Akne Tedavisi Güncel 2022

Akne Tedavisi Güncel 2022

Akne tedavisi güncel 2022 ile alakalı içeriğimize hoş geldiniz. Akne, çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilen yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Mevcut 2022’de akne tedavisi seçenekleri reçetesiz ve reçeteli ilaçlar, lazer tedavileri ve cerrahi prosedürleri içerir. Birçok kişi, en iyi sonuçları elde etmek için bu yöntemlerden birini veya birkaçını birlikte kullanmayı tercih eder.

Bir cilt hastalığı olan akne, genellikle antibiyotik veya diğer ilaçlarla tedavi edilir. Bununla birlikte, ilaçları içermeyen daha yeni ve daha etkili tedaviler mevcuttur. Böyle bir tedavi akne lazer tedavisidir.

Akne Tedavisi Akne Tedavisi Güncel 2022Guncel 2022 1Akne Tedavisi Güncel 2022

Akne, gözeneklerde yağ ve ölü cilt hücrelerinin birikmesinden kaynaklanan bir cilt durumudur. Akne, reçetesiz satılan ilaçlar, reçeteli ilaçlar veya ev ilaçları ile tedavi edilebilir.

Reçetesiz satılan ilaçlar arasında benzoil peroksit, salisilik asit ve glikolik asit bulunur. Reçeteli ilaçlar arasında tretinoin, azelaik asit ve adapalen bulunur. Ev ilaçları arasında bal, elma sirkesi ve kabartma tozu bulunur.

Sivilceyi tedavi etmenin en iyi yolu, reçetesiz ve reçeteli ilaçların yanı sıra ev ilaçlarının bir kombinasyonunu kullanmaktır.

Akne İzi Tedavisi

Sivilce izleri çeşitli yöntemlerle tedavi edilebilir. En yaygın tedavi lazerle cilt yenilemedir. Bu tedavi, yaralı dokuyu ısıtmak ve çıkarmak için lazerler kullanır.

Diğer bir yaygın tedavi dermabrazyondur. Bu tedavi, cildin üst tabakasını çıkarmak için dönen bir fırça kullanır. Bu, akne izini düzeltmeye yardımcı olabilir.

Akne izlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için bir dizi krem ve jel de mevcuttur. Bu ürünlerden bazıları, ciltteki kolajeni yeniden oluşturmaya ve yara izlerinin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek retinol veya C vitamini gibi bileşenler içerir. Akne izlerini tedavi etmek için kullanılabilecek bazı cerrahi prosedürler de vardır. Bir prosedüre punch aşılama denir.

Akne Tedavisi Güncel 2022Akne Skar Tedavisi

Şu anda mevcut olan birçok sivilce izi tedavisi vardır. Bazıları diğerlerinden daha iyi çalışır ve bazılarının diğerlerinden daha fazla yan etkisi vardır. En popüler tedaviler aşağıda tartışılmaktadır.

Yaygın bir akne izi tedavisi lazer tedavisidir. Bu tedavi, yara dokusunu yok etmek için lazerler kullanır. Nispeten yeni bir tedavidir ve henüz uzun vadeli etkileri hakkında çok fazla araştırma yoktur. Bununla birlikte, erken çalışmalar, yara izlerinin görünümünü azaltmada etkili olduğunu göstermektedir.

Diğer bir yaygın tedavi dermabrazyondur. Bu tedavi, cildin üst tabakasını çıkarmak için dönen bir fırça kullanmayı içerir. Yara izlerinin görünümünü azaltmada etkili olabilir, ancak cilt tahrişine ve diğer yan etkilere de neden olabilir.

Üçüncü bir yaygın tedavi cerrahidir. Bu, yara dokusunu kesmeyi ve cildi tekrar bir araya getirmeyi içerir. Bu önemli bir prosedürdür ve pahalı olabilir.

Akne Tedavisi Krem

Akne, her yaştan insanı etkileyen yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Akne, ciltte sivilce, siyah nokta ve diğer lekelere neden olabilir. Akne en çok gençlerde görülür, ancak bazı insanlar onu yetişkinlikte iyi bir şekilde alır. Akne, reçetesiz satılan ilaçlar ve reçeteli ilaçlarla tedavi edilebilir.

Sivilceyi tedavi etmek için kullanılan bir tür reçeteli ilaca sivilce kremi denir. Piyasada birçok farklı sivilce kremi var. Bazıları reçetesiz satın alabileceğiniz reçetesiz satılan ilaçlardır. Diğerleri doktor siparişi gerektiren reçeteli ilaçlardır.

Çoğu sivilce kremi, cildi temizlemeye yardımcı olacak bileşenlerin bir kombinasyonunu içerir. Akne kremlerinde bulunan en yaygın bileşenler şunlardır:

Benzoil peroksit – Bu bileşen akneye neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olur.

Bitkisel Akne Tedavisi

Piyasada birçok reçetesiz akne tedavisi var. Bu tedavilerin çoğu, çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için yüzyıllardır kullanılan bitkisel ilaçlardır. Akne tedavisinde kullanılan en yaygın bitkilerden bazıları papatya, lavanta, biberiye ve kekiktir.

Papatya, akne de dahil olmak üzere çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için yüzyıllardır kullanılan bir bitkidir. Papatya, doğal bir anti-inflamatuar ve antibakteriyel ajan olduğu için akne tedavisinde etkili olduğu düşünülmektedir. Lavanta ayrıca doğal bir anti-inflamatuar ve antibakteriyel ajandır. Cildi yatıştırmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olduğu için akne tedavisinde etkili olduğu düşünülmektedir. Biberiye, cildi serbest radikal hasarından korumaya yardımcı olan doğal bir antioksidandır. Ayrıca antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için sivilce tedavisinde de etkili olduğu düşünülmektedir.

Bu yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu konuyla alakalı daha fazla içeriğimize ulaşmak için Google baz alarak aramalar sağlayabilirsiniz. Önceki yazımız olan Göz Kapağına Doğal Estetik Güncel 2022 ile alakalı konumuza da bakmanızı tavsiye ederiz.

Enquire now

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz.
Arabic AR English EN German DE Turkish TR
Open chat