Agnes nedir ? Nasıl tedavi edilir ? Ameliyat sonrası süreç nasıl işler ?

goz-yasi

Agnes nedir ? Nasıl tedavi edilir ? Ameliyat sonrası süreç nasıl işler ?

Agnes, günümüzde oldukça sık uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Göz çevresi, insanın tüm görüntüsünü etkileyen bir unsurdur. Özellikle mor göz altları ve koyu halkaların yanı sıra göz altı torbaları kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun göstermektedir. Bu sorunlar kozmetik işlemler ya da kremlerle tedavi edilemez.

Agnes RF Göz Altı Torbası Tedavisi Nedir?

Agnes RF Göz Altı Torbası Tedavisi;  göz altında çeşitli sebeplerle oluşan torbalanma ve morlukların radyofrekans ile beraber tedavi edilmesini sağlamaktadır. Operasyon olmadan kesi ve dikiş süreçleri yaşamadan tedavi olmak isteyen herkes, bu yöntemi uygulayabilmektedir. Özellikle göz çevresinin hassasiyeti de bu tedavide en önemli dikkat gerektiren ameliyat yöntemlerinden biridir. Özellikle klinik koşullarda uzman doktorlar tarafından bu işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Neden Göz Altı Torbaları Oluşur?

Göz altı torbaları çeşitli sebeplerle meydana gelmektedir. Uykusuzluk, genler ve alerjiler göz altı torbalarının oluşmasına yol açabilmektedir. 3 tür göz altı torbası bulunmaktadır. Göz altında yağ birikmesi ile beraber meydana gelen hafif göz torbaları özellikle belirli olmamaktadır. Yalnızca dikkatli bakışta belli olmaktadır. İkinci tür göz altı torbaları ise gözlerin altında yarım daire şeklinde yağ toplanması ile oluşmaktadır. Üçüncü tür ise gözlerin altında yer alan yarım daire şeklinde oldukça yağ toplanması ile meydana gelir. Bu tür göz altı torbaları direkt olarak belirgindir. Birçok sebeple göz altı torbası oluşabilmektedir. Bu torbaların herhangi bir kozmetik uygulama ile geçmesi mümkün olmamaktadır. Eğer göz altı torbaları yorgunluk, uykusuzluk gibi doğal sebeplerle meydana geliyorsa kişi sağlıklı beslenip, düzenli uyursa, bu torbalar geçecektir. Ancak kalıcı göz torbalarının geçmesi mümkün değildir. Kronik yorgunluklar, stres ya da kronik uykusuzluk gibi durumlar kalıcı göz altı torbası oluşmasına yol açar. Yaşın ilerlemesi de doğal bir göz altı torbası sebebi olmaktadır. Bu göz torbalarının yok edilmesi için Agnes yöntemi en etkili uygulama olmaktadır.

Agnes RF Göz Altı Torbası Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemi uygulamak için öncelikli olarak göz çevresi lokal anestezi ile uyuşturulur. Ardından oldukça küçük iğneler ile göz çevresindeki problemlerin giderilmesi sağlanmaktadır. Uygulaması sırasında hasta herhangi bir yanma, ısınma ve acı duymamaktadır. Cihaz ile oldukça kontrollü ve başarılı bir tedavi uygulanır. Bu tedavi yöntemi ortalama olarak 40 dakikada tamamlanmaktadır. Hastanın operasyondan sonra hiçbir şekilde sauna ve buhar banyosu yapmaması gerekmektedir. Özellikle ilk günlerde göz altında kızarmalar meydana gelebilir. Bunlar kendiliğinden geçecektir. Tedavi hem kalıcı sonuçlar yaratır hem de kişinin kısa süre içinde genç ve dinamik bir görüntü elde etmesini sağlar.

Agnes Göz Altı Torba Alma Ve Göz Kapağı Kırışıklığı Giderme Nasıl Yapılır?

Göz torbaları her zaman için yorgunluk ve yaşlılık belirtileri arasındadır. Kullanılan kozmetik ürünler ya da kremler istenen sonuçları vermede yetersiz olmaktadır. Bunun dışında göz torbaları çoğu zaman genetik olabilmektedir. Bundan dolayı sorunun çözülmesi için çaylar, bitkisel çözümler ya da kozmetik ürünler yeterli olmamaktadır. Göz altındaki torbalar genellikle kadınların ve erkeklerinde en büyük problemleri arasında yer almaktadır. Bazı kişiler beslenmesine ve sağlığına ne kadar dikkat ederse etsin, bu sorunun çözülmesi için herhangi bir yöntem bulamaz. Bunun için en kesin yöntem ise Agnes olmaktadır. Agnes, göz çevresinde mevcut olan deriyi ameliyatsız bir şekilde radyofrekans yöntemiyle sıkıştırır. Agnes uygulaması, kaz ayaklarını ve kırışıklıkları azaltmayı da sağlamaktadır. Bunun yanı sıra göz kapaklarının düşük durmasını ve genel görünüşünü iyileştirmek için de destek olmaktadır.

Agnes Uygulamasında Ağrı Duyar mıyım?

Agnes uygulamasında herhangi bir risk bulunmamaktadır. Hasta acı ya da ağrı duymaz. Oldukça mikro iğneler ile işlem tamamlanmaktadır. Direkt olarak ilgili bölgelere radyofrekans zerk edilir. Ardından bu alanlar küçültülür. Tedavi sırasında yeni kolajen oluşumu tetiklenir. Bu sayede göz çevresinde bulunan derinin sıkılaşmasına destek verilir. Tedavi süresi ise yaklaşık olarak yirmi dakika kadar sürmektedir. İşlemden sonra bölgeye anestezi iğnesi ve uyuşturucu krem uygulanır. İşlemden sonra ucunda iğne olan bir el ünitesi ile cildin derinliklerine kontrollü bir şekilde ısı ve rf işlemleri yapılmaktadır. Agnes uygulaması sayesinde yapılan işlemlerde; ısı yağları eritilir ve kolajen üretimin tetiklenmesi sağlanmaktadır.

Tedavi Kimler için Uygundur?

Tedavi özellikle çok ciddi göz sorunları olmayan hastalar için uygundur. Hastalar, ilk iki hafta içerisinde değişimi görecektir. Etkileri üç ve beş sene arasında süren bu işlem genellikle kalıcı olmaktadır. Ancak bazı durumlarda torbalar hafif şekilde geri dönebilir. Bu gibi durumlarda bir seans daha uygulamak gerekebilir.  AGNES deri esnekliği olan ve göz altı torbaları çok büyük olmayan hastalarda en başarılı sonuçları vermektedir. Özellikle aşırı büyük göz altı torbaları için, göz altı torbalarının boyutları küçülmesi de sağlanmaktadır. Gerekli durumlarda ek uygulamalar ile tedavi desteklenebilir.