Aknes Tedavisi

aknetedavisi

Plexr teknolojisi ile akne izlerinin tedavisi

Aknes Tedavisi,,Özellikle ergenlik döneminde artış gösteren, beslenmeye bağlı nedenlerle e ortaya çıkabilen, sigara ve alkol tüketimi, düzensiz uyku durumları veya kalıtsal durumlara oluşan akne, sivilce problemleri iyileştirildiğinde dahi sonrasında iz kalma gibi sorunlarla kişide rahatsızlık uyandırmaktadır.

Akne izleri, sivilce oluşumu ve bu bölgenin iltihaplanmasıyla birlikte, şişlik ve kızarıklık sonucunda deride çatlaklar meydana getirir. Bu çatlakların tedavisi için vücut kolajen üretmektedir fakat kolajen üretimi yeterli olmazsa, akne geçse dahi ciltte izler bırakır.

Akne İzlerinin Türleri

Hipertrofik – keloit izler:

Akne ve sivilce oluşumundan sonra, vücut bu sorunları giderebilmek amacıyla kolajen üretir. Kolajen, vücudumuzda bulunan, derinin elastik özelliğini kazandıran doğal bir maddedir. Bu üretim sırasında, kolajen miktarı ayarlanamaz ve gerekenden fazla olursa deride birikme meydana gelir. Bu izlerde, cildin belirli bölgelerinde kızarıklık, pembelik gibi renkler oluşur ve derinin renk bütünlüğünü bozar.

Atrofik izler

Vücudun kendini iyileştirme sürecinde doku kaybetmesi ile ortaya çıkan izlerdir. Bu izlerin meydana geldiği bölgede, çukurlar gözükür, sanki bir darbe almış gibi ciltte orantısızlıklar gözlemlenir.

Hiperpigmentasyon ve Eritem

Akne sorununa bağlı olarak oluşan bu iki iz türünde, kişinin cilt rengine göre, renk değişmesi yaşanır. Nispeten daha esmer tenli kişilerde hiperpigmentasyon yani rengin aşırıya kaçması, koyulaşması görülürken; açık tenli kişilerde ise ciltte pembeleşme, kızarıklaşma dediğimiz Eritem durumu ortaya çıkar.

PLEXR İLE AKNE LEKELERİ TEDAVİSİ

Plexr, ciltte yenilenme, kolajen dokusunun üretimini destekleyerek ciltte gençleşme ve pürüzsüz bir görünüm elde etmede kullanılan en son teknoloji tıbbi bir cihazdır. Havada bulunan gazları iyonize ederek ortaya çıkardığı plasma enerjinin cilde uygulanmasını sağlayan plexr cihazı, maruz bırakılan bölgede doku üretimini destekler, sorunlu bölgeleri ortadan kaldırır. Günümüzde, yüz bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi, göz kapaklarında ameliyatsız işlemlerin sağlanması, dudak estetiği gibi hassas bölgelerde cerrahi bir kesi olmadan iyileşme sağlayan teknoloji, akne sivilce lekeleri, güneş lekelerinin tedavisi gibi cildin yeni bir görünüm kazanması uygulamalarında da ilk başvurulan yöntemlerdendir.

Plexr ile akne tedavisi uygulamasında, sorunlu bölge ortaya çıkan enerji ve ısıya maruz bırakılır, cildin altında sorunlu olmayan bölgeye nüfuz etmez. Böylelikle herhangi bir zarar, istenmeyen yan etkinin oluşmadığı tedavi, sadece akne izlerinin silinmesini sağlar ve kişi gündelik hayatına kısa zamanda dönüş sağlar.

Anestezinin gerekmediği Plexr ile akne izlerinin silinmesinde, izlerin büyüklüğüne göre seans sayısı belirlenir. Kişinin ihtiyaçları ve hekim görüşü doğrultusunda yapılan seanslar oldukça kısa sürelidir, uygulama sonrası kişinin uygulama yapılan bölgeyi travmatik hasarlardan koruması, herhangi bir kozmetik ürün kullanımına ara vermesi gerekmektedir.

İlk seansta etkileri gözle görülür derecede ortaya çıkan tedavide, 2. ya da 3. Seans ta uygulanabilir.

Hekim görüşü doğrultusunda seanslar arasında haftalık ya aylık olarak boşluk bırakılmaktadır.

İşlem toplamda 10-30 dakika arası sürmektedir.

Tüm sorunlarınız için Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz..