AKNES TEDAVİSİ

oguzhan@serdenci.com

"Dermatolog Dr. Ahn" tarafından
geliştirilen sistem yüksek teknoloji ile üretilen iğnelerin kullanımıyla, radyofrekans enerjisinin kare dalga biçiminde hedef dokulara ulaşmasını ve bu dokularda istenilen etkileri sağlamasını mümkün kılmaktadır. Aknes çözümü, hastanın şikayetçi olduğu ve giderilmesini arzu ettiği cilt problemlerine cildin üst katmanı üzerinde hiçbir hasara yol açmadan, problemlerin kaynağını barındıran cilt alt katmanlarına yapılan müdahale ile çözüm sunmaktadır.”

Aknes Tedavisi İle İlgili Sorularınız İçin Bize Ulaşabilirsiniz...


İLETİŞİM

Neden Agnes Sistemi?

Aknes, hekimler tarafından hem hekimlere hem de hastalara çığır açıcı ve istikrarlı çözüm olanağı sağlamak için yıllar süren çabaların sonunda geliştirilmiş olan bir estetik ve medikal tedavi sistemidir. Radyofrekans enerjisinin kullanımına dayalı olan sistem bu alanda en dinamik ve yenilikçi örneklerden birisi olarak öne çıkmaktadır. Sistem ve tedavi kuralları özgün şekilde geliştirilerek ortaya çıkarılan Aknes tedavisi hekimlerin hastalarında başarılı sonuçlar elde edebilmesini amaçlamaktadır. Bu misyon doğrultusunda, dermatoloji ve medikal estetik alanlarında yenilikçi yaklaşım çerçevesinde uygulanan tedavilerin tatmin edici ve üst seviyede etkili sonuçlar vermesine yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetlerine devam edilmektedir.

AKNES SİSTEMİ TEDAVİ ALANLARI NELER?

Sivilce (Akne) Problemi
Akne Öncesi Sonrası
Sivilce (akne) problemi: Sivilcelerin oluşumunda ana role sahip olan yağ bezlerinin yok edilmesine yönelik temel tedaviyi sağlar.
Göz Kapağı Kırışıklıkları

Göz kapağı kırışıklıkları: Göz çevresinde yer alan kırışıklıkların giderilmesine ve daha gergin bir görünüm kazanmasına yönelik olumlu sonuçlar verir.

Göz Altı Torbaları

Göz altı torbaları: Cerrahi olmayan yani ameliyat gerektirmeyen bir prosedür ile göz altı torbalarına sebep olan yağ dokularını radyofrekans enerjisi kullanımıyla ortadan kaldırır.

Siringoma

Siringoma: Göz çevresinde oluşan ter bezleri kaynaklı küçük yağ bezelerinin hastaların günlük yaşantısına ve aktivitelerine mani oluşturmadan yok edilmesini sağlar.

Aknes sistemi ile tedavinin avantajları nelerdir?

 • Sağlık durumu ilaç kullanımına ve cerrahi ameliyata uygun olmayan hastaların tedavisinde medikal estetik alanında güçlü bir alternatif oluşturur.
 • Önce – sonra fotoğrafları ile belgelenmiş şekilde hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlar.
 • Radyofrekans enerjisi ile müdahale edilen bölgelerde, kişinin kendi vücut hücrelerinin iyileşme sürecine katkısına neden olacak süreçler tetiklenir. Bu sayede Aknes tedavisi ile elde edilen sonuçlar doğal bir görünüme sahip olur.
 • Medikal radyofrekans sistemleri kapsamında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
 • Cilt probleminin giderilmesinde 3 – 4 seans tedavi yeterli olmaktadır.
 • Seanslar kısa sürelidir.
 • Tedavi seansları sonrasında hasta gündelik hayatına ve faaliyetlerine istirahat süresine gereksinim duymadan devam edebilir.
 • Uzun yıllar süren cilt problemlerine hızlı ve uzun süreli çözümler sunar.
 • Uygulamalarda cilt yüzeyi zarar görmez ve sadece tedavi planı doğrultusunda belirlenen problemli alanlarda cilt altında istenilen etkiler sağlanmış olur.
 • Aknes tedavi sistemi International Journal of Dermatology 2012, American Society for Dermatologic Surgery 2007, Annals of Dermatology 2010 gibi uluslararası tıp dergilerinde yer almış güvenilir bir yöntemdir.

Aknes Tedavisi İle İlgili Sorularınız İçin Bize Ulaşabilirsiniz...


