Örümcek Ağı Estetiği

orumcekagiestetigi

Yüzümüz, vücudumuzun en dikkat çeken bölgesidir ve gündelik ilişkilerimizde çok önemli bir rol oynamaktadır. İlerleyen yılların ardından, yerçekimimin gücüne yenik düşen dokular, yüz derimizi tutmakta zorluk çekerler ve aşağı doğru sarkma eğilimine girerler. Bu durum,yaşlanmanın en büyük göstergesiyken kimi zaman, stresle dolu iş yaşamı, aşırı sigara ve alkol durumu ve bazen de kalıtsal özelliklerden dolayı sarkar, kırışır.

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Örümcek ağı estetiği, temelde yüzün daha gergin durmasının sağlanarak, daha genç, daha dinamik bir görünüm elde etmeye dayalıdır. Bu daha gergin yüz, tıbbi ipler ile Pdo ipler dediğimiz, özel maddelerden elde edilen iplerle yapılmaktadır. Kişinin, yüz bölgesinde sarkan ve kırışııklaşan bölgeler tespit edilerek, hekim tarafından belirlenen rota boyunca bu ipler yüze uygulanır ve tıpkı bir örümcek ağı gibi yüzde görevini yerine getirir.

İnsan metobolizmasına tam uyum gösteren biyo-uyumlu ipler olan polidiaksanon ipler ile yapılan örümcek ağı estetiği,  yüzün elastik dokusunun sağlandığı kolajen üretimini destekler ve uygulandığı bölgede gerginlik ortaya çıkarır. Tıpkı bir örümcek ağı gibi yüzün her tarafına nakledilen ipler, yüzde kolajen üretiminin destekleyebilir.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Yaşla veya diğer faktörlerle birlikte yüzde sarkma yaşayan kişilerde,

Çene bölgesinin estetiğinde

Dudak bölgesinin estetiğinde

Kaz ayaklarının giderilmesi ve ortadan kaldırılmasında

Alt göz kapağı estetik işlemlerinde cinsiyet fark etmeksizin uygulanmaktadır.

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİNİN UYGULANMA ADIMLARI

  • İşlem sırasında anestezi gerekmez sadece, uyuşturucu kremler kullanılır.
  • Uygulanacak bölge rota çizilerek belirlenir.
  • İnce uçlu iğneler yardımı ile polidiaksanon ipler bölgeye eklenir.
  • İşlem süresi, şikayetin seviyesine göre 1 saat kadar sürer.
  • Tek uygulamada kişi değişimi fark eder.
  • Uygulama sonrası kolajen üretimi ipler sayesinde desteklenmeye başlar ve her geçen gün daha büyük sonuçlar elde edilir.
  • İpler, 3-6 ay içinde kendiliğinden eriyecektir.

UYGULAMA SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Örümcek ağı estetiği, cerrahi bir işlem değildir, ameliyat yapılmaz ve vücutta kesi oluşmaz. Böylelikle enfeksiyon riski yoktur ve kişi operasyonu takip eden ilk gün gündelik hayatına dönüş sağlayabilir.

Uygulama sonrası yüzde hafif şiddette, kızarıklık, şişlik meydana gelebilir, bu durum kendiliğinden kısa süre içinde geçecektir.

Uygulamada kullanılan ipler

Örümcek ağı estetiğinde kullanılan ipler, uygulandığı bölgede yeni bir görünüm oluşturur. 3-6 ay gibi bir zaman zarfı içinde metabolizmaya katılarak, vücuttan kaybolur. Tüm bu zaman içinde ipler, kolajen üretimini destekler, elastin lif sentezi gerçekleştirir ve gergin, dinamik, genç bir görünüm meydana getirir.

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ KALICILIĞI

İnsan vücudunun sürekli olarak yaşlandığı ve buna bağlı olarak da kolajen özelliğini gitgide yitirdiğini göz önüne alırsak, örümcek ağı estetiği 1-2 yıl arasında kalıcılık göstermektedir. Bu süre zarfında kişinin spor, beslenme ,uyku alışkanlıklarının da rol oynadığını unutmamak gerekli.

Kişi eğer ihtiyaç duyarsa, bu zaman zarfından sonra işlem tekrar uygulanabilir ve herhangi bir risk teşkil etmez.