1

Plexr ile Göz,
Kapağı Estetiği

Plexr Lazer Teknolojisi göz çevresi ve baş bölgesinde ki bir çok alanda kullanılan, italyan teknolojisidir.

5

Badem Göz ,
Estetiği

Badem Göz Estetiği ile, yorgun ve üzgün bakışlar tedavi edilebilir. Bu uygulama sayesinde, ameliyatsız bir şekilde, makyaj ihtiyacı duymadan, çekik gözlere sahip olmanıza yardımcı olur.

2 1

Agnes ,
Tedavisi

Göz altı yağ torbaları, Gıdı Sarkmaları, Yanak sarkmaları Ameliyatsız, tedavi edilebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu

gozaltiisik

IŞIK DOLGUSU İLE GÖZ ALTI HALKALARININ ÇÖZÜMÜ

Göz altında yaşlanmaya bağlı veya kalıtsal olarak, morluklar, halkalar, çizgiler ya da yüz rengi ile uyum sağlamayan, yüz rengindeki açıklığa zıt olarak koyuluklar meydana gelebilir. Göz altına yapılan ışık dolgusu, hyalüronik asit kullanılarak, göz altına dolgu yapma suretiyle bu renk zıtlığını ortadan kaldırmaktadır.  Bu işlemlerde ayrıca, göz yaşı oluğu olarak adlandırdığımız, göz altında bulunan bölgedeki çöküntüyü de ortadan kaldırmak mümkündür.

Hyaluronik asit, vücutta halihazırda var olan, cildin nem dengesini sağlayan, dokular arası nem dengesini koruyan, ciltte kayganlığı sağlayan kimyasal bir bileşkendir. Hyaluronik asit, göz altı ışık dolgusu işleminde, sorunlu bölgelere uygulanarak, o bölgenin yenilenmesini, nemlenmesini ve daha dinç, daha genç bir görüntü elde etmesine yardımcı olur.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NASIL UYGULANIR?

Göz altında meydana gelen koyulanmalar, halkalanmalar kişiyi depresif, uykusuz olduğundan daha mutsuz göstermekte ve gündelik yaşantısını olumsuz anlamda etkilemektedir. Bu anlamda sadece kadınların değil erkeklerin de sıkça başvurduğu göz altı ışık dolgusu, herhangi bir cerrahi müdahale olmadan, sadece lokal anestezinin uygulandığı ve kişinin kolaylıkla gündelik hayatına dönebildiği işlemlerdir.

Göz altı ışık dolgusunda cilde enjekte edilen hyaluronik asit deri altında kollajen yapımı arttırır, elastin yapımının uyarılmasını sağlayar ve deri pigmentleri üzerinde ışıltı etkisi ortaya çıkarır.

Temel olarak göz altı ışık dolgu işlemlerinde şu sıra izlenir;

 • Uygulama öncesi kişinin kalıcı ve devamlı bir rahatsızlığı varsa, tetkik edilir, hekim görüşü alınır.
 • Göz çevresinde uygulama yapılacak bölge özel anestezik kremler ile uyuşturulur.
 • Göz çevresi kirden veya varsa makyaj kalıntılarından arındırılır.
 • Göz çevresinde var olan renk uyumsuzlukları, halkalanmalar detaylı belirlenir ve yüz rengi tam olarak anlaşılır.
 • İşlem ortalama 30 dakika sürmektedir.
 • Göz çevresinde sorunlu bölgeyi içine alan detaylı bir rota belirlenir.
 • Oluşturulan rota çerçevesinde, çok ince uçlu iğneler ile hazırlanan bileşken cilde enjekte edilir.
 • Uygulama sonrası oluşabilecek kızarıkların önüne geçebilme adına soğuk pamuk uygulanabilir.

Göz altı ışık dolgu uygulama sonrası;

 1. Operasyondan sonraki ilk gün, bölge, sıcak su veya ısıya maruz bırakılmamalıdır.
 2. Operasyondan sonra ilk gün, kişi bölgeyi ovuşturmamalı veya kaşımamalıdır.
 3. Operasyonu takip eden ilk birkaç gün kozmetik ürünler, makyaj ürünleri kullanılmamalıdır.
 4. Uygulama sonrası birkaç gün sürecek olan kızarıklıklar normaldir, bunlar kendiliğinden geçecektir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı

Göz altında meydana gelen halkalanmalar, eğer kalıtsal veya ileri yaştan dolayı meydana gelmiyorsa, kişinin alkol veya sigara gibi zararlı alışkanlıkları, stresle dolu bir iş yaşamı, bozuk uyku düzeni ve ruh halindeki dalgalanmalar göz altı sorunlarında büyük rol oynamaktadır.

Kişi, düzenli bir uyku düzeni ve sorunsuz bir ruh hali içinde, göz altı ışık dolgusu etkilerini 2-3 seneye kadar taşımaktadır, ardından gerekli görülürse işlem tekrar edilebilir.

Hyaluronik Asit Alerjik Etki Yaratır mı?

Hyaluronik asit, halihazırda vücudun ürettiği bir bileşkendir. Biz göz altı ışık dolgusu işlemlerinde, bu asiti yararlı mineraller ve vitaminler ile bir araya getiriyoruz. İşlemin bilinen bir alerjik etkisi görülmemiştir.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU GÖZÜN HER BÖLGESİNE YAPILABİLİR Mİ?

Bu soruya tecrübeli hekimler olarak cevabımız hayırdır. Tıbbi anlamda etik gözetmeyen merdiven altı olarak tabir edebileceğimiz yerler, gözün her yanına ışık dolgusu yapabileceklerini iddia ederler. Fakat bu bilimsel olarak olanaksız ve tehlikelidir.

Göz altı ışık dolgusu işlemlerinde, temelde hyaluronik asit gibi bileşkenler kullanılır ve bu bileşkenler her zaman için kas içine enjekte edilmelidir. Kas içine enjekte edilmelidir çünkü jel kıvamında olan bu bileşkenler kendilerinin tutunabileceği bir zemin ihtiyacı içindedirler.

Unutmayınız ki göz bölgesi, bizim en hassas ne en önemli organlarımızı taşıyan bir bölgedir. Detaylı tetkik ve tıbbı gerekçeler olmadan göz çevresine yapılan her müdahale tehlike arz etmektedir.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU KAÇ KERE YAPILMALIDIR?

İlk seanstan sonra dahi etkilerini görebileceğiniz göz altı ışık dolgusu, kişisel sağlığınıza ve bakımınıza dikkat ettiğiniz müddetçe kalıcıdır. 2-3 sene kadar geçerliliğini koruyan göz altı ışık dolgusu işlemlerinde, ilk seanstan sonra gerekli görülürse ek seanslar yapılabilir.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.