Alt Göz Kapağı Estetiği

altgozkapagiestetigi

Alt Göz Kapağı Estetiği ,

İlerleyen yıllarında ardından, alınan yaşla birlikte, derimizi tutan dokularda zayıflama olur. Bu zayıflama, yerçekiminin de etkisiyle birlikte artık derimizi gergin tutamaz hale gelir ve sarkmalar başlar. Bu durumun en dikkat çekici olarak meydana geldiği yer göz çevresidir. Göz çevresi, yüzümüzün dikkat çeken bölgesinde yer alması sebebi ile birlikte, yüze anlamını veren ve oluşabilecek en ufak değişikliğin gözlemlendiği yerdir. Alt göz kapağı estetiği, ilerleyen yaş veya genetik durumlardan ötürü burada estetik kaygılar yaratan durumların tedavisi amacı ile kullanılan uygulamalardır.

ALT GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ HANGİ DURUMLARDA UYGULANIR

  • Göz altında görülen kırışıklık ve sarkmalarda
  • Göz altı torbalarında
  • Göz çevresinde meydana gelen ince çizgilerin ortadan kaldırılmasında
  • Alt gözde meydana gelen çukurlanmalarda
  • Altg göz bölgesinde yaşanan renk değişimlerinde
  • Bu nedenlere bağlı olarak yorgun bir yüz ifadesinin giderilmesinde
  • Elmacık kemiğinin hemen üzerinde kavisli bir görünümün oluştuğu durumlarda alt göz kapağı estetiği uygulanmaktadır.

ALT GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ UYGULAMALARI

Günümüzde ameliyatlı ve ameliyatsız olarak alt göz kapağı estetiği uygulanabilmektedir.

Blefaroplasti olarak adlandırdığımız, alt göz kapağının cerrahi olarak yeniden düzenlendiği işlemlerde, sorunlu bölgeye kesi açılarak giriş yapılır. Burada eğer göz torbalarından şikayet ediliyorsa göz torbaları alınır ve cilde gergin, genç bir görünüm kazandırılır. Alt göz kapağında yer alan kas ve dokulara destek verilen blefaroplasti işlemlerinde, buradaki aşırı yağlanan bölgeler çıkartılır veya yerleri değiştirilir.

Ameliyatla yapılan alt göz kapağı estetiği işlemleri,

7-8 seneye kadar kalıcılığını korumakta fakat bununla birlikte göz çevresindeki yaşlanma devam etmektedir.  İşlemin kalıcılığını kaybetmeye başlaması ardından, işlem tekrar edilebilir.

Blefaroplasti işlemlerinde lokal anestezi uygulanabilir, kişinin ihtiyaçları doğrultusunda hekim görüşü ile birlikte genel anesteziye de ihtiyaç duyulabilmektedir.

Ameliyatsız alt göz kapağı estetiği işlemlerinde ise,

Plexr bugün, neredeyse bir çok estetik işlemlerde kullanılabilir, kesi ve cerrahi bir müdahale olmadan uygulanabilmektedir. Plexr, havada bulunan gazı enerjiye dönüştürerek cilt kusurlarını tedavi edebilmektedir. Bu enerji kullanılarak, ciltteki kusurlar giderilebilir.

Plexr ile yapılan alt göz kapağı işlemlerinde, kişinin bilinci tamamen açıktır ve sadece bölgesel uyuşma sağlayan kremler kullanılır.

ALT GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ KİMLERE UYGULANIR?

Cildimiz, uzun yıllar yeni  hücre oluşumuna devam eder, ve yerçekiminin etkisine karşı koyar. Genç yaşlarda derimizi tutan dokular güçlü iken, ilerleyen yaşla birlikte, yeni hücre oluşumu yavaşlar, dokular zayıflar ve yerçekimiyle birlikte sarkmalar meydana gelir. Bu belirtilerin gözle görülür şekilde ortaya çıktığı yaş 30lu yaşların başıdır.

İşlemlerin kalıcılığını koruyabilmesi ve kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi açısından, alt göz kapağı estetik çalışmaları en çok 30lu yaşların başından uygulanmaya başlanılır. 50 yaşın üzerindeki kişiler içince işlemler birden fazla seansla ve destek görevi gören ek işlemlerle birlikte yapılabilir.

Alt Göz Kapağı Ameliyatında Neler Yapılmaktadır?

Alt göz kapağı estetik işlemlerinde, kirpiklerin hemen altından bir kesi yapılarak, göz kapağı derisi kas ile beraber kaldırılmaktadır. Yağ yastıkları göz çukuru kenarına yayılarak, göz altında ortaya çıkan çöküntü giderilmeye çalışılmaktadır.

Yanağın kaldırılması ve yağ yastıklarının yayılması işlemlerinin yetersiz kalması durumunda ise, yağ enjeksiyonu işlemi de eklenebilmektedir.

Derideki ve kaslardaki bolluk ortadan kaldırıldıktan sonra, kas dokusu göz çukurunun dış duvarına asılmaktadır. Böylece yağ yastıkçıklarına da destek sağlanmaktadır.

Alt göz kapağı estetik ameliyatları, yüz bir bütün olarak ele alındığı için genelde orta yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılmakta ve uygulama sırasında genel anestezi uygulanmaktadır.

Alt göz kapağı estetiği ameliyatları, gerek görülebilecek ek işlemler ve girişimlere göre değişim gösterse de ortalama olarak 2- 4 saat arası sürmektedir.