergin görünüm elde edilmesine olanak sağlar. Bu tür uygulamalar göz bölgesine yapıldığında göz ve çevresi bulundukları konumdan daha da yukarı kalkar ve daha diri bir cilt yapısı elde edilir. Badem göz ameliyatları da maksat farklı olmakla birlikte göz çevresinde botoks etkisinin en az 5-6 yıl elde edilmesini sağlar.

 

Bu sebeple badem göz ameliyatı olan kişilerin daha sonraki süreçlerde botoks yaptırma ihtiyacı ortadan kalkmaktadır. Ayrıca botoks yapılması halinde göz bölgesinde aşırı gergin bir görünüm ortaya çıkacağından dolayı estetik olarak da pek tatmin edici değildir. Ancak göze yapılan badem göz estetiğiyle bütünlük sağlamak amacıyla farklı bölgelere botoks uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

 

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Sonrası Enfeksiyon Riski Var Mıdır?

 

Badem göz estetiği kolay bir cerrahi müdahale olmakla birlikte, ameliyat sırasında bağ dokulara önemli bir müdahale söz konusudur. Operasyonun yapıldığı alanın hassasiyeti sebebiyle operasyon sonrası bölgenin titiz bir şekilde korunması gereklidir. Bu sebeple herhangi bir enfeksiyon oluşumuna meydan vermemek adına umuma açık sauna, hamam, vb. gibi yerlerden bir müddet uzak durulması tavsiye edilmektedir.

 

Ayrıca hasta ameliyat sonrası cildi tahrik edecek derecede güneşe maruz kalmamalı, cilt yapısına zarar verebilen solaryum gibi etkinliklerden kaçınmalıdır. Ancak dikişlerin alınması ve hekim tarafından onaylanması halinde ihtiyaç duyulan aktivitelere geri dönülmesinde bir sakınca yoktur.

 

Estetik görünümün güzelleştirilmesine yönelik olarak yapılan girişimlerin büyük bir çoğunluğu, yüz ve çevresinde yapılmaktadır. Yüzün estetik görünümü bireyin kendisini daha iyi hissetmesini sağladığı gibi, sosyal yaşamına da olumlu katkılar sunmaktadır.

6 Comments

 1. Hocam Merhabalar; Sağ Göz kapağımda son 3 yıldır düşüklük sorunu yaşıyordum. Bu yıl artık gözle farkedilir düzeye geldi. Bu sorunu gidermek adına badem göz estetiği düşünüyorum. Operasyondan ne kadar süre sonra çalışmaya başlayabiliyoruz.

 2. Göz kapağı düşüklüğüm vardı ameliyat olup olmama konusunda çok kararsız ve kuşkuluydum fakat hakan hocam sayesinde problemsiz bir ameliyat geçirdim çok teşekkürler

 3. Muayene sürecinden ameliyat süreci ve sonrasına kadar oldukça başarılı bir değişim geçirdim.Öncesinde ameliyatla ilgili endişelerim vardi.Kendisi beni psikolojik olarak da oldukça rahatlattı.Böylesine işini severek yapan bir doktor olduğu için çok teşekkür ediyorum.

 4. Göz kapağımın yanı gerçekten çok rahatsız ediyordu.Sayenizde çok kısa bir sürede kurtumama sebep olduğunuz için teşekkürler.

 5. göz kapağı düşüklüğüm varmış kim bilir ne zamandır bunun ile yaşıyormuşum hocam sağ olsun kontrole gittiğimde fark edip ilerlemeden tedaviye başladı. Tedavimin başından sonuna da durumu yakından takip etti. Gerçekten çok iyi ve işini önemseyen biri.

 6. Hakan Hoca İşinde oldukça iyi bir uzman göz kapağımda düşüklük vardı hakan hocaya gittim malum göz olduğu için tedirginliğim çok fazlaydı çok memnun bir şekilde ayrıldım şuan hiç bir problemim yok teşekkürler hocam

Comments are closed.