Gıdı Estetiği

gidiestetigi

Gıdı Estetiği

Çene kısmından boynun alt bölgesine kadar uzanan kısım olarak tarif edebileceğimiz gıdı bölgesinde var olan sarkmalar, kozmetik ürünler ile üstesinden gelebileceğiniz sorunlar değildir. Burada, profesyonel bir hekim ve ekibi tarafından işlemler uygulanması gerekmektedir ve özellikle son yıllarda yapılan çalışmalarla birlikte gıdı estetiğinin ameliyatsız alternatifleri mevcuttur.

GIDI BÖLGESİ NEDEN SARKAR?

Aslında temelde bir yaşlanma göstergesi olan gıdı bölgesinin sarkması, ilerleyen yıllarla birlikte yerçekiminin etkisine daha fazla direnemeyen dokuların zayıflamasıyla ortaya çıkar. Bu dokular, cildimizi gergin tutmaya yarayan bölgelerdir, ve bu dokularda, kolajen dediğimiz, cildin elastikiyet özelliğini yaşlanmayla birlikte kaybetmesi, bu bölgede yağ birikiminin artması sarkmalara ve kırışmaya yol açar.

Kimi durumlarda ise, kalıtsal olarak var olan gıdı bölgesi sarkıklığı, hiçbir krem veya kozmetik ürününün telafi edemeyeceği şiddettedir, kişi bu bölgeyi kapatıcılarla kamufle etmek istese de çoğu zaman sorunun önüne geçemez.

GIDI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Gıdı oluşması temelde o bölgede yağ oluşumuna bağlı olarak gelişir. Gıdı estetiği uygulamaları ise, bu yağların alınabilme uygulamasına denir.

Bu işlemlerde, vücutta da doğal olarak üretilen Deoksikolik asit kullanılır ve bu asit vücudun halihazırda yağları eritmek için ürettiği doğal bir maddedir. Deoksikolik asit içeren ilaçların gıdı bölgesine enjekte edilmesiyle buradaki yağ birikimleri eritilir.

Gıdı bölgesinde estetiği sağlamak adına uyguladığımız bir diğer işlem ise, lazerli uygulamalardır. Lipoliz işlemi dediğimiz, lazerle gıdı bölgesindeki yağların eritildiği operasyon, gıdı bölgesine lazer ışınları uygulayarak buradaki yağ dokularının eritilmesini hedefler. Gıdı bölgesinde açılan milimetrelik açıksa işlem sonrası gene lazer yardımı ile kapatılmaktadır.

Kimi gıdı estetiği uygulamaları ile birlikte, işlemde, liposaction işlemleri de destekleyici uygulamalar yapılmaktadır. Liposuction ile birlikte, çene kaslarında ayrılma, ciltte sarkmalar da iyileştirilerek boyun germe operasyonları da yapılır ve yüzde bir bütün olarak estetik elde edilir.

GIDI ESTETİĞİ KİMLERE YAPILIR?

Operasyona engel teşkil edecek, tedavisi süren bir rahatsızlığı bulunmayan herkeste, kadın veya erkek, cinsiyet fark etmeksizin uygulanabilir.

Özellikle yağ birikimin başladığı dönem olan, 30’lu yaşların başlangıcı, gıdı estetiğinin uygulanması açısından kritik dönemdir. Gıdı bölgesindeki sorun, bu yaşlarda deri esnekliği daha fazla olduğu için kolaylıkla uygulanabilir. Zaman geçtikçe, 50li li yaşlarla birlikte gıdı sarkmalarının telafisi güçleşir ve tek başına gıdı estetiği yeterli olmayabilir, kişi ek tedavilere ihtiyaç duyar.

UYGULAMA SONRASI

Gıdı estetiği işlemleri ortalama 40-50 dakika sürmektedir. İşlem sırasında kişi herhangi bir acı, ağrı, sızı hissetmez.

İşlem sonrasında kişinin korse takması gerekebilir. Bu, gıdı bölgesini çevreden gelebilecek zararlardan korumaya yönelik olağan bir prosedürdür.

İşlemi takip eden 2 hafta içinde, gıdı bölgesinde oluşan ödemler yok olur. Kızarıklık ve morluklar da bu süre içinde kendiliğinde kaybolmaktadır.

3 ay içinde gıdı bölgesinde sonuç alınabilmektedir. Kişinin beslenme, uyku alışkanlıkları, yaşam kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişmekle birlikte gıdı estetiği yıllarca kalıcılığını korur. Aşırı kilo alımına bağlı olarak sorunun yinelenmesi halinde işlemi tekrar uygulamakta bir sakınca yoktur.

Gıdı Eritme

Gıdı Eritme ile alakalı sitemiz üzerinden iletişim sağlayarak bilgi alabilirsiniz.