Kedi Göz Estetiği

kedigozestetigi

Gözlerimiz, yüz estetiği ve kedi göz estetiği denildiğinde bütünlüğü sağlayan en önemli organlarımızdır. Gözler, kişinin duygu durumlarını ifade etmesinde yardımcı, bakıldığında ilk göze çarpan ve yaşlanma belirtilerini de en fazla hissettiğimiz bölgede yer alırlar.

Göz estetiği denildiğinde son yıllarda giderek popüler hale gelen iki model karşımıza çıkmaktadır; Badem göz estetiği ve Kedi göz estetiği. Her iki estetik de, kişinin yüz şekline uygun, uzman bir hekim ve ekibi tarafından uygulanmalıdır.

KEDİ GÖZ ESTETİĞİ NEDİR?

Kedi göz estetiği, tıpkı badem gözde de olduğu gibi, kişinin gözlerini, yüz estetiğine uygun ve tamamlayıcı hale getirme işlemini gerçekleştiren bir estetik uygulamadır. Tıpkı bir kedinin gözleri gibi, yuvarlak, anlamlı, yüz ile altın oranla konumlanmış ve kişide çekici bir ifade yakalayan göz şeklinin elde edildiği kedi göz estetiği, gelişmiş tıp teknolojisi ile acısız, kanamasız, bandajsız ve risk teşkil etmeyen operasyonlarla mümkün hale getirilmiştir.

KEDİ GÖZ ESTETİĞİ YÖNTEMLERİ

 1. Estetik dünyasının artık neredeyse her alanında kullandığımız Plexr teknolojisi,
 2. Tıbbi iplerle gerçekleştiren iple germe yöntemi ve gene germe,
 3. Şekil verme amacıyla kullandığımız Botoks yöntemi kedi göz estetiğinde en çok başvurduğumuz yöntemler arasında bulunmaktadır.

KEDİ GÖZ ESTETİĞİNDE PLEXR TEKNOLOJİSİ

Plexr, estetik çalışmalarının neredeyse her alanında başvurulan, kesi olmadan, acısız, ağrısız bir şekilde, işlem yapılmasını sağlayan tıbbi bir cihazdır.

Plexr cihazı, ortamdaki gazı iyonize ederek çok güçlü bir enerji ortaya çıkararak çalışır. Ortaya çıkan bu enerji, çok ince uçlu iğneler yardımı ile cilde uygulanır ve sorunlu bölge haricinde cildin diğer kısımları bu enerjiden etkilenmez; Plexr enerjisi, milimetreden çok daha küçük ölçümlemelerle hesaplanarak uygulanmaktadır.

Plexr cihazı ile uygulanan enerji sayesinde, cilt kusurları tedavi edilir, şekil verilmek istenen bölge, istenilen rota boyunca şekillendirilebilir.

Plexr ile yapılan kedi göz estetiğinde;

 • Anestezi kullanılmaz, kişinin istek ve ihtiyaçlarına göre lokal anestezi uygulanabilir.
 • Cerrahi bir işlem değildir, ameliyat değildir.
 • Kanama ve dikiş yoktur, bu nedenle enfeksiyon riski yaşanmaz
 • Tedaviden sonraki 1-5 gün ödem, şişlik, kızarıklık oluşması doğaldır, kendiliğinden ortadan kalkar
 • Uygulamadan sonra, bölgenin aşırı sıcak, aşırı güneş ışığına maruz kalabileceği ortamlardan uzak tutulması gerekmektedir.

KEDİ GÖZ ESTETİĞİ İPLE GERME YÖNTEMİ

Polioksidan ipler, günümüz estetik dünyasında sıkça kullanılan tıbbi iplerdir. Bu ipler sayesinde gerilme ve gençleştirme istenilen bölgede z ipler kullanılarak cilt yukarı kaldırılır. Kullanılan ipler zaman içerisinde metabolizma tarafından yok edilir ve kişi kısa zaman içerisinde iyileşir.

Ameliyatsız, lokal anestezi altında gerçekleştirilen iple germe yönteminde, gerginlik ve şekil vermek istenilen bölge, hekimler tarafından belirlenir. Bu bölgede, iple germe sağlanarak, gözler daha çekik bir görünüme kavuşarak daha anlamlı ve derin bakışlar sağlanır. Bölgeye yerleştirilen ipler birbirine çapraz olacak şekilde, bir ağ gibi yerleştirilir.

KEDİ GÖZ ESTETİĞİ BOTOKS YÖNTEMİ

Botoks, estetik dünyasında sıkça başvurulan yollardan biridir. Botulunium toksin bakterisi kullanılarak yapılan işlem esasında uygulandığı bölgede bulunan kasların işlevinin yitirilmesi ile sağlanmaktadır. Botoks uygulanan bölgede, hacim ve gerginlik sağlanır. Yüz estetiğinde ve kırışıklık tedavilerinde sıkça kullandığımız uygulama, kedi göz estetiğinde ise, gerektiğinde diğer tedavilerin yanında tamamlayıcı bir uygulama olarak kullanılabilir.

 • Botoks uygulaması da tıpkı diğer kedi göz uygulamalarında olduğu gibi ameliyat gerektiren, cerrahi bir işlem değildir.
 • İşlemde hiçbir şekilde kesi uygulanmaz.
 • İşlem sonrası oluşabilecek şişlik ve kızarıklıklar birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.
 • Geçerliliği 6 ay-1 sene arası olabilen botoks işlemi gerekli görüldüğünde tekrar uygulanabilir.