Badem Göz Estetiği

bademgozestetigi

Gözlerimiz, duygu durumlarımızı ve anlatmak istediklerimizi ifade eden, iletişimimizde kolaylaştırıcı bir etki taşıyan ve özgüvenimiz adına en büyük önemi taşıyan vücut bölgelerimizden biridir. Badem göz estetiği bu noktada son yıllarda oldukça merak konusu olmuştur.

İlerleyen yaşa veya bazı kalıtsal sorunların giderilmesi amacıyla bugün göz operasyonları, son teknoloji ve gelişmiş tıbbi yöntemler ile giderilmektedir. Göz estetiği konusunda yapılan uygulamalarımızdan burada bahsetmiştik.

TEMEL OLARAK BADEM GÖZ ESTETİĞİ NEDİR?

Özellikle, gözlerin  bölgesinde daha çok öne çıkmasını sağlam, yüz bölgesinde estetik görüntüyü tamamlamak, gözleri daha iri göstererek yüz ile orantılı gözükmesini sağlayacak, tıbbi bir işlemdir badem göz estetiği.  Son yıllarda artan popülaritesi ile çokça kişinin başvurduğu badem göz estetiği, temel olarak, gözlerin hafif yukarı çekilerek, bakışlara derin bir anlam kazandırılmasını sağlama işlemidir.

badem goz nedir

BADEM GÖZ ESTETİĞİ HERKESE UYGULANABİLİR Mİ?

Bizler, çalışmalarımızda, kişinin özgüven düzeyinin geliştirilmesi ve sorun olarak gördüğü durumları ortadan kaldırmayı hedefleriz.  Tıbbi tecrübelerimiz ile, kişinin görüntüsünden memnun kalmasını sağladığımız çalışmalarda ilke edindiğimiz oranlar, prensipler bulunmaktadır.

Organlarımızın birbirleri ile uyumunu ,  eşsiz oranını anlatan Altın Oran, çalışmalarımızda ilke edindiğimiz prensiplerimizdendir.

Altın Oran Prensibi ile Çalışmalarımız..

Kişinin, artan popülarite sebebiyle bir yanılgıya düşmesini engelleme adına hedeflediğimiz bu oran, her kişi için ayrı bir estetik çalışmasını gerektirir ve operasyonlarda herkes için ayrı, kişiye özel uygulamalar gerektirir.

Gözün yanlardan kaldırılarak daha büyük ve görkemli bir görünüşe sahip olması amacıyla yapılan badem göz estetiği, prensiplerimiz ile birleştirilerek kişiye özel olarak uygulanır. Gözün bu istenen görüntüsünün kişinin yüz yapısına uygun olduğu hekim görüşü ile sabitlenirse, operasyon için bir engel kalmayacaktır.

Bunların dışında badem göz estetiği,

 • 18 yaşını doldurmuş olan,
 • Cerrahi müdahale sebebiyle ortaya çıkacak bir soruna sahip olmayan,
 • Bölgesel uyuşturma yapılmakla birlikte hasta anestezi ilacı etkilerinden dolayı oluşabilecek bir alerjiye sahip olmayan,
 • Badem göz ameliyatı sonrasında elde edilecek göz yapısının yüz yapısına uygun olduğu,
 • Göz kapaklarının açılmaması, kapanmaması veya yarım açılıp kapanması gibi sağlık sorunlarını gidermek isteyen tüm kişilerde uygulanabilir

BADEM GÖZ ESTETİĞİ HANGİ YÖNTEMLERLE YAPILIR?

Badem göz estetiği, ameliyatlı ve ameliyatsız olarak yapılabilmektedir. Burada, kişinin istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulurken, hekim görüşü de büyük önem taşımaktadır.

Ameliyatsız olarak sunduğumuz çözümler arasında, Prexr cihazı ile uyguladığımız operasyonlar, ip yöntemi ile çalıştığımız uygulamalar mevcuttur.

Ameliyat ile yaptığımız uygulamalar, son yıllarda anestezi olmadan gerçekleştirebildiğimiz uygulamalar ile, ihtiyacı giderek düşmekte ve gerekli görüldüğü takdirde uygulanmaktadır.

İP ASKILAR İLE AMELİYATSIZ ÇÖZÜMLER

Cerrahi bir işlem olmayan, herhangi bir kesi açmadan ve bıçakla müdahale olmadan uygulanan ip askılar ile badem göz estetiği, Pdo adını verdiğimiz ipler ile yapılmaktadır. Pdo ipler tamamen tıbbi olup, ciltte herhangi bir yan etkiye sebep olmamaktadır.

Askılama işlemlerinde kullanılan pdo ipler, badem göz estetiğinde, gözlerin kaldırılarak, tutturulması işlemini gerçekleştirir. Bu ipler, daha sonra vücutta kendiliğinden kaybolurken, bir nevi örümcek ağı olarak tarif edebileceğimiz ağlar sayesinde uygulandığı bölgeyi yukarı doğru çeker.

İp Askı Kimlere Yapılır?

18 yaşını geçmiş, işlem için herhangi bir tıbbi engeli bulunmayan herkeste uygulanabilen ip askı yöntemi ile badem göz estetiği, yüz ile uyumlu, daha çekik gözler ve buğulu bakışlar sağlar.

İP ASKI İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

 1. Operasyon öncesi, yüz ile uyumunu ayrıntılı tetkik ettikten sonra uygulanan işlem, projeksiyon üzerinde gözlerin çizilmesi ile kişi ile görüş birliği sağlanarak yapılır.
 2. İşlem sırasında sadece lokal anestezi uygulanmaktadır. İp askılar yardımıyla göze istenilen fiziksel görünüm kazandırılır.
 3. Eğer gerekiyorsa ve uyum sağlayacaksa, botoks ve dolgu işlemleri ile birlikte mükemmel sonuç elde edilir.
 4. Toplamda 30-60 dakika arası süren işlemden hemen sonra kişi gündelik hayatına dönebilir.

İP ASKI İŞLEMİNDEN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Kişi, ağır sporlardan uzak durmalıdır.
 • Kişi, özellikle yüz bölgesini zorlayan hareketlerden kaçınmalı, sert, kabuklu yiyecekler tüketmemelidir.
 • Olası bir enfeksiyon riskinden kaçınma adına ve bölgenin ısıya maruz kalmaması adına, hamam, sauna gibi ısı seviyesi yüksek ortamlara girmemelidir.
 • Sadece 1 hafta için uygulanmalıdır ve sadece önlem amaçlıdır.

PLEXR TEKNOLOJİSİ İLE BADEM GÖZLER ELDE ETMEK

Plexr, maddenin 4. hali olan plazmayı ortaya çıkararak, elde ettiği enerji ile ciltte yenilenme, gerginlik ve yeni fiziksel görünüm elde etmeye yarayan bir tıbbi cihazdır.

Plexr ya da plasma enerjisi ile, bugün göz çevresinde bir çok işlemi cerrahi müdahalelere gerek görmeden, yapılabilir. Yüz estetiğinden, göz kapağı kaldırma, göz çevresindeki kırışıklıkları gidermeye, siğil tedavilerinden silinmek istenen dövme işlemlerine kadar sayısız operasyonu gerçekleştirebilen bu işlem ile alakalı bilgiyi burada anlatmıştık.

Plexr Nasıl Uygulanmaktadır?

Badem göz estetiği özelinde Plexr teknolojisi, temelde badem göz elde etme de bir göz kapağı kaldırma işlemi olduğu için, bu işlemlerde de sıkça kullanılmaktadır.

Atmosferde var olan havayı, plasmaya dönüştüren plexr, süblimleşme etkisi yaratarak ortaya çıkardığı bu enerjiyi cilde nanometrik ölçülerde uygular. Üst göz kapağının kaldırılması ve gözün büyütülmesi alanında, sağladığı enerji ve diğer bölgelerde tahribat yaratmasının imkansız olması bakımında Plexr teknolojisi, göz estetiğinde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.

PLEXR OPERASYONU VE OPERASYON SONRASI

Plexr teknolojisi ile uygulanan işlemler, lokal anestesi altında yapılmaktadır. İşlem süresi ortalama 30 dakikadır.

Operasyon sonrası, çok hafif kızarıklar ve morluklar görülebilirken, bu durum en fazla 3 gün içinde kendiliğinden geçecektir.

Kişi, aynı gün, gündelik hayatına dönebilirken, sadece 10 gün için alınan önlemler sonrası iyileşme tamamlanacaktır.

BADEM GÖZ ESTETİĞİNDE AMELİYATLI ÇÖZÜM

Günümüzün sağladığı teknolojik gelişmeler ve tıbbi geçmişimizden edindiğimiz tecrübelerimiz sayesinde bugün ameliyat, anestezi, dikiş, kanama gibi kavramlar artık çok geride kalmaktadır.

Bazı danışan kişilerde, yüz yapısının, badem göz estetiğine uygunluğunun ve sağlık problemlerinin getirileri nedenleri ile ameliyatlı çözüme gidilebilmektedir.

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Bu gibi durumlar nedeniyle ameliyat yapılarak elde edilen sonuçlar saç derisinden giriş yapılarak, üst yanak ve göz kapağının dış köşesinin yukarı çekilmesi ile elde edilir.

Ameliyat süresinin oldukça kısa sürdüğü ve herhangi bir riskinin bulunmadığı bu çözümlerde iyileşme süresi 15 gündür. Ameliyat sonrası gerekli takibin yapılması adına kişi kontrole gelmeli ve varsa herhangi bir sorunu hekim ile görüşmelidir.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ GERİ ALINABİLİR Mİ?

Operasyon öncesi kişi ile uzun soluklu görüşmeler ve yüz çevresinde detaylı sağlamalar yapıldıktan sonra uygulanan badem göz estetiğinde çoğunlukla kişiler tam anlamıyla bir memnuniyete sahip olurlar.