İple Kaş Kaldırma

kaskaldirma

İple Kaş Kaldırma,,Kaşlar, insan yüzünün simasını belirleyen, yüzde bulunduğu bölge göz önüne alındığında yüzün en çarpıcı noktaları arasında gelmektedir. Kalıtsal olarak sorunlu kaşlara sahip olmak, daha aşağıda, düşük yapıların bulunması, ilerleyen yaşa bağlı olarak göz çevresinde meydana gelen sarkmaların yarattığı kaş sorunları, kişinin yüz estetiğinin etkisini yitirmesine ve psikolojik olarak özgüven sorunlarına yol açabilir.

İDEAL KAŞ NEDİR?

İdeal kaş denildiğinde, son yıllarda popülaritesi artmakla birlikte, kalkık kaşın akla gelmesi yanlış olmasa da eksik bir görüştür. Altın orandediğimiz, yüzde bulunan organlarımızın birbirine orantılı olması görünümü, kişide en ideal fiziksel görünümü ortaya çıkaracaktır. Dolayısıyla, her kişi için ayrı bir kaş görünümü bulunmalıdır. Kavisli, yukarı doğru kalkık kaşlar, yüzün özelliği ile uyumlu olmadığı takdirde kişide aynı estetik kaygıları barındıracak ve sorun teşkil edecektir.Kişinin yüz yapısının doğru analiz edilmesi ve işlemler öncesi yeterli sayıda provalar yapılarak, altın oran prensibinin göz önüne alındığı kaş kaldırma çalışmaları çok daha yerinde olacak ve etkili sonuçlar verecektir. Nihayetinde ideal kaş tanımın, kişiden kişiye göre değişen ve yüz özelliğine göre şekillenen kaşlar olarak yapabiliriz.

KAŞ KALDIRMA OPERASYONLARI NASIL YAPILIR?

Kişiye en uygun kaş şeklimi belirleyerek yapılan kaş kaldırma operasyonları cerrahi işlemler ve ameliyatsız işlemler olarak ayrılmaktadır.
Cerrahi yöntemlerle yapılan kaş kaldırma operasyonları;
Kaş askısı
Endoskopik kaş kaldırma
Klasik kaş kaldırma
2- Ameliyatsız kaş kaldırma teknikleri ise;
Botoks
Ulterapi yöntemleridir.

CERRAHİ YÖNTEMLERLE KAŞ ESTETİĞİ UYGULAMALARI

1- KLASİK KAŞ KALDIRMAŞakak germe operasyonu olarak da adlandırılan klasik kaş kaldırma yöntemi, şakakları saçlı deriden itibaren germe, yukarı kaldırma sonucu kaşların yukarı kalkmasını ve daha kalkık bir görünüm elde etmesini sağlar.Bu yöntem, işlem gereği saçlı bölgeden deri çıkartılmasına dayalı olduğu için, baş bölgesinde saçsız bölgeler oluşturması daha az tercih edilir hale geldi. Klasik kaş kaldırma tekniği, zaman içinde saçsız bölgenin elastikiyet özelliğini kaybetmesine bağlı olarak kaşların tekrar eski haline dönmesi kaçınılmaz olduğu için popülerliğini yitirmekte.2- KAŞ ASKISI YÖNTEMİSaçlı deriden yarım santimlik bir kesi açılarak yapılan işleme bu kesi içerisinden bir ip yardımıyla inilerek kaşlar tutturulmakta ve yukarı kaldırılmaktadır. Bu işlemin en büyük dezavantajı ise kaşların kısa bir süre sonra eski haline dönmesi ve 6 ay ile 1 sene arasında operasyonun tekrarlanması ihtiyacını ortaya çıkarmasıdır.3- ENDOSKOPİK YÖNTEMKlasik kaş kaldırma tekniğine benzeyen endoskopik kaş kaldırma tekniği, endoskop adı verilen küçük ve ince kameralar yardımı ile yapılmaktadır. Bu işlemde, kişiye göre lokal veya genel anestezi uygulanabilmektedir. Ciddi bir kanama veya enfeksiyon riskinin yaşanmadığı endoskopik tekniklerde herhangi bir kesi ya da izin olmaması, tekniği tercih edilebilir kılmaktadır.

AMELİYATLI KAŞ ESTETİĞİ İŞLEMLERİ ORTAK ÖZELLİKLERİ

Operasyonlar sırasında lokal ve genel anestezi uygulanabilir.
Operasyonlar yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.
Kişi operasyon olduğu gün gündelik hayatına devam edebilir.
Operasyon sonrası basit ağrı kesiciler ile ortadan kalkan sızılar olabilir.
Şişme, morarma gibi etkiler 2-3 gün içinde kendiliğinden geçer.
Bir süre sonra işlem etkisini yitirecek ve kaşlar eski haline dönecektir. (6 ay-1 sene)

AMELİYATSIZ KAŞ KALDIRMA TEKNİKLERİ

Son yıllarda artan çalışmalar ve gelişmeler ile birlikte, yüz ve göz çevresinde ameliyatsız estetik çözümler uygulanmaktadır. Bu işlemlerde ağrı ve acının hissedilmemesidir. Botoks ve Ulterapi ameliyatsız kaş kaldırma uygulamasıdır.

BOTOKSİLE KAŞ KALDIRMA

Medikal estetik çalışmalarında, aktif yüz kasları neticesinden yüzdeki sarma ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılan botoks, aynı etkiyi kaşlara da uygulama suretinde kaş kaldırma çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır.Botoks ile kaş kaldırma işlemlerinde, işlem öncesinde kaşların sorunlu bölgesi belirlenir. İşlem sırasında bu bölgelere botulinum toksini, ince uçlu iğneler ile enjekte edilir.Botulinum ; uygulandığı bölgede kası uyaran sinir hücrelerinde kimyasal uyarıları bloke ederek kasılmayı engelleyerek ve kırışıklıkların önüne geçen, bir tür bakteri tarafından üretilen toksindir. En sık uygulandığı alan yüz çevresindeki kırışıklıkları gidermedir.Botoks ile yapılan kaş kaldırma işlemlerinde, kaşın doğal hareketlerini sürdürebileceği dozlarda toksin uygulanır. Bu ilemlerde, kişinin daha dinç bir ifadeye, kaşlar arasındaki simetriye ulaşması amaçlanır.Botoks işlemlerinde;
Etkiler birkaç gün içinde gözle görülür şekilde biçimlenir.
Herhangi bir iz oluşmaz, işlmede kesi yapılmaz.
Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte, 4 -6 ay arasında tekrar edilmesi gerekir.
İşlem birkaç dakika yapılır.

2-ULTERAPİ YÖNTEMİ İLE KAŞ KALDIRMA

Kaş kaldırmanın ameliyatsız yöntemlerinden biri olan ulterapi yöntemi temel olarak, yoğun ultrason enerjisi ile cildin sıkılaşmasını ve yenilenmesini hedefleyen uygulamalardır. Cildin orta tabakalarına kadar nüfuz edebilen ultrason enerjisi sayesinde, kaş çevresinde meydana gelen sarkmaları ve halihazırda düşüklüğü önlemek ve tedavi etmek mümkündür. K aşı altındaki yapılarda, ultraviyole enerjisi ile gerilme meydana getiren operasyon sonucu istenilen kaş kalkıklığını sağlamaktadır. Ulterapi işlemlerinde,
Yapılan seans sonrası sonuçlar gözle görülür şekilde tatmin edici olmaktadır.
Yaklaşık olarak 30 dakika süren işlem sonrası kişi aynı gün günlük hayatına dönebilir ve herhangi bir yan etki beklenmez.
İşleme bağlı olarak yaşanan kızarıklık ve şişmeler kısa zaman için kendiliğinden kaybolmaktadır.
Ulterapi çalışmalarında, kişide herhangi bir iz ya da yara oluşmaz.
Uygulama sonucu elde edilen kaş, 2 yıl kadar kalıcılığını korumaktadır.

Tüm sorunlarınız için bizimle iletişme geçebilirsiniz