İple Boyun Germe

ipleboyungerme

Aşırı kilo alıp verme, ilerleyen yaş, kalıtsal gibi nedenlerle boyun bölgesinde meydana gelen sarkmalar kişide oldukça büyük rahatsızlıklar uyandırır ve boyun germe işlemlerine ihtiyaç doğurur. Yüzden sonra, en çok görünen ve yüz estetiğinin de tamamlayıcısı olan boyun bölgesi, meydana gelen sarkmalar, kırışmalar bakımından kişinin özgüvenini zedelemekte ve gündelik ilişkilerini etkilemektedir.

İP İLE BOYUN GERME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Halk arasında ‘gıdı’ olarak da tabir edilen, boyun çevresinde bulunan dokular, yaşlanmaya veya aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak zayıflar ve etrafındaki yağı tutmakta zorluk çeker. Zayıflayan dokular, uzun yıllar yerçekimi etkisi ile birlikte, aşağı doğru kaymaya ve sarkmaya başlarlar.

İp ile boyun germe işleminde, aşağı doğru kayan, sarkan yapı yukarı kaldırılır ve lifting etkisi yaratarak genç, gergin, kırışık, sarkık görünümlerin olmadığı bir yapı elde edilir.

İşlem toplamda 35-45 dakika arası sürmektedir.

Tıbbi olarak özel üretilmiş olan ipler, bu işlemin esas maddesidir. Hekimin boyun çevresinde önceden hazırladığı ve kişinin yüz bölgesiyle orantılı bir rota çizilir ve bu ipler rota boyunca bölge altına yerleştirilir. Operasyon boyunca kişinin bilinci açıktır, İşlem yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır.  Operasyon sonrası, ipler kendiliğinden eriyecek, vücuttan kaybolacaktır.

KULLANILAN İPLER RİSKLİ MİDİR?

İple boyun germe işlemlerinde kullanılan ipler tıbbi olarak özel üretilmiş, Pdo adını verdiğimiz, Polidiaxanon ve Polilaktik Asit materyallerinden oluşan iplerdir. Vücutta herhangi bir alerjiye neden olmaz, kendiliğinden erime özelliğine sahiptirler. Aynı zamanda, pdo ipler erirken, kolajen dediğimiz, cildin elastikiyetini sağlayan doğal bir madde artış gösterir. İplerin erime süresi 6-8 ay içinde gerçekleşmektedir.

OPERASYON SONRASI

İp ile boyun germe işlemlerinde, alerji, kanama, enfeksiyon riskleri yoktur çünkü bu işlem ameliyat uygulaması değildir.

Uygulama sonrası kişilerin, çok sıcak ortamlardan uzak durması, boyun çevresine travmatik darbeler almaktan kaçınması gerekmektedir.

1 hafta boyunca, yüz üstü uyumamaya özen göstermeli, bölge herhangi bir basınçtan korunmalıdır.

Operasyonu takip eden birkaç gün hafif şiddette morarma, kızarma, şişlik son derece doğal sonuçlardır ve 1 hafta içinde bu etkiler kendiliğinden geçecektir.

Hekimin önerisi ile birlikte operasyonu izleyen günlerde antibiyotik tedavisi uygulanabilir.

İPLE BOYUN GERME İŞLEMİ KALICI MIDIR?

Kişinin beslenme, uyku düzeni, spor alışkanlıkları, sigara ve alkol tüketimine bağlı olarak pdo iplerle yapılan iple boyun germe işlemleri 2 seneye kadar kalıcılığını korumaktadır. Bu süreden sonra işlemin tekrar edilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır.

İPLE GERME İŞLEMİ YAPILAN BÖLGELER

Pdo iplerle sağladığımız lifting etkisi, kolajen üretiminin desteklenmesi ve gergin bir cilt elde etme özellikleri sadece boyun bölgesinde değil, sorunlu olan birçok bölgede uygulanabilir.

  • İple germe işlemi yapabildiğimiz bölgeler
  • Alın kırışıklıkları
  • Çene çizgileri
  • Gıdı bölgesi
  • Doğum sonrası karın bölgesi kırışıklıkları
  • Yüz bölgesinde sarkma, kırışıklık gösteren bölgeler
  • Kol bölgeler olarak sıralanabilir.