GÖZALTI TORBALARI VE SİVİLCE TEDAVİSİ

AKNES SİSTEMİ NEDİR?

oguzhan@serdenci.com “Dermatolog Dr. Ahn” tarafından geliştirilen sistem yüksek teknoloji ile üretilen iğnelerin kullanımıyla, radyofrekans enerjisinin kare dalga biçiminde hedef dokulara ulaşmasını ve bu dokularda istenilen etkileri sağlamasını mümkün kılmaktadır. Aknes çözümü, hastanın şikayetçi olduğu ve giderilmesini arzu ettiği cilt problemlerine cildin üst katmanı üzerinde hiçbir hasara yol açmadan, problemlerin kaynağını barındıran cilt alt katmanlarına yapılan müdahale ile çözüm sunmaktadır.”
Aknes Tedavisi İle İlgili Sorularınız İçin Bize Ulaşabilirsiniz...

Aknes, hekimler tarafından hem hekimlere hem de hastalara çığır açıcı ve istikrarlı çözüm olanağı sağlamak için yıllar süren çabaların sonunda geliştirilmiş olan bir estetik ve medikal tedavi sistemidir. Radyofrekans enerjisinin kullanımına dayalı olan sistem bu alanda en dinamik ve yenilikçi örneklerden birisi olarak öne çıkmaktadır. Sistem ve tedavi kuralları özgün şekilde geliştirilerek ortaya çıkarılan Aknes tedavisi hekimlerin hastalarında başarılı sonuçlar elde edebilmesini amaçlamaktadır. Bu misyon doğrultusunda, dermatoloji ve medikal estetik alanlarında yenilikçi yaklaşım çerçevesinde uygulanan tedavilerin tatmin edici ve üst seviyede etkili sonuçlar vermesine yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetlerine devam edilmektedir.

AKNES SİSTEMİ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

AKNES SİSTEMİ TEDAVİ ALANLARI NELER?

Aknes sistemi ile tedavinin avantajları nelerdir?

 • Sağlık durumu ilaç kullanımına ve cerrahi ameliyata uygun olmayan hastaların tedavisinde medikal estetik alanında güçlü bir alternatif oluşturur.
 • Önce – sonra fotoğrafları ile belgelenmiş şekilde hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlar.
 • Radyofrekans enerjisi ile müdahale edilen bölgelerde, kişinin kendi vücut hücrelerinin iyileşme sürecine katkısına neden olacak süreçler tetiklenir. Bu sayede Aknes tedavisi ile elde edilen sonuçlar doğal bir görünüme sahip olur.
 • Medikal radyofrekans sistemleri kapsamında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
 • Cilt probleminin giderilmesinde 3 – 4 seans tedavi yeterli olmaktadır.
 • Seanslar kısa sürelidir.
 • Tedavi seansları sonrasında hasta gündelik hayatına ve faaliyetlerine istirahat süresine gereksinim duymadan devam edebilir.
 • Uzun yıllar süren cilt problemlerine hızlı ve uzun süreli çözümler sunar.
 • Uygulamalarda cilt yüzeyi zarar görmez ve sadece tedavi planı doğrultusunda belirlenen problemli alanlarda cilt altında istenilen etkiler sağlanmış olur.
 • Aknes tedavi sistemi International Journal of Dermatology 2012, American Society for Dermatologic Surgery 2007, Annals of Dermatology 2010 gibi uluslararası tıp dergilerinde yer almış güvenilir bir yöntemdir.
Play Video
Aknes Tedavisi İle İlgili Sorularınız İçin Bize Ulaşabilirsiniz...

BİRÇOK SORUNA KESİN ÇÖZÜM

AKNES SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI

AKNES SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI

GÖZ ALTI TORBALARINA AMELİYATSIZ ÇÖZÜM: AGNES

Yaşlanmanın en büyük belirtisi olarak kabul edilen, göz altı torbaları ve göz altında oluşan morluklar kimi zaman da kişinin genetik özellikleri nedeniyle kalıtsal olarak ortaya çıkar. Bu torbalar ve morluklar, kişinin yüz estetiğini bozabilirken, kişiyi olduğundan daha yorgun, mutsuz ve depresif gösterecektir. Günümüzde uygulanan en son geliştirilmiş yöntem agnes tedavisi, göz altı torbalarını ve morluklarını ameliyatsız olarak, herhangi bir kesi meydana getirmeden çözüme kavuşturmaktadır.

 • GÖZ ALTI TORBALARI NEDEN OLUŞUR?

  • İlerleyen yıllarla birlikte göz çevresindeki doku yer çekimine yenik düşer.
  • Uzun süreli stres seviyesi yüksek iş hayatı göz çevresinde torbalar meydana getirir.
  • Gözün çevresindeki yağ torbalarını tutan zar gevşeyerek bu torbaları tutma görevini meydana getiremez hale gelir.
  • Bilgisayar ve telefon ekranı başında sıkça vakit geçirmek gözaltı torbalarına neden olur.
  • Alerjik sebepler göz torbaları oluşturabilir.
  • Uykusuzluk göz torbasına neden olur.

  Göz torbaları, büyüklüğü ve yoğunluğuna göre 3 tipte adlandırılmaktadır.

  Tip 1

  Göz altlarında belli belirsiz derecede yağ birikmesi

  Tip 2

  Fark edilebilir derecede ve yarım ay şeklinde yağ birikimleri

  Tip 3

  Gözlerin belirgin bir şekilde yorgun görünmesine sebep olan yarım ay şeklinde oldukça belirgin torbaların oluşması şeklindedir.

Agnes Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Agnes tedavisi, 18 yaşını geçmiş, göz altı torbaları nedeniyle günlük ilişkileri etkilenen ve özgüven sorunu yaşayan, ilerleyen yaşa bağlı olarak göz altı torbalarından şikayet eden herkeste uygulanabilir. Kronik rahatsızlıklara sahip kimselerde, ilgili hekimler gerekli tetkikleri yaptıktan sonra, alınan onay ile agnes tedavisi uygulanabilir.

Agnes tedavisinin tek şartı, alanında uzman, tecrübeli bir hekim ve ekibi tarafından uygulanmasıdır.

AKNES SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI

GIDI VE BOYUN ESTETİĞİ

Omuzlar ve baş arasında kalan bölgede, çenenin alt tarafında yer alan yağ dokusu halk arasında gıdı, gıdık olarak adlandırılmaktadır. İngilizce ise bu görünüm “double chin” yani çift çene olarak ifade edilmektedir. Çene altında toplanan yoğun yağ tabakası boynun ideal ölçüde ince ve estetik görünümünü olumsuz etkilemektedir. Yüz bölgesinde özellikle çenenin ovalliğini ve estetik hattını da etkileyen gıdının kişiyi olduğundan daha yaşlı ve kilolu göstermesi hastaların boyun estetiği uygulamalarına başvurmasında etkili olan bir şikayettir.
Gıdı Tedavisi Öncesi Sonrası
Hastanın talebi ve isteği doğrultusunda gıdının toparlanması ve boyun bölgesinin estetik açıdan ideal hale getirilmesi yapılan cerrahi ameliyatlar ile mümkündür. Ancak estetik amaçlı başvurulan cerrahi ameliyatlar gerek genel anestezi gerektirmesi, gerekse girişimsel bir müdahale olduğu için ufak da olsa kesi izi bırakması sebebi ile hastaların ilk tercihi olmamaktadır. Operasyon sonrası gündelik hayata ve sosyal faaliyetlere doğrudan dönememek ve bir süre bölgeye özel bakım göstererek istirahat etme zorunluluğu da gıdı ve boyun estetiğine yönelik tedavi arayışında olan hastaların daha pratik yöntemlere yönelmesine yol açmaktadır.

“Operasyon sonrası gündelik hayata ve sosyal faaliyetlere doğrudan dönememek ve bir süre bölgeye özel bakım göstererek istirahat etme zorunluluğu da gıdı ve boyun estetiğine yönelik tedavi arayışında olan hastaların daha pratik yöntemlere yönelmesine yol açmaktadır.”

 • Sistemde yer alan mikro iğneler, radyofrekans enerjisinin cildin üst tabakasına zarar vermeden cilt altı dokulara etkili bir şekilde iletilmesine yönelik olarak, mikro-anatomi alanında gerçekleştirilen klinik çalışmalar sonrasında geliştirilmiştir.
 • Cildin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak üretilen radyofrekans sistemi FDA onaylıdır.
 • Sistem hekimler açısından da avantaja sahiptir ve uygulama sırasında güvenlik kontrolü sağlar.

AKNES SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI

SİRİNGOMA VE YAĞ BEZESİ

Göz çevresinde görülen siringoma ve yağ bezeleri ufak çapta ciltten kabarık yapıları ile sıkça karşılaşılan ve kişilerin aynaya baktığında hoşnut olmadığı cilt problemleridir. Birçok kişi estetik açıdan hoşuna gitmeyen bu problemlere bitkisel tarifler ve evde uygulanan maskeler ile çözüm aramakta ancak istediği pürüzsüz görünüme ulaşamamaktadır. Medikal estetik alanındaki teknolojik gelişmeler ile üretilmiş olan Aknes çözümü radyofrekans teknolojisi kullanımıyla siringoma ve yağ bezesi problemlerini birkaç seans içerisinde acısız bir şekilde ortadan kaldırmaktadır. Daha çok estetik görünüm açısından hastaları rahatsız eden cilt problemleri olsalar da siringoma ve yağ bezeleri oluşumlarının iyi huylu – kötü huylu olma ihtimallerinin değerlendirilmesi önemlidir. Yağ bezelerinin çok büyük boyutta oldukları durumlarda bir medikal estetik çözümü olan Aknes tedavisi yerine cerrahi işleme başvurmak gerekebilmektedir.

Göz Altı Yağ Bezeleri Tedavi Öncesi Sonrası

Siringoma ve yağ bezeleri problemlerine çözüm konusunda hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Aknes uygulaması medikal estetik alanında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.

 • Siringoma ve yağ bezesi problemi çeken hastalara yenilikçi ve istikrarlı bir iyileşme sağlamayı hedefleyen Aknes tedavisi radyofrekans sistemi kullanımı ile gerçekleştirilir.
 • 3 seans sonrasında siringoma ve yağ bezeleri problemlerine karşı gözle görülür gelişme sağlanır.
 • Tedavi süreci kısadır ve siringoma ve yağ bezesi problemlerine hızlı çözüm sunar.
 • Siringoma ve yağ bezelerine Aknes çözümü, epidermal katmanda, yani cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmaksızın, cildin alt katmanında yer alan ve problemlerin kaynağı olan dokuların yok edilmesi yoluyla tedaviyi gerçekleştirir.
 • Aknes çözümü ile elde edilen sonuçlar doğal bir görünüme sahiptir.
 • Siringoma ve yağ bezesi tedavisinde kullanılan Aknes uygulaması göz çevresindeki diğer problemlerin ve sivilcelerin tedavisinde de etki gösterir.

AKNES SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI

GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI

Göz çevresinde ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıklar kişiyi yorgun ve olduğundan daha yaşlı gösteren bu açıdan da yüz estetiğini olumsuz yönde etkileyerek kişiye memnuniyetsizlik veren cilt oluşumlarıdır. Yaşlanma süreçleri başladığında cilde parlaklığını, esnekliğini ve bu sayede sağlıklı görünümünü veren kolajen ve elastin sentezi işleyişleri yavaşlamaktadır. Zamanın ve tekrarlayan mimiklerin etkisi ile ortaya çıkması kaçınılmaz olan ve en çok kırışıklıklar ve sarkmalar ile kendisini belli eden yaşlanma belirtilerinin estetik ameliyatlar ile toparlanması ve kişiye gençleşme sağlanması mümkündür. Ancak, estetik ameliyatlar genel anestezi altında yapılması ve cerrahi açıdan bölgeye giriş yapabilme amaçlı kesi gerektirmesi sebebiyle hastaların ilk tercihi olmamaktadır. Estetik ameliyatların, operasyon süreci sonrasında belirli bir iyileşme ve istirahat süresi gerektirmesi de hastaların sosyal hayatlarından geri kalmadan daha pratik, daha hızlı ve daha kolay yollara başvurma arayışını tetiklemektedir. Medikal estetik alanında sunulan uygulamalar bu yaklaşıma sahip hastalara alternatif çözümler sağlamaktadır. Göz çevresi kırışıklıklarına ve sarkmalarına Aknes çözümü hastanın giderilmesini istediği estetik problemlerde gözle görülür değişim sunmaktadır. Ancak, ileri düzeyde yaşlılık belirtilerine sahip ve özellikle 50 yaş üzeri hastalarda cerrahi ameliyata başvurmak gerekebilmektedir. Göz Altı Kırışıklıkları Tedavisi Öncesi Sonrası

“Estetik ameliyatların, operasyon süreci sonrasında belirli bir iyileşme ve istirahat süresi gerektirmesi de hastaların sosyal hayatlarından geri kalmadan daha pratik, daha hızlı ve daha kolay yollara başvurma arayışını tetiklemektedir.”

 • Medikal estetik kapsamında yer alan göz çevresi kırışıklıklarına Aknes çözümü, sorunu ameliyat ile çözmek istemeyenler ve genel sağlık durumu ameliyata uygun olmayan hastalar için alternatif çözüm sunar.
 • Göz çevresinde görülen kırışıklıklara ve sarkmalara çözüm konusunda hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Aknes uygulaması medikal estetik alanında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
 • 3 seans sonrasında göz çevresi kırışıklıklarına karşı gözle görülür gelişme ve sarkmış cilt dokusunda değişim sağlanır.
 • Tedavi süreci kısadır ve göz çevresi kırışıklıklarına hızlı çözüm sunar.
 • Göz çevresi kırışıklıklarına Aknes çözümü, epidermal katmanda, yani cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmaksızın, cildin alt katmanında kolajen ve elastin sentezi mekanizmalarının harekete geçirilmesi yoluyla tedaviyi gerçekleştirir.
 • Uygulamanın etkileri ilk ay içerisinde ortaya çıkmaz, hücrelerin bölgede faaliyete geçmesi sonrasında sonuçlar dışarıdan bakıldığında gözle görülür hale gelir.
 • Göz kapağı kırışıklıklarına yönelik Aknes tedavisinde cilt altında yeni kolajen sentezi tetiklenir ve bölgenin kendini yenilemesi sağlanır.
 • Göz çevresi kırışıklıklarına ve sarkmalarına yönelik Aknes tedavisinde cilt altında yeni kolajen sentezi tetiklenir ve bölgenin kendini yenilemesi sağlanır.
 • Göz çevresi kırışıklıklarına karşı Aknes çözümü ile elde edilen sonuçlar doğal bir görünüme sahiptir.
 • Göz çevresi kırışıklıklarının iyileştirilmesinde etki gösteren Aknes uygulaması göz altı torbalarının, göz altı morluklarının, göz altı yağ bezelerinin giderilmesinde de kullanılır. Ayrıca sivilce tedavisinde yağ bezlerinin yok edilmesini sağlar.

AKNES SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI

SİVİLCE TEDAVİSİ

 • Sivilce problemini dermatolojik tedavi kapsamında ilaç kullanımı yoluyla çözmek istemeyenler ve genel sağlık durumu ilaç tedavisine uygun olmayan hastalar için alternatif çözüm sunar.
 • Hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Agnes uygulaması medikal estetik alanında en yeni teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.
 • Uzun yıllar boyunca sivilce problemi çeken hastalara yenilikçi ve istikrarlı bir iyileşme sağlamayı hedefleyen Agnes tedavisi radyofrekans sistemi kullanımı ile gerçekleştirilir.
 • 3 seans sonrasında sivilce problemine karşı gözle görülür gelişme ve cilt dokusunda değişim sağlanır.
 • Tedavi süreci kısa olduğu için sivilcelere hızlı çözüm sunmakla beraber, tedavi sonrasında sivilce probleminin tekrarlanma oranını da azaltır.
 • Epidermal katmanda, yani cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmaksızın, cildin alt katmanında yer alan ve sivilce probleminin kaynağı olan yağ bezlerinin yok edilmesi yoluyla tedaviyi gerçekleştirir.
 • Yağ bezlerinin yok edilmesi ile sivilce problemi kronik hale gelmiş hastalarda sivilce oluşumlarının önlenmesi mümkün hale gelir.
 • Sivilce tedavisinde yağ bezlerinin yok edilmesini sağlayan Agnes uygulaması göz altı torbalarının giderilmesinde ve göz kapağı kırışıklıklarının iyileştirilmesinde de etki gösterir.
Sivilce Tedavisi Öncesi Sonrası

“Sivilcelere çözüm konusunda hem hekimler hem de hastalar açısından yüz güldürücü sonuçlara ulaşmayı sağlayan Agnes uygulaması medikal estetik alanında en son teknolojinin kullanıldığı tedavi yöntemidir.”

Uygulamanın sonrasında hastayı zorlayıcı yan etkiler ortaya çıkarmaması tedavinin en önemli avantajlarından birisidir. İşlem sonrasında uygulamanın gerçekleştirildiği alanda hafif kızarıklık görülmesi ve hafif şişlikler oluşması normaldir. Sivilceler üzerinde kabuklanma olabilir. Kabuklar elle koparılmamalı, kısa süre içerisinde kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir.

Akne Tedavisi Öncesi Sonrası

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ..

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Excimler Lazer Bizlere telefon numaramızdan, mail adresimizden ve ya iletişim formunu doldurarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

Telefon Numaralarımız:

0 312 466 68 00
0532 057 50 84

Adres:

Mithatpaşa Cd. No:58 D:3, Çankaya/Ankara

Sosyal Medya:

www.hakanyuzer.com Twitter

İLETİŞİM FORMU