İLETİŞİM

BİRÇOK SORUNA KESİN ÇÖZÜM

AKNES SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI

1
Göz Altı Torbaları
 
33
Gıdı Ve Boyun Estetiği
 
44
Siringoma Ve Yağ Bezesi
 
g
Göz Çevresi Kırışıklıkları
 
55
Sivilce Tedavisi
 

GÖZ ALTI TORBALARI

Gözlerin altında oluşan şişlikler ve morarmalar zamanla göz altı torbalarına dönüşmekte ve kişinin yorgun ve sağlıksız gözükmesine yol açmaktadır. Birçok kadın gün içerisinde makyaj teknikleri ve kapatıcılar ile göz altlarında oluşmuş mor halkaları kapatma ihtiyacı duymaktadır. Yorgun ve sağlıksız görünüm beraberinde göz altlarında oluşan deformasyonlar kişiyi olduğundan daha yaşlı da göstermektedir. İyi uyumak, göz altı kremleri kullanmak, çay pansumanı yapmak, salatalık maskesi gibi bitkisel tariflere başvurmak göz altı torbası problemi yaşayanların sıkça denediği yöntemlerdir. Ancak, bu yöntemler göz altı torbalarından kurtulma ve hastanın göz altlarında istediği aydınlık, pürüzsüz ve dinç görünümü sağlama noktasında yetersiz kalabilmektedir. Medikal estetik alanındaki teknolojik gelişmeler ile üretilmiş olan Aknes çözümü radyofrekans teknolojisi kullanımıyla göz altı torbası ve morluk problemlerini birkaç seans içerisinde acısız bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Göz altı torbalanması probleminin çok ileri seviyede olduğu durumlarda bir medikal estetik çözümü olan Aknes tedavisi yerine cerrahi işleme başvurmak gerekebilmektedir.
Gözaltı Torbaları Tedavisi Öncesi Sonrası

Medikal estetik kapsamında yer alan siringoma ve yağ bezeleri için Aknes çözümü, sorunu ameliyat ile çözmek istemeyenler ve genel sağlık durumu ameliyata uygun olmayan hastalar için alternatif çözüm sunar.

 • Göz altı torbalarına çözüm konusunda hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Aknes uygulaması medikal estetik alanında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
 • Göz altı torbası problemi çeken hastalara yenilikçi ve istikrarlı bir iyileşme sağlamayı hedefleyen Aknes tedavisi radyofrekans sistemi kullanımı ile gerçekleştirilir.
 • 3 seans sonrasında göz altı torbalarında gözle görülür azalma sağlanır.
 • Tedavi süreci kısadır ve göz altı torbası problemine hızlı çözüm sunar.
 • Göz altı torbalarına Aknes çözümü, epidermal katmanda, yani cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmaksızın, cildin alt katmanında yer alan ve problemlerin kaynağı olan dokuların yok edilmesi yoluyla tedaviyi gerçekleştirir.
 • Göz altı torbalarına karşı Aknes çözümü ile elde edilen sonuçlar doğal bir görünüme sahiptir.
 • Göz altı torbası tedavisinde kullanılan Aknes uygulaması göz çevresindeki diğer problemlerin ve sivilcelerin tedavisinde de etki gösterir.

Göz altı torbalarına Aknes çözümü güvenli midir?

 • Sistemde yer alan mikro iğneler, radyofrekans enerjisinin cildin üst tabakasına zarar vermeden cilt altı dokulara etkili bir şekilde iletilmesine yönelik olarak, mikro-anatomi alanında gerçekleştirilen klinik çalışmalar sonrasında geliştirilmiştir.
 • Cildin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak üretilen radyofrekans sistemi FDA onaylıdır.
 • Sistem hekimler açısından da avantaja sahiptir ve uygulama sırasında güvenlik kontrolü sağlar.

Göz altı torbalarına çözüm amaçlı gerçekleştirilen Aknes uygulaması sonrasında yan etki görülür mü?

Uygulamanın sonrasında hastayı zorlayıcı yan etkiler ortaya çıkarmaması tedavinin en önemli avantajlarından birisidir. İşlem sonrasında uygulamanın gerçekleştirildiği alanda hafif kızarıklık görülmesi ve hafif şişlikler oluşması normaldir. Göz çevresinde çok ufak kabuklanmalar olabilir. Kabuklar elle koparılmamalı, kısa süre içerisinde kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir.

Göz altı torbaları, göz altı morluğu ve gözlerde şişlik neden olur?

Göz altı torbalarının, göz altı morluğunun ve gözlerde şişliğin oluşumunda genetik yatkınlık önemli bir faktördür. Kişinin uyku düzeni, beslenme alışkanlıkları, gözleri yoran faaliyetlerde uzun süre bulunması gibi yaşam tarzına bağlı faktörler de göz altı torbalarının oluşmasında, göz altlarının morlaşmasında ve gözlerin şişkin görünüm almasında etkilidir. Diğer taraftan, böbrek hastalıkları, sinüzit, tiroit bezi işleyişine bağlı hastalıklar, alerji gibi vücutta var olan diğer sağlık problemleri de göz çevresinde görülen problemlerin arkasındaki sebepler olabilir.

Göz altı torbalarına Aknes çözümü sağlayan tedavinin fiyatı nedir?
Göz çevresi problemlerine çözüm amaçlı olarak “evde uygulanabilir yöntemler” kapsamında dilden dile ve günümüzde internet aracılığıyla yayılan göz çevresi kırışıklığı, göz altı torbalanması, göz altı morluğu ve göz altı yağ bezesi giderici maske tarifleri vardır. Elma salatalık, patates, soğan gibi sebzelerin ve meyvelerin; yoğurt, yulaf, tarçın gibi hayvansal ve bitkisel besinlerin; lavanta, limon kabuğu, jojoba, aloe vera gibi yağların ve yeşil, siyah ve papatya olmak üzere çayların malzeme olarak kullanılmasıyla birçok farklı birleşim oluşturulmakta ve maske tarifi olarak paylaşılmaktadır.

AKNES SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI

GIDI VE BOYUN ESTETİĞİ

Omuzlar ve baş arasında kalan bölgede, çenenin alt tarafında yer alan yağ dokusu halk arasında gıdı, gıdık olarak adlandırılmaktadır. İngilizce ise bu görünüm “double chin” yani çift çene olarak ifade edilmektedir. Çene altında toplanan yoğun yağ tabakası boynun ideal ölçüde ince ve estetik görünümünü olumsuz etkilemektedir. Yüz bölgesinde özellikle çenenin ovalliğini ve estetik hattını da etkileyen gıdının kişiyi olduğundan daha yaşlı ve kilolu göstermesi hastaların boyun estetiği uygulamalarına başvurmasında etkili olan bir şikayettir.
Gıdı Tedavisi Öncesi Sonrası
Hastanın talebi ve isteği doğrultusunda gıdının toparlanması ve boyun bölgesinin estetik açıdan ideal hale getirilmesi yapılan cerrahi ameliyatlar ile mümkündür. Ancak estetik amaçlı başvurulan cerrahi ameliyatlar gerek genel anestezi gerektirmesi, gerekse girişimsel bir müdahale olduğu için ufak da olsa kesi izi bırakması sebebi ile hastaların ilk tercihi olmamaktadır. Operasyon sonrası gündelik hayata ve sosyal faaliyetlere doğrudan dönememek ve bir süre bölgeye özel bakım göstererek istirahat etme zorunluluğu da gıdı ve boyun estetiğine yönelik tedavi arayışında olan hastaların daha pratik yöntemlere yönelmesine yol açmaktadır.

“Operasyon sonrası gündelik hayata ve sosyal faaliyetlere doğrudan dönememek ve bir süre bölgeye özel bakım göstererek istirahat etme zorunluluğu da gıdı ve boyun estetiğine yönelik tedavi arayışında olan hastaların daha pratik yöntemlere yönelmesine yol açmaktadır.”

 • Sistemde yer alan mikro iğneler, radyofrekans enerjisinin cildin üst tabakasına zarar vermeden cilt altı dokulara etkili bir şekilde iletilmesine yönelik olarak, mikro-anatomi alanında gerçekleştirilen klinik çalışmalar sonrasında geliştirilmiştir.
 • Cildin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak üretilen radyofrekans sistemi FDA onaylıdır.
 • Sistem hekimler açısından da avantaja sahiptir ve uygulama sırasında güvenlik kontrolü sağlar.

Gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisi güvenli midir?

 • Sistemde yer alan mikro iğneler, radyofrekans enerjisinin cildin üst tabakasına zarar vermeden cilt altı dokulara etkili bir şekilde iletilmesine yönelik olarak, mikro-anatomi alanında gerçekleştirilen klinik çalışmalar sonrasında geliştirilmiştir.
 • Cildin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak üretilen radyofrekans sistemi FDA onaylıdır.
 • Sistem hekimler açısından da avantaja sahiptir ve uygulama sırasında güvenlik kontrolü sağlar.

Ne gibi yan etkiler görülür?

Uygulamanın sonrasında hastayı zorlayıcı yan etkiler ortaya çıkarmaması tedavinin en önemli avantajlarından birisidir. İşlem sonrasında uygulamanın gerçekleştirildiği alanda hafif kızarıklık görülmesi ve hafif şişlikler oluşması normaldir. Bölgede ufak kabuklanmalar olabilir. Kabuklar elle koparılmamalı, kısa süre içerisinde kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir.

Boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklık neden olur?

Yaşlanma cilt dokusunun sarkmasına ve kırışmasına kaçınılmaz bir şekilde etki eden ana faktördür. Özellikle yüz bölgesinde gözlemlenen yaşlanma belirtileri aynı şekilde boyun dokusunda da yaşanan olumsuz değişimler ile kendisini belli etmektedir. Yer çekiminin etkisi ile cilt aşağı doğru inerken, cildin sağlıklı ve gergin kalmasında etkili kolajen ve elastin sentezi mekanizmaları gücünü yitirdiği için boyun bölgesinde sarkıklık ve kırışıklık meydana gelmektedir.

Gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisinin fiyatı nedir?
Gıdı ve boyun estetiği amaçlı Aknes tedavisine ilişkin merak edilen soruların cevaplarına yer verdiğimiz internet sitemizde hem yasal açıdan, hem de her tedavinin kişiye özel planlanması yaklaşımımıza bağlı olarak fiyat bilgisine yer verilememektedir. Başvurmayı düşündüğünüz tedavi uygulamaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ya da muayene randevusu almak için 0532 057 50 84 numaralı telefon numarasını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SİRİNGOMA VE YAĞ BEZESİ

Göz çevresinde görülen siringoma ve yağ bezeleri ufak çapta ciltten kabarık yapıları ile sıkça karşılaşılan ve kişilerin aynaya baktığında hoşnut olmadığı cilt problemleridir. Birçok kişi estetik açıdan hoşuna gitmeyen bu problemlere bitkisel tarifler ve evde uygulanan maskeler ile çözüm aramakta ancak istediği pürüzsüz görünüme ulaşamamaktadır. Medikal estetik alanındaki teknolojik gelişmeler ile üretilmiş olan Aknes çözümü radyofrekans teknolojisi kullanımıyla siringoma ve yağ bezesi problemlerini birkaç seans içerisinde acısız bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Daha çok estetik görünüm açısından hastaları rahatsız eden cilt problemleri olsalar da siringoma ve yağ bezeleri oluşumlarının iyi huylu – kötü huylu olma ihtimallerinin değerlendirilmesi önemlidir. Yağ bezelerinin çok büyük boyutta oldukları durumlarda bir medikal estetik çözümü olan Aknes tedavisi yerine cerrahi işleme başvurmak gerekebilmektedir.
Göz Altı Yağ Bezeleri Tedavi Öncesi Sonrası

Siringoma ve yağ bezeleri problemlerine çözüm konusunda hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Aknes uygulaması medikal estetik alanında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.

 • Siringoma ve yağ bezesi problemi çeken hastalara yenilikçi ve istikrarlı bir iyileşme sağlamayı hedefleyen Aknes tedavisi radyofrekans sistemi kullanımı ile gerçekleştirilir.
 • 3 seans sonrasında siringoma ve yağ bezeleri problemlerine karşı gözle görülür gelişme sağlanır.
 • Tedavi süreci kısadır ve siringoma ve yağ bezesi problemlerine hızlı çözüm sunar.
 • Siringoma ve yağ bezelerine Aknes çözümü, epidermal katmanda, yani cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmaksızın, cildin alt katmanında yer alan ve problemlerin kaynağı olan dokuların yok edilmesi yoluyla tedaviyi gerçekleştirir.
 • Aknes çözümü ile elde edilen sonuçlar doğal bir görünüme sahiptir.
 • Siringoma ve yağ bezesi tedavisinde kullanılan Aknes uygulaması göz çevresindeki diğer problemlerin ve sivilcelerin tedavisinde de etki gösterir.

Siringoma ve yağ bezeleri problemlerine Aknes çözümü güvenli midir?

 • Sistemde yer alan mikro iğneler, radyofrekans enerjisinin cildin üst tabakasına zarar vermeden cilt altı dokulara etkili bir şekilde iletilmesine yönelik olarak, mikro-anatomi alanında gerçekleştirilen klinik çalışmalar sonrasında geliştirilmiştir.
 • Cildin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak üretilen radyofrekans sistemi FDA onaylıdır.
 • Sistem hekimler açısından da avantaja sahiptir ve uygulama sırasında güvenlik kontrolü sağlar.

Siringoma ve yağ bezeleri problemlerine çözüm amaçlı gerçekleştirilen Aknes uygulaması sonrasında yan etki görülür mü?

Uygulamanın sonrasında hastayı zorlayıcı yan etkiler ortaya çıkarmaması tedavinin en önemli avantajlarından birisidir. İşlem sonrasında uygulamanın gerçekleştirildiği alanda hafif kızarıklık görülmesi ve hafif şişlikler oluşması normaldir. Göz çevresinde çok ufak kabuklanmalar olabilir. Kabuklar elle koparılmamalı, kısa süre içerisinde kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir.

Siringoma ve yağ bezeleri neden olur?

Tıpta siringoma olarak adlandırılan ve göz çevresinde oluşan hafif kabarık noktacıklar aslında ter bezlerinde oluşan, iyi huylu ve milimetrik ölçüdeki kistlerdir. Oluşumların renkleri kişinin cilt tonuna yakın olabildiği gibi sarı ya da daha koyu tonlarda da olabilmektedir. Genellikle gözlerin altında, birden çok sayıda ve dizi halinde görülürler. Göz çevresi yağ bezeleri de benzer şekilde basit ve iyi huylu kistlerdir. Neden ortaya çıktığı tam olarak bilinmemekte ama kişinin kolesterol düzeyinin yüksek olmasının ve genetik yatkınlık taşımasının oluşumunda etkili olduğu düşünülmektedir. Siringoma ve göz çevresi yağ bezeleri hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilir ancak kadınlarda daha yaygındır. Muayenede tespit edilebileceği şekilde oluşumlar bulundukları yere ve özelliklerine göre siringoma, ksantelezma, milyum gibi farklı isimlerle ifade edilirler. Göz çevresi yağ bezeleri de kişinin kendi ten renginde olabildiği gibi hafif sarı renkte bir görünüme sahip olabilir. Yuvarlak, deri üzerinden hafif çıkıntılı ve çapı 3 milimetreden büyük olmayan bir yapı gösterirler.

Siringoma ve yağ bezeleri problemlerine Aknes çözümü sağlayan tedavinin fiyatı nedir?

Siringoma ve yağ bezeleri problemlerine çözüm sağlayan Aknes tedavisine ilişkin merak edilen soruların cevaplarına yer verdiğimiz internet sitemizde hem yasal açıdan, hem de her tedavinin kişiye özel planlanması yaklaşımımıza bağlı olarak fiyat bilgisine yer verilememektedir. Başvurmayı düşündüğünüz tedavi uygulamaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ya da muayene randevusu almak için +90 312 472 04 33 numaralı telefon numarasını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AKNES SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI

GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI

Göz çevresinde ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıklar kişiyi yorgun ve olduğundan daha yaşlı gösteren bu açıdan da yüz estetiğini olumsuz yönde etkileyerek kişiye memnuniyetsizlik veren cilt oluşumlarıdır. Yaşlanma süreçleri başladığında cilde parlaklığını, esnekliğini ve bu sayede sağlıklı görünümünü veren kolajen ve elastin sentezi işleyişleri yavaşlamaktadır. Zamanın ve tekrarlayan mimiklerin etkisi ile ortaya çıkması kaçınılmaz olan ve en çok kırışıklıklar ve sarkmalar ile kendisini belli eden yaşlanma belirtilerinin estetik ameliyatlar ile toparlanması ve kişiye gençleşme sağlanması mümkündür. Ancak, estetik ameliyatlar genel anestezi altında yapılması ve cerrahi açıdan bölgeye giriş yapabilme amaçlı kesi gerektirmesi sebebiyle hastaların ilk tercihi olmamaktadır. Estetik ameliyatların, operasyon süreci sonrasında belirli bir iyileşme ve istirahat süresi gerektirmesi de hastaların sosyal hayatlarından geri kalmadan daha pratik, daha hızlı ve daha kolay yollara başvurma arayışını tetiklemektedir. Medikal estetik alanında sunulan uygulamalar bu yaklaşıma sahip hastalara alternatif çözümler sağlamaktadır. Göz çevresi kırışıklıklarına ve sarkmalarına Aknes çözümü hastanın giderilmesini istediği estetik problemlerde gözle görülür değişim sunmaktadır. Ancak, ileri düzeyde yaşlılık belirtilerine sahip ve özellikle 50 yaş üzeri hastalarda cerrahi ameliyata başvurmak gerekebilmektedir.
Göz Altı Kırışıklıkları Tedavisi Öncesi Sonrası

“Estetik ameliyatların, operasyon süreci sonrasında belirli bir iyileşme ve istirahat süresi gerektirmesi de hastaların sosyal hayatlarından geri kalmadan daha pratik, daha hızlı ve daha kolay yollara başvurma arayışını tetiklemektedir.”

 • Medikal estetik kapsamında yer alan göz çevresi kırışıklıklarına Aknes çözümü, sorunu ameliyat ile çözmek istemeyenler ve genel sağlık durumu ameliyata uygun olmayan hastalar için alternatif çözüm sunar.
 • Göz çevresinde görülen kırışıklıklara ve sarkmalara çözüm konusunda hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Aknes uygulaması medikal estetik alanında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
 • 3 seans sonrasında göz çevresi kırışıklıklarına karşı gözle görülür gelişme ve sarkmış cilt dokusunda değişim sağlanır.
 • Tedavi süreci kısadır ve göz çevresi kırışıklıklarına hızlı çözüm sunar.
 • Göz çevresi kırışıklıklarına Aknes çözümü, epidermal katmanda, yani cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmaksızın, cildin alt katmanında kolajen ve elastin sentezi mekanizmalarının harekete geçirilmesi yoluyla tedaviyi gerçekleştirir.
 • Uygulamanın etkileri ilk ay içerisinde ortaya çıkmaz, hücrelerin bölgede faaliyete geçmesi sonrasında sonuçlar dışarıdan bakıldığında gözle görülür hale gelir.
 • Göz kapağı kırışıklıklarına yönelik Aknes tedavisinde cilt altında yeni kolajen sentezi tetiklenir ve bölgenin kendini yenilemesi sağlanır.
 • Göz çevresi kırışıklıklarına ve sarkmalarına yönelik Aknes tedavisinde cilt altında yeni kolajen sentezi tetiklenir ve bölgenin kendini yenilemesi sağlanır.
 • Göz çevresi kırışıklıklarına karşı Aknes çözümü ile elde edilen sonuçlar doğal bir görünüme sahiptir.
 • Göz çevresi kırışıklıklarının iyileştirilmesinde etki gösteren Aknes uygulaması göz altı torbalarının, göz altı morluklarının, göz altı yağ bezelerinin giderilmesinde de kullanılır. Ayrıca sivilce tedavisinde yağ bezlerinin yok edilmesini sağlar.

Göz çevresi kırışıklıklarına Aknes çözümü güvenli midir?

 • Sistemde yer alan mikro iğneler, radyofrekans enerjisinin cildin üst tabakasına zarar vermeden cilt altı dokulara etkili bir şekilde iletilmesine yönelik olarak, mikro-anatomi alanında gerçekleştirilen klinik çalışmalar sonrasında geliştirilmiştir.
 • Cildin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak üretilen radyofrekans sistemi FDA onaylıdır.
 • Sistem hekimler açısından da avantaja sahiptir ve uygulama sırasında güvenlik kontrolü sağlar.

Ne gibi yan etkiler söz konusu?

Uygulamanın sonrasında hastayı zorlayıcı yan etkiler ortaya çıkarmaması tedavinin en önemli avantajlarından birisidir. İşlem sonrasında uygulamanın gerçekleştirildiği alanda hafif kızarıklık görülmesi ve hafif şişlikler oluşması normaldir. Göz çevresinde çok ufak kabuklanmalar olabilir. Kabuklar elle koparılmamalı, kısa süre içerisinde kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir.

Göz kapağında sarkma ve göz çevresinde oluşan kırışıklıklar neden olur?

İnsan cildine parlaklığını, esnekliğini ve pürüzsüzlüğünü sağlayan ana mekanizmalar kolajen ve elastin sentezleridir. Bebeklikten ergenliğe, ergenlikten yetişkinliğe ve yetişkinlikten yaşlılığa geçilirken zamanın etkisi ile bu mekanizmaların işleyişi gençlik yıllarındaki kadar verimli işlememeye başlar. Vücutta cildi sağlıklı tutan işleyişin etkilerinin azalmasına, yer çekimi ve tekrarlayan mimikler eklendiğinde sonuç cilt dokusunda kaçınılmaz şekilde oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar olur.

Göz çevresi için evde gerçekleştirilen doğal maske uygulamaları nasıl yapılır?

Seçilen temel malzemelerin belirli ölçülerde bir araya getirilip karıştırılması ile hazırlanan maskelerin uygulanma mantığı cilde sürülerek belli süre bekletildikten sonra durulanmasına dayalıdır. Evde yapılabilen ve uygulanabilen göz çevresi maskelerinin belirli süre aralıklarla tekrarlanması ile göz çevresi kırışıklıklarının, göz altı torbalarının, göz altı yağ bezelerinin ve göz altı morluklarının iyileştirilmesi amaçlanır.

Evde gerçekleştirilen maske uygulamaları göz çevresi kırışıklıklarının çözümünde etkili midir?

Seçilen temel malzemelerin belirli ölçülerde bir araya getirilip karıştırılması ile hazırlanan maskelerin uygulanma mantığı cilde sürülerek belli süre bekletildikten sonra durulanmasına dayalıdır. Evde yapılabilen ve uygulanabilen göz çevresi maskelerinin belirli süre aralıklarla tekrarlanması ile göz çevresi kırışıklıklarının, göz altı torbalarının, göz altı yağ bezelerinin ve göz altı morluklarının iyileştirilmesi amaçlanır.

Göz çevresi kırışıklıklarına Aknes çözümü sağlayan tedavinin fiyatı nedir?
Göz çevresi kırışıklıklarına ve sarkmalarına çözüm sağlayan Aknes tedavisine ilişkin merak edilen soruların cevaplarına yer verdiğimiz internet sitemizde hem yasal açıdan, hem de her tedavinin kişiye özel planlanması yaklaşımımıza bağlı olarak fiyat bilgisine yer verilememektedir. Başvurmayı düşündüğünüz tedavi uygulamaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ya da muayene randevusu almak için 0532 057 50 84 numaralı telefon numarasını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AKNES SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI

SİVİLCE TEDAVİSİ

 • Sivilce problemini dermatolojik tedavi kapsamında ilaç kullanımı yoluyla çözmek istemeyenler ve genel sağlık durumu ilaç tedavisine uygun olmayan hastalar için alternatif çözüm sunar.
 • Hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Agnes uygulaması medikal estetik alanında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
 • Uzun yıllar boyunca sivilce problemi çeken hastalara yenilikçi ve istikrarlı bir iyileşme sağlamayı hedefleyen Agnes tedavisi radyofrekans sistemi kullanımı ile gerçekleştirilir.
 • 3 seans sonrasında sivilce problemine karşı gözle görülür gelişme ve cilt dokusunda değişim sağlanır.
 • Tedavi süreci kısa olduğu için sivilcelere hızlı çözüm sunmakla beraber, tedavi sonrasında sivilce probleminin tekrarlanma oranını da azaltır.
 • Epidermal katmanda, yani cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmaksızın, cildin alt katmanında yer alan ve sivilce probleminin kaynağı olan yağ bezlerinin yok edilmesi yoluyla tedaviyi gerçekleştirir.
 • Yağ bezlerinin yok edilmesi ile sivilce problemi kronik hale gelmiş hastalarda sivilce oluşumlarının önlenmesi mümkün hale gelir.
 • Sivilce tedavisinde yağ bezlerinin yok edilmesini sağlayan Agnes uygulaması göz altı torbalarının giderilmesinde ve göz kapağı kırışıklıklarının iyileştirilmesinde de etki gösterir.

Sivilce Tedavisi Öncesi Sonrası

“Sivilcelere çözüm konusunda hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Agnes uygulaması medikal estetik alanında en son teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.”

Uygulamanın sonrasında hastayı zorlayıcı yan etkiler ortaya çıkarmaması tedavinin en önemli avantajlarından birisidir. İşlem sonrasında uygulamanın gerçekleştirildiği alanda hafif kızarıklık görülmesi ve hafif şişlikler oluşması normaldir. Sivilceler üzerinde kabuklanma olabilir. Kabuklar elle koparılmamalı, kısa süre içerisinde kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir.

Akne Tedavisi Öncesi Sonrası

Sivilce neden olur?

 • Sivilce kaynağını yağ bezlerinden alır. Yağ bezleri cildin işleyişinin bir parçası olarak deride görev alır ve hormon seviyelerinde yaşanan artışlara bağlı olarak büyür. Büyüyen yağ bezi sebebiyle artan sebum salgısı sonucunda gözeneklerde kir ve ölü hücreler toplanır. Bu tıkanıklık da iltihap oluşumunu tetikler. Ergenlik dönemi, yağ bezlerine etki eden hormonların salgılandığı bir süreç olduğu için sivilcelenme probleminin şiddetli bir şekilde yaşandığı bir zaman dilimidir. Ergenlik dönemini birçok yaşıtı gibi sivilce problemi yaşamadan geçiren kişiler de vardır. Bunun sebebi sivilce probleminin arkasında genetik özelliklerin ve kişinin cilt yapısının da rol oynamasıdır. Yağ bezlerinin konum olarak yoğun olduğu vücut bölgeleri olması dolayısıyla, sivilcelenmenin yaygın şekilde ortaya çıktığı alanlar; yüz, omuz ve sırttır. Yüze bakıldığında ise alın, çene hattı ve yanaklar sivilcelerin en sık görüldüğü bölgelerdir.

Cilt bakımı ve temizliği ile sivilce tedavisi

Sivilce tedavisinde cilt temizliği ve bakımı yüzü günde birkaç kere yıkamak ile sağlanamamaktadır çünkü sivilceye yol açan dokular cildin yüzeyinde yani, yıkanılan ve temizlenen alanda değil cildin alt katmanlarında yer alır. Medikal estetik kliniklerinde gerçekleştirilen ve cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan cilt bakımı uygulamaları sorunun önlenmesinde etkili olabilmekte ve sivilce tedavisine eşlik edebilmektedir. Özellikle yağlı cilt tipine sahip kişilerde, gözeneklerin cilt bakımı uygulamaları ile belirli aralıklarla temizlenmesi tedavi sürecine katkı sağlayabilmektedir.

Beslenme alışkanlıkların sivilceler üzerindeki etkisi

Sivilce oluşumu ve beslenme arasındaki ilişkiye bakıldığında, yağlı yiyeceklerin kişide doğrudan sivilce oluşumuna yol açacağını söylemek yanlıştır. Doğru olan bilgi, tüketilen yiyeceklerin ve içeceklerin vücudun genel işleyişini etkileyen çok önemli faktörler olmasıdır. Vücudun sindirim sürecine giren besinler vücuttaki hormon seviyelerini etkileme kapasitesine sahip olduğu için yağ bezlerinin büyümesine sebep olabilirler. Ancak, sivilce problemi arka planında genetik özelliklerin de belirleyici olduğu bir cilt rahatsızlığı olduğu için belirli besinlerin herkeste aynı şekilde sivilceye sebep olacağı da söylenememektedir. Bu açıdan sivilce, kişinin genetik altyapısının ve yaşam tarzının (stres, beslenme vb.) hormon seviyelerinde yarattığı etkinin birleşimden doğan bir sürecin sonucu olmaktadır.

Sivilce oluşumunda hormonların etkisi

Birçok konuda olduğu gibi sivilce problemi hakkında da toplumda kulaktan kulağa yayılan bilgiler vardır ama bu bilgilerin bazılarının doğruluğu hala tartışmalıdır. Örneğin, sivilce oluşumunun ve sivilcelerin artışının yağlı yiyecekler ile doğrudan bir bağlantısı olduğunun düşünülmesi sivilce problemi hakkında yaygın şekilde yanlış bilinen noktalardan birisidir. Aynı şekilde kişinin kirli olması ve sivilce arasında doğrudan bir bağlantı yoktur. Sivilce oluşurken ana sorun ve sivilceye yol açan etken doğrudan kir değildir, gözeneklerin kiri ve ölü hücreleri tutacak kadar genişlemiş olmasıdır. Gözeneklerin bu seviyede genişlemiş olmasının sebebi ise hormonlara bağlı olarak yağ bezlerinin büyümesi ve normalden daha fazla sebum salgılamasıdır.

Sivilcelere Agnes çözümü sağlayan tedavinin fiyatı

Sivilce problemine çözüm sağlayan Agnes tedavisine ilişkin merak edilen soruların cevaplarına yer verdiğimiz internet sitemizde hem yasal açıdan, hem de her tedavinin kişiye özel planlanması yaklaşımımıza bağlı olarak fiyat bilgisine yer verilememektedir. Başvurmayı düşündüğünüz tedavi uygulamaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ya da muayene randevusu almak için 0532 057 50 84 numaralı telefon numarasını arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ..

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Excimler Lazer
Bizlere telefon numaramızdan, mail adresimizden ve ya iletişim formunu doldurarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

tel

Telefon Numaralarımız:

0 312 466 68 00 0532 057 50 84

adres

Adres:

Mithatpaşa Cd. No:58 D:3, Çankaya/Ankara

mail

E-Posta

info@hakanyuzer.com

adres

Sosyal Medya:

www.hakanyuzer.com
Twitter


Facebook


Instagram


Twitter

İLETİŞİM FORMU