Op.Dr. Hakan Yüzer
Göz Hastalıkları Uzmanı

pic big

Op. Dr. Hakan Yüzer, 1971 yılında Tokat ilinin Turhal ilçesinde doğdu.

1994 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra TUS’ da (Tıpta Uzmanlık Sınavında) ilk yüze girdi ve Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Oftalmoloji (Göz Hastalıkları) alanında eğitime başladı.

Uzmanlık eğitimi süresince, Dr. Sunay Duman (S.B. Ankara Hastanesi Klinik Şefi), Dr. Bekir Sıtkı Arslan (S.B. Ankara Hastanesi Şef Yardımcısı) ve Dr. Remzi Kasım (S.B. Ankara Hastanesi Şef Yardımcısı) gibi uzman şef ve şef yardımcıları ile eğitim uzmanlarından teorik ve pratik eğitimler aldı. Eğitim gördüğü hocalar dışında her biri kendi alanında uzman ve yetkin olan, Op. Dr. Firdevs Örnek, Op. Dr. Mehmet Akif Acar, Op. Dr. Ilgaz Yalvaç, Op. Dr. Koray Budak, Op. Dr. Nurten Ünlü, Op. Dr. Ayşe Nuriözer, Op. Dr. Gürsel ve Op. Dr. Atilla Argın gibi değerli hekimlerden eğitim aldı ve onlarla beraber çalışma fırsatı buldu.

Op. Dr. Hakan Yüzer, eğitim gördüğü dönemlerde özellikle okuloplastikcerrahisi üzerinde yoğunlaştı. Yapmış olduğu prospektif çalışma olan “Alt Kapak Entropionlarında Cerrahi Çalışması”, o dönemde yapılan “Uluslararası Antalya Ulusal Oftalmoloji Kongresi” kapsamında en iyi sunum dalında 2. Tebliğ olarak seçildi.

Op. Dr. Hakan Yüzer, katarakt cerrahileri, göz tansiyonu için trabekulektomi (göz tansiyonu cerrahisi), göz nakli (kornealtransplantasyon cerrahisi) ve okuloplastik cerrahiler gibi uygulamalar üzerinde yoğunlaştı. Ayrıca okulopastik cerrahi uygulamalara dahil olandakriosistomi ve probingsondalama adı verilen gözyaşı kanal tıkanıklıkları alanında hem bebeklik çağı hem de erişkinlere yönelik operasyonlara imza attı. Bu operasyonların yanı sıra ektropion (göz kapağının dışa dönüklüğü) ve entropion (göz kapağının içe dönüklüğü) gibi cerrahi operasyonlar gerçekleştirmiştir.

İlerleyen dönemlerde, göz küresi eviserasyonenokulasyon ile göz protezi ameliyat ve tedavileri de yapmıştır.

Kornea keratokonus ve eximerlazer gibi konularda teorik ve pratik çalışmaları bulunan Op. Dr. Hakan Yüzer’in, bu çalışmaları ulusal ve uluslararası platformlarda yayımlanmıştır.

2000 yılında Sakarya depremi sonrasında kendi isteğiyle Sakarya Adapazarı Devlet Hastanesine ilk tayin edilen uzman olarak görevine başlayan Op. Dr. Hakan Yüzer, 2004 yılında Türkiye’nin o zamanki en büyük dördüncü göz hastanesi olan İnci Göz Hastanesini kurmuş ve Sakarya bölgesinin ilk göz naklini (keratoplasti) ve ilk defa yapılan vitreoretinalcerrahi gibi operasyonları bu kurumun çatısı altında gerçekleştirmiştir. Ayrıca, bölgedeki DutyDutemsBourget tekniği ile yapılan ilk external dakriosistorinostomi ameliyatına 2000 yılında imza atmış ve o zamana kadar tedavi için İstanbul’a sevk edilen hastaları bulundukları ilde ameliyat ederek yine bir ilki gerçekleştirmiştir.

2001 yılından bu yana Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahisi Konseyi üyeliğini yürüten Op. Dr. Hakan Yüzer, Londra, Portekiz, Barselona, Roma, İstanbul, Berlin ve Prag gibi dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen uluslararası kongrelerde çalışmalar ve workshoplar yapmıştır.

2003 yılında Sakarya ve çevresindeki ilk İntravitreal Triamsinolon Asetonid uygulamasını hayata geçiren Op. Dr. Hakan Yüzer, Portekiz’de gerçekleşen ve dünya çapında göz alanında en iyi uzmanların bir araya geldiği ESCRS (EuropeanSociety of Cataract and Refractive Surgeons) Kongresi’ne katılmıştır.

Dr. Hakan Yüzer, 2000-2010 yılları arasında on binlerce göz ameliyatını gerçekleştirmiş ve bu konuda Sakarya, İstanbul, Kocaeli, İzmit, Bolu, Düzce, Bilecik, Osmaneli, Barın, Akçakoca, Bursa, İç Anadolu ve Doğu Anadolu olmak üzere, Türkiye’nin birçok ilinden kendisi için gelen binlerce hastayı Sakarya ve İstanbul’daki göz hastanesinde tedavilerini gerçekleştirmiştir. Dünyada geliştirilen ve başarıyla uygulanan yeni tedavileri öğrenip bölgesinde ilk olarak uygulamış ve 30 binden fazla hastanın tedavisini tamamlamıştır.

Op. Dr. Hakan Yüzer ’in2000-2010 yılları arasında İstanbul ve Sakarya’da gerçekleştirdiği tedavi ve operasyonlar şöyle sıralanabilir:

 • Faokemulsificasyon Cerrahileri
 • Topikal Anestezi
 • Şaşılık Cerrahileri
 • Göz Tansiyonu Ameliyatları
 • Kombine Fako-Tabekulektomi Ameliyatları
 • AhmedValve Glokom İmplantları ve Diğer Göz Tansiyonu için Şant Ameliyatları
 • Lazer Cerrahileri
 • Excimer Lazer Operasyonları (İstanbul)
 • PRK Fotorefraktif Cerrahi ve Lasik Ameliyatları
 • Miyop, Astigmat, Hipermetrop Tedavileri
 • Trikiazis
 • Keratokonus Ameliyatları
 • Şalazyon ve Hordeolum(Arpacık) Operasyonları
 • Alt ve Üst Kapak Estetik BlefaroplastiAmeliyatları
 • OtogreftliPterjium Cerrahileri ve LimbalStemm Cell Transplantasyonları

2011 yılında Makedonya’da kurduğu European Eye Hospital (Avrupa Göz Hastanesi), Balkanlar ve Avrupa’nın göz hastanelerinden biridir.

Plexr lazer ile gerçekleştirdiği uygulamaları ile, Plexr lazer ile alt ve üst göz kapağı estetiği, göz altı torbaları ve kaz ayakları estetiği, dudak üstü, el üstü ve alın estetiği, et beni aldırma, akne tedavisi, ameliyat izleri, yanık izleri ve güneş lekeleri tedavilerini gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda, Plexr firmasında eğitimci doktor görevini üstlenmiştir.

Argon lazer yöntemi ile şeker hastalarının tedavilerini, Yag lazer tedavilerini, foto dinamik tedavileri, Avastin, Lucentis, Eylea gibi steroid gibi ilaçlardan kaynaklanan göz içi enfeksiyonlarıyaşa bağlı makula dejenerasyonu, göz içi kanaması (vitreus hemorajisi),sarı nokta hastalığı, diyabetik retinopati, silikon alımı, vitrektomi, trikiazis (ters kirpik), retinal ven tıkanıklığına bağlı makula ödemi ve neovaskülarizasyon gibi spesifik göz hastalıklarının tedavisinde uygulamalar gerçekleştirmiştir.

Tetkik ve tedavilerini Ankara’nın haricinde İstanbul’da da sürdüren Op. Dr. Hakan Yüzer, gözdeki işlevsel bozuklukları giderme ve göz hastalıklarını tedavi etmenin yanı sıra, badem göz estetiği, kedi göz estetiği, at kuyruğu estetiği, yüz estetiği, mezoterapi, PRP, kök hücre, glutatyon tedavisi, ozon tedavisi, iple kaş kaldırma, yüz germe ve boyun germe, Fransız askısı, örümcek ağı estetiği, dudak estetiği, botoks ve dysport tedavisi gibi kozmetik tedavilerde uyguladığı kendine özgü yöntem ve tekniklerle, ameliyatsız estetik uygulamalar yapmaktadır.

Op. Dr. Hakan Yüzer‘in üyesi olduğu dernekler, Türk Oftalmoloji Derneği, Amerikan Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği ve Balkan Oftalmoloji Derneğidir.