Göz Kapağı Kozmetik Uygulamaları

gozkapagikozmetikuygulamalari

Plexr 

Göz estetiği konusunda plexr plazma enerjisi, ameliyatsız yöntemler arasında sayılabilir.

Lazerle Leke Sildirme

Cilt lekeleri cildimize rengini veren pigmentlerin belli yerlerde daha fazla toplanması sonucu ortaya çıkar. Gebelik veya doğum kontrol haplarının hormonlar üzerindeki etkisiyle, güneş ışığının cilde verdiği zarar sonucu ya da yaşlılık ile cilde renginin veren pigmentin fazla salgılanarak lekelenmelere yol açması sonucu kişi lazerle leke sildirme işlemini yaptırmak ister. Bu lekelerin vücuda bir tehdidi olmasa da çoğu insan görünüşlerini beğenmez ve lekelerden kurtulmak ister. Lazerle leke sildirme yöntemlerinden biridir ve kliniğimizde kullanılan plexr plazma enerjisi ile buharlaştırma yaparak lekelerden kurtulmaya yardımcı olabilir.

Plexr Uygulaması Nasıl Yapılır?

Plexr, dikkat gerektiren ve uygulama yapılacak bölgenin analiz edilmesi konusunda da önem arz eden bir uygulamadır. Uygulama yapılacak bölgeyi enine boyuna analiz ettikten sonra uygulama için gerekli zemini hazırlarız. Uygulama aşamaları ise şu şekildedir;

  • Öncelikle hastamızı yatay konuma yakın masamıza yatırıyoruz.
  • Uygulama yapacağımız bölgenin son durumunu analiz ettikten sonra bölgeye antiseptik sıvı ile temizlik aşamaları uyguluyoruz.
  • Temizleme işleminin ardından bölgede uyuşma sağlamak için lokal anestezik bir krem uyguluyoruz.
  • 20 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde uyuşan bölgeye Plexr uygulamasını yapmaya başlıyoruz